Mladší dorostenci porazili Přerov a zůstanou v první čtyřce

Petr Miklas | 17.11.2016

Mladší dorostenci se utkali s přímým konkurentem v boji o účast mezi nejlepšími týmy ELIOD etraligy mladšího dorostu, tedy s celkem Přerova. AZet se dostal do dvoubrankového vedení, které ještě mohl navýšit, ale ZUBR dokázal snížit a v závěrečné power-play vyrovnat. V prodloužení rozhodl o výhře AZetu Revaj. Poslední utkání základní skupiny sehraje AZet v neděli 20.11. v Porubě.

ELMD - 17.kolo čt 17.11.17:15
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
3:2p
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Pavelek (Grygar, Pindel), 27. Tomeček (Pindel, Revaj), 63. Revaj (Pavelek) – 40. Indrák (Štědrý, Hlaváč), 60. Indrák (Svozil). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 25:19 (7:5, 9:6, 7:7, 2:1). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

AZ Havířov: Štipčák – Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar "A", Hrček, Pavelek – Bláha, Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Pindel "C", Szturc, Byčkov, Revaj.
HC ZUBR Přerov: Postava – Šabršula, Kopeček, Raška, Vohrabal "A", Svozil, Hlaváč, Zeman, Gréč, Ministr, Krupa, Šimanský "A", Indrák "C", Barveníček, Dvořáček, Hanák, Tarnoczy, Štědrý.

V první části toho dlouho k vidění moc nebylo, i když si domácí AZet zahrál v první desetiminutovce hned tři přesilovky. Něco málo přes dvacet vteřin to byla přesilovka 5 na 3, jenže Havířovu přesilovky nejdou. Hosté se prezentovali šancemi Barveníčka z 6. minuty a Ministra o deset minut později, ale obě rány Štipčák chytil.

Havířov měl obrovskou šanci v závěru 16. minuty, když Dufek našel volného Bláhu před Postavou, jenže gólman Přerova jeho šanci zhatil. Na začátku 18. minuty už se domácí radovali, když Dušan Pavelek nahodil puk od modré čáry a kus černé gumy skončil přes klubko hráčů před brankou až v síti. V závěru třetiny ještě hrál AZet přesilovku, ale nevužil ji a zbytek si přenesl do druhé dvacetiminutovky. Po té první tedy domácí vedli 1:0.

Havířov ani ve druhé třetině gól z přesilovky nedal. Ale to jej tak mrzet nemuselo, protože ve 27. minutě projel po levém křídle Daniel Tomeček, který se trefil přesně pod horní tyč Postavovy branky. O dvě minuty později jsme mohli vidět únik na každé straně, ale hostujícímu Dvořáčkovi na poslední chvíli vzali puk obránci AZetu a na druhé straně proti Pindelovi vyjel Postava a šanci zhatil.

Ve 38. minutě se před Štipčáka dostal přerovský Hlaváč, jenže jeho ránu ke vzdálenější tyči domácí gólman zastavil lapačkou. Necelou minutu před koncem se už Přerov prosadil, když si Daniel Indrák nabruslil do mezikruží a parádně vymetl levý horní roh Štipčákovy branky. Po čtyřiceti minutách hry tak platil stav 2:1.

Drama pokračovalo ve třetí třetině, nejprve mohli domácí přidat třetí gól. Bylo to v 55. minutě, když Tomeček nadvakrát nepřekonal Postavu a po něm se nepovedlo zakončit do odkryté branky Backovi. O minutu později nahrál Tomeček Backovi před branku, ale toho vychytal Postava.

V závěru se Přerov odhodlal ke hře bez brankáře a risk se mu vyplatil, protože čtrnáct vteřin před koncem třetiny vše před sebou prostřelil Daniel Indrák. Zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm mohl rozhodnout Barveníček, ale těsně přestřelil Štipčákovu branku. Chvíli po něm měl obrovskou šanci domácí Grygar, ale jen vyprášil Postavovy betony. V 63. minutě přišlo rozuzlení, když domácí Pavelek vypálil od modré čáry, Postava jeho ránu neudržel a Marek Revaj poslal puk za brankovou čáru.

AZet tak zvítězil 3:2 a s předstihem si zajistil účast mezi čtyřmi nejlepšími týmy ve své skupině a postup do horní části nádstavby.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dnes jsme hráli s přímým konkurentem o postup mezi první čtyřku, i když se tam ještě mohl přimotat Vsetín. Asi by ani nešlo naplánovat, že budeme hrát přímo s týmem, který bojuje o postup a že se zápas dostane až do prodloužení. Ale naštěstí jsme to zvládli a dosáhli zatím největšího úspěchu této kategorie v novodobé historii AZetu. Tento úspěch nás zavazuje k daleko tvrdší práci, protože nás čekají špičové týmy v této ktegorii. Pro kluky bude tato konfrontace mnohem přínosnější, než hrát tu spodní část, i když i tam by byly kvalitní zápasy. Nicméně hrát proti Zlínu, Vítkovicím, Třinci, Jihlavě nebo Budějovicím bude pro ty kluky přínosem.

(ZUBR Přerov): Utkání jsme začali čtyřma vyloučeníma, což nebylo ideální. Oslabení jsme zvládli poměrně dobře, ale pak jsme inkasovali při hře pět na pět. Pak nám domácí odskočili o dvě branky. Nám se koncem druhé třetiny podařilo dát důležitý kontaktní gól a ve třetí třetině nám vyšla power-play. V prodloužení jsme měli dvě tři dobré příležitosti, které jsme nevyužili a z toho důvodu jsme z protiútoku dostali rozhodující gól.