Mladší dorost AZetu porazil Vítkovice po samostatných nájezdech

Petr Miklas | 22.02.2018

Domácí hráči se dostali až do tříbrankového vedení, Vítkovice však kontrovaly dvěma góly. AZ znovu odskočil do dvoubrankového vedení, ale hosté v závěrečné třetině vyrovnali a utkání se muselo prodlužovat. Pětiminutové prodloužení ale vítěze nepřineslo a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch se prosadil pouze domácí Wiktor Bochnak, který si v utkání připsal čtyři body. Tři body nasbírali Maxim Mastič a Lukáš Adámek. Na druhé straně se hattrickem blýskl Alex Kotásek, tři asistence si připsal Ivan Ivan.

ELMD - 32.kolo čt 22.2.17:30
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
4:3sn
(1:0, 3:2, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Mastič (Bochnak), 21. Bochnak (Jedlička, Adámek), 23. Mastič (Bochnak, Adámek), 36. Adámek (Mastič, Bílek), rozh. náj. Bochnak – 31. Kotásek (Ivan, Kočí), 34. Plánka (Pastor), 49. Kotásek (Ivan), 51. Kotásek (Ivan). Rozhodčí: Fiala - Stonavský, Kořistka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 126. Střely na branku: 21:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Topolanský, Černý, Bílek, Koubek, Dabrowski, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič "C", Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Byčkov "A", Horváth
HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Navrátil, Kocián, Veřmiřovský, Bystroň "A", Plánka, Kočí – Tvrdý, Kotásek, Ivan "A", Schauer, Pastor, Krška "C", Přibyl, Holanik, Macho

Utkání bylo, až na velkou šanci hostujícího Holanika ze začátku druhé minuty, dlouho opatrné. První branka padla ve 12. minutě, když Bochnak nahrál Maximu Mastičovi, který trefil odkrytou část Dolíškovy branky.

V závěru třetiny předvedl krásnou individuální akci domácí Horváth, jenž se prokličkoval před Dolíška, ale po bekhendové kličce trefil jen držadlo Dolíškovy hole. Po první třetině tak domácí Havířov vedl 1:0.

Druhá třetina přinesla brankové hody, padlo hned pět gólů. Ve 21. minutě využil AZ zásluhou Wiktora Bochnaka, který zakončil pěknou kombinaci s Jedličkou a Adámkem, přesilovku. A za necelé dvě minuty přidal třetí gól Maxim Mastič, který po přejetí modré čáry vymetl pravý horní růžek Dolíškovy branky.

V polovině utkání se poprvé dostali ke slovu hosté, když po krásné kombinaci s Ivanem a Kočím pálil po ledě k pravé tyči Nowakovy branky Alex Kotásek. Ve 34. minutě už to bylo jen o gól, když po vyhraném vhazování vypálil Filip Plánka, po jehož ráně se puk odrazil do vzduchu a trochu kuriózním způsobem zapadl do branky.

O dvě minuty později mohl vyrovnat Pastor, který sám před Nowakem trefil jen levou tyč. Z následného protiútoku se prosadil střelou mezi Dolíškovy betony Lukáš Adámek. V závěru třetiny měl obrovskou šanci hostující Macho, který si obhodil obránce a dostal se před Nowaka, ale netrefil se mezi tyče.

Po čtyřiceti minutách tedy vedl Havířov 4:2.

Ve třetí třetině Vítkovice výrazně přidaly a přineslo jim to ovoce. Ve 49. minutě byli důrazní v brankovišti Ivan a Alex Kotásek, který poslal puk do sítě. V 51. minutě byli oba hráči u vyrovnávacího gólu Vítkovic. Ivan vyhrál vhazování a Alex Kotásek prostřelil Nowaka. I poté měli Vítkovice více ze hry, jenže další gól už nepřidaly a tak se muselo za stavu 4:4 prodlužovat.

V prodloužení byly k vidění šance na obou stranách, jenže ani jeden z týmů jich nedokázal využít. Proto utkání dospělo až k samostatným nájezdům. V těch se prosadil pouze domácí Wiktor Bochnak, jenž ve čtvrté sérii rozhýbal Dolíšku a poslal puk mezi jeho betony. Tím rozhodl o výhře a bodu navíc pro AZet.