VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Juniorka si poradila s Uherským Brodem

Jozef Valenčík | 13.11.2016

Další utkání ligy juniorů přiválo do K&K PNEU Arény celek Uherského Brodu. V prvním vzájemném zápase si AZ připsal vítězství na ledě soupeře a toto chtěl potvrdit také v domácím utkání v nedělním popoledni. Svěřenci trenéra Michala Janečka do zápasu dobře vstoupili a už po prvních dvaceti minutách si vypracovali dvoubrankový náskok, což jim výrazně pomohlo k dovedení zápasu do vítězného konce. Příští zápas odehraje juniorka v pátek večer v Boskovicích.

LJ - 15.kolo ne 13.11.12:00
AZ Havířov - HC Spartak Uherský Brod

Branky a nahrávky: 12. Pacoň (Čadílek), 17. Schwitalla (Pacoň, Dobrzynski), 25. Kristián (Fejko, Kosina), 34. Dobrzynski (Kristián), 48. Kosina (Fejko, Mrowiec) - 33. Veselý (Fridrich, Bumbál), 40. Viest (Bumbál). Rozhodčí: Koziol - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2 .

AZ Havířov: Křehlík (Jaček) - Trombík, Schwitalla, Kalus, Frojda, Trnený, Mrowiec, Hladil - Kosina, Kristián, Čadílek, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík
HC Spartak Uherský Brod: Chovanec (48. Odložík) - Škubal, Fridrich, Hráček, Kružela, Viest - Pavlůsek, Bařinka, Forman, Veselý, Bumbál, Rauš, Větříšek, Kociňák

Dva dny po utkání s Přerovem, kdy junioři přišli o náskok třech gólů, se AZ postavil na domácím ledě Uherskému Brodu. Ve 12. minutě se prosadil Mirek Pacoň, který dodal domácím hráčům potřebný klid na hokejky. Toho následně domácí využili ještě o pět minut později, kdy Marek Schwitalla zvyšoval na 2:0 a tímto skórem také skončila úvodní třetina zápasu.

Ve třetí třetině AZ dál kráčel za vítězstvím a potvrdil to také třetím gólem, Peter Kristián v čase 24:55 propálil brankáře Chovance. Hosté se však nevzdali, Richard Veselý dokázal ve 33. minutě snížit a vypadalo to, že se Brod nadechne ke snaze o další snížení náskoku. Tuto snahu však utnul Patrik Dobrzynski, který hned o minutu později vrátil AZ tříbrankový náskok. V samotném závěru se však hosté dostali přece jen ještě k dalšímu gólu, když se třicet vteřin před koncem prosadil Martin Viest.

Třetí třetina zápasu mohla přinést tlak Uherského Brodu, jenže AZ si dokázal výsledek vcelku s přehledem pohlídat a když se ve 48. minutě trefil Ondřej Kosina, tak brankář Chovanec přepustil své místo Odložíkovi. Ten sice do konce utkání již neinkasoval, jeho spoluhráči se však taktéž prosadit nedokázali a tak AZ získal na domácím ledě tři body.