Junioři získali tři body na ledě lídra

Jozef Valenčík | 12.12.2016

V neděli 11. prosince se juniorka AZetu představila na ledě Warrioru Brno. Brněnský tým je aktuálně vedoucím celkem celé juniorské soutěže a tak svěřence trenéra Michala Janečka rozhodně nečekal snadný úkol. V první třetině se však AZ ujal vedení, a přestože o něj ve druhé třetině přišel, tak v závěrečné části dokázal o svém vítězství přece jen rozhodnout. Rozhodující gól přišel v 55. minutě zápasu, poté stihl AZ skórovat ještě dvakrát a odvezl si tak výhru 1:4. Příští zápas odehraje juniorka v pátek 16.12. doma s Přerovem.

LJ - 22.kolo ne 11.12.11:30
Warriors Brno - AZ Havířov
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 26. Gombarčík (Kosorín) - 19. Fejko (Trombík), 55. Stružík (Pacoň, Heinzl), 58. Fejko (Polak, Dudek), 60. Polak. Rozhodčí: Vepřek - Zapletal, Kříž. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4

Warriors Brno: Huzlík - Neusser, Sabol (C), Mudrych, Dobiáš, Svoboda, Vágner - Kůst, Nohel, Hussein, Dvořák, Jarolím, Paulík, Stupka, Gombarčík, Kosorín, Přibyl
AZ Havířov: Křehlík - Dudek, Trombik, Heinzl (C), Kalus, Frojda, Hladil, Schwitalla - Polak, Trneny, Lenomar, Pacoň, Baron, Fejko, Vlček, Stružík

Do zápasu Havířov nevstoupil nejlépe a hned ve čtvrté minutě čelil přesilové hře Warrioru. Tu však ustál a dlouho se v první třetině také držel nerozhodný stav. To změnil v čase 18:17 Kryštof Fejko, který dostal AZ do vedení.

Ve druhé třetině se podařilo Brnu srovnat, když se prosadil Michal Gombarčík a to v šestadvacáté minutě. Brno bylo v průběhu celého zápasu střelecky aktivnější, ale druhou branku na své konto přidat nedokázalo a to ani v přesilové hře, kterou mělo k dispozici ve 33. minutě při vyloučení Dudka. Před třetí periodou tak bylo skóre vyrovnané 1:1.

Ve třetí třetině se ani jeden tým dlouho nemohl prosadit, v poslední pětiminutovce však AZ udeřil, nejprve mířil do přesného Nikolas Stružík a když dvě minuty před koncem Kryštof Fejko zvyšoval na 1:3, tak to už s Havířovem vypadalo velmi dobře. Warrior sice zkusil hru bez brankáře i za tohoto stavu, ale to byla jen voda na mlýn AZetu. Definitivní tečku za utkání dal poté Erich Polak, který potvrdil zisk velmi cenných bodů pro havířovskou juniorku.

Ohlas domácího trenéra není k dispozici.

Michal Janeček (AZ Havířov): Je to velmi cenné vítězství. Kluci podali velmi bojovný a disciplinovaný výkon. Parádní výkon podal brankář Křehlík, který hlavně v závěru kluky podržel a odolával velkému tlaku soupeře. V posledních utkáních hrajeme slušně, tak by bylo dobré v tom pokračovat a zopakovat tyhle výkony i teď doma s Přerovem a v Uherském Brodě.