Junioři přišli o vedení 4 vteřiny před koncem, nakonec vyhráli na nájezdy

Jozef Valenčík | 06.11.2016

V neděli odpoledne přivítala juniorka v rámci dalšího zápasu Ligy juniorů na domácím ledě Warrior Brno. Utkání bylo hodně vyrovnané, ale domácí měli zásluhou hattricku Kryštofa Fejka (na snímku) výhru na dosah ruky. Nakonec po chybě brankáře o ni čtyři vteřiny před koncem přišli a druhý bodík navíc si museli vybojovat až v nájezdech.

LJ - 13.kolo ne 6.11.13:30
AZ Havířov - Warriors Brno
4:3sn
(0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Fejko (Pacoň, Dudek), 39. Fejko (Dudek, Bednář), 49. Fejko, rozh. náj. Kosina – 31. Dvořák (Nohel), 38. Vágner (Jarolím), 60. Nohel (Hussein). Rozhodčí: Kika – Vodák, Sedlák. Vyloučení: 5:4 + Heinzl (HAV) 10 min. OT - Sabol 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3

AZ Havířov: Jaček (60. Křehlík) – Dudek, Schwitalla, Heinzl (C), Kalus, Frojda, Mrowiec, Procházka, Hladil – Kristián, Polak, Trnený, Bednář, Kosina, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík
Warriors Brno: Huzlík (Lekeš) – Neusser, Sabol, Svoboda, Vágner, Mudrych – Hussein, Gombarčík, Kosorín, Dvořák, Jarolím, Paulík, Nohel, Stupka, Kazlepka

Utkání začalo velmi aktivně a to z obou stran, dlouho se hrálo bez přerušení a tak měla hra rychlý sled. První výraznější šanci měl havířovský Bednář, který jako člen A týmu patří také k oporám juniorky. Šance si připravit dokázalo také Brno, jenže Hussein v dobré pozici trefil jen masku brankáře Jačka.

Asi nejdůležitější zákrok první třetiny si Jaček připsal ve 14. minutě, kdy na něj letěl puk ihned po prohraném buly jeho spoluhráčů, ale havířovský gólman byl připraven. V samotném závěru vyrobil v obranném pásmu hrubku Frojda a Nohel tak mohl zakončovat sám před Jačkem, jenže brněnský útočník branku přestřelil.

Do druhé třetiny vlétl AZ jako vítr a hned po deseti sekundách se mohl radovat z gólu, když ztečovaná přihrávka Kryštofa Fejka skončila v brněnské brance. Brno se však nepoložilo a přestože přijelo v dosti okleštěné sestavě, tak dělalo AZetu problémy. Ve 24. minutě mohl Dvořák zakončovat samostatný únik, ale Jaček vychytal také jeho.

Dvě dobré střely vyslal v průběhu první poloviny prostřední třetiny Bednář, ale udeřilo na druhé straně. Filip Dvořák dostal vteřinu volného času a rychlou střelou k levé tyči překonal Jačka, který nestihl spodní část branky pokrýt. Následně šli hosté dokonce do vedení a to po využité přesilové hře. Na trestné lavici byl Bednář pouhých dvanáct vteřin, když Jakub Vágner propálil od modré čáry vše před sebou. O necelou minutu později však AZ srovnal zásluhou Kryštofa Fejka, který se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců.

Do třetí třetiny vstoupil AZ aktivně a dostával se do šancí. V šesté minutě závěrečné části to zkoušel Kosina v situaci dva na jednoho střelecky, ale narazil na lapačku připraveného brankáře Brna. O necelé čtyři minuty později se však již domácí radovali z gólu a opět byl úspěšným střelcem Kryštof Fejko, který tak dovršil hattrick.

Hosté se nevzdávali, ale příliš šanci na vyrovnání neměli. Jejich závěrečný tlak přerušila navíc šarvátka mezi Sabolem a Dudkem jedenáct vteřin před koncem. Vhazování bylo vykázáno do středního pásma a tak to vypadalo, že si AZ závěr v klidu pohlídá. Jenže nahozený kotouč na Jačka vše změnil. Jaček sice puk zastavil a měl ho na hokejce, místo rozehrání do rohu však volil riskantní vyhození středem pásma, tím trefil najíždějícího soupeře a Michal Nohel z toho vytěžil čtyři vteřiny před koncem vyrovnání.

V Lize juniorů následují při remíze ihned samostatné nájezdy, v těch mohlo rozhodnutí přijít na obou stranách, nakonec se však radovali domácí, za které samostatné nájezdy odchytal náhradní brankář Křehlík. Rozhodující nájezd proměnil Ondřej Kosina.

Michal Janeček (AZ Havířov): Jak jsem řekl klukům v šatně, pro mě je to dnes ztráta bodu. Myslím si, že jsme dnes měli vyhrát, že dnes bylo více štěstíčka na naší straně. My však musíme hrát zodpovědně do poslední vteřiny a ne jako dnes. To co si dovolil brankář poslední čtyři vteřiny před koncem, to si nemůže nikdo dovolit. Měl kotouč jednoduše odehrát a nevymýšlet takové věci, kvůli tomu jsme bohužel dnes bod ztratili.

Bartoněk Michal (Warrior Brno): Po pátečním zápase v Porubě nás dnes čekalo další těžké utkání. Byl jsem zvědav, jak to kluci zvládnou. Zvládli jsme to dobře, dostali jsme se do vedení 1:2 a za normálních okolností bych teď řekl, že zápas rozhodl gól na 2:2. Zaplať pánbůh to tak nebylo, když nám soupeř dal dárek v podobě vyrovnávací branky. Jsem však přesvědčen, že to dnes bylo vyrovnané utkání.