Jeden gól rozhodl, Třebíč veze z Havířova všechny body

Jozef Valenčík | 04.11.2017

Hokejový víkend v Havířově začal AZ zápasem s Třebíči. Do utkání domácí hokejisté vstoupili výtečně, ale byli to právě hosté, kteří ještě v úvodní třetině otevřeli skóre. Ve zbývající části zápasu Havířov několikrát sahal po gólu, ale brankář Jekel dnes svou svatyni očaroval a tak především jeho zásluhou si hosté odvezli z GASCONTROL Arény všechny body. Další zápas sehrají havířovští hokejisté už v neděli, kdy v dohrávce hostí Kladno – zápas začíná v 17:00.

WSM liga - 21.kolo so 4.11.17:30
AZ Residomo Havířov - SK Horácka Slavia Třebíč
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Horký (T. Havránek, Kaláb). Rozhodčí: Koziol, Fiala – Adamec, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1.729. Střely na branku: 36:14 (10:3, 12:8, 14:3). Zblokované střely: 1:12. Vhazování: 39:20. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl (C), Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel (A) – Sikora (A), Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Illéš, Cihlář, Macuh.
SK Horácka Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, L. Vágner, Furch, Půža, Kaláb (A), Čejka – Vodný, Dolníček (C), R. Erat (A) – Horký, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Kristl, Kusko, R. Zohorna – Paták, Tadeáš Král, Kratochvíl.

AZ byl v úvodu utkání určitě aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Hned v první minutě se zjevil volný Rác před brankou, ale trefil jen Jekela. V 5. minutě dostal krásnou přihrávku do jízdy rychlonožka Jergl, ale ani on v samostatném úniku na Jekela nevyzrál. Hosté hru postupně vyrovnali a hned ze své první velké šance v 10. minutě otevřeli skóre. Luboš Horký dostal přesnou přihrávku do jízdy mezi přihrávku mezi oba obránce a rychlým střelou kolem prvého ramene prostřelil Dolejše – 0:1.

Hra pak ubíhala v rychlém tempu a oba týmy se prezentovaly slušnou ofenzívní snahou, takže gólmani museli být v pozornosti. Gólovku jsme ale zaznamenali jen na straně AZetu. V 18. Minutě Nejprve Jekelovi kotouč po střele od pravého mantinelu vypadl a jen těsně se prohnal kolem pravé tyčky. Následně pak brankář hostů vytáhl rychlý zákrok lapačkou proti Kankovi.

Na začátku druhého dějství AZ svého soupeře mocně sevřel, ale velké šance Kanka a Mataie zůstaly nevyužity. Na druhé straně ve 25. minutě předvedl Dolejš skvělý dvojzákrok proti střele a dorážce Havránka z bezprostřední blízkosti. Ve 28. minutě se zjevil sám před Jekelem Sikora, ale ani on na strážce Třebíčské svatyně nevyzrál. Další důležitý, pohotový a i s trochou štěstí povedený zákrok předvedl Jekel o 2 minuty později. Od 32. minuty hráli domácí první přesilovku utkání. Třebíčské sice dostali pod tlak, na skóre se to ovšem nijak neprojevilo.

Hned po skončení početní výhody byl v dobré pozici před Jekelem Macuh, hotující gólman však i v leže odolal. Ve 37. minutě se po pohledné kombinaci dostali domácí ve třech před Jekela, k úspěšnému zakončení jim však kousek chyběl. Na druhé straně po dlouhé době musel zpozornět Dolejš při ráně Vágnera, kterou mírnou tečí lapačku vyrazil nad. A protože ani pár vteřin před druhou sirénou Chroboček netrefil poloodkrytou hostující branku, zůstalo skóre nezměněno.

Třetí třetinu začala šance Kanka, který ale nemířil přesně. Domácí pak celkem s přehledem ubránili své první oslabení a ve 47. minutě měli další gólovku. Tvrdou ránu od modré Jekel pouze vyrazil, následně se snažil o dorážku Matai, ale hostující branka jako by byla pro domácí střelce zakletá. Následovala další přesilovka Třebíče, ale ani v ní se hosté moc nepředvedli. To následná početní výhada AZetu se v převážné míře odehrála v pásmu hostů, jenže Jekel všechny střela zlikvidoval.

Na začátku 53. minuty mohl hosty poslat do dvoubrankového vedení Radim Zohorna, Dolejš však byl i před poloodkrytou brankou svou hokejkou proti. Chvíli na to uhlídal na poslední chvíli svou pravou tyč Jekel proti Gřešovi s Pořízkem. Od 56. minuty hráli v početní výhodně domácí, ovšem změnu výsledku to opět nepřineslo. A protože stejně tak se vedlo AZeťákům i během závěrečného náporu při power-play odváží si hosté tři body za hubenou výhru 1:0.

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): Dnes musím pochválit soupeře. Hosté hráli výborně s organizovanou obranou a čekáním na brejk, což se jim vyplatilo v první třetině, kdy jsme udělali jednu z mála chyb dozadu. Jinak si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, kterému opravdu chyběly jen branky. Myslím, že i přes jejich dobrou obranu jsme se občas prosadili. Třebíči dnes pomohl výborně chytající brankář. Možná tam od nás bylo málo důrazu, ale šli jsme tomu naproti a chybělo jen trochu štěstí abychom ten zápas srovnali nebo i otočili. Nezbývá než jen smutně pogratulovat soupeři ke třem bodům.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Výhra se dnes nerodila lehce. Větší část zápasu jsme byli pod tlakem, takže jsme se snažili dobře bránit, nedělat zbytečné chyby a nepouštět soupeře do přečíslení. To se nám také moc nedařilo a všechno nám více méně vychytal Pavel, který byl dnes výborný a musím mu poděkovat. Ale svým způsobem jsme tomu šli trochu naproti, kluci bojovali, skákali do ran, ale soupeř nás přehrával. My jsme velmi rádi za jednogólovou výhru a děkuji klukům za velkou bojovnost a nasazení, a také štěstí, které u nás dneska stálo.