AZeťáci si vysloužili mikulášskou nadílku, když porazili Duklu 3:1

Daniel Wróbel | 30.11.2019

HAVÍŘOV - Azet vstoupil do extrémně důležitého zápasu lépe a hned v úvodní třetině, po gólu Filipa Semana, se ujali vedení. Ve druhé části se hrálo i přes několik výrazných havířovských šancí bez gólů. Ve 3. třetině navýšili domácí vedení na 2:0 díky Jakubu Kotalovi. Poté Jihlava sice v přesilovce snížila, ale výhru AZetu pečetil do prázdné jihlavské branky Lukáš Bednář. Výhra nad Jihlavou přinesla azeťákům pomyslnou výslužku v podobě téměř jistého postupu do play-off. Příští utkání odehraje AZet v pondělí 2.12 od 17:30 hodin v Budějovicích. Domácí utkání nás poté čeká ve středu 4.12. od 18:00 proti Přerovu.

CHANCE LIGA - 27.kolo so 30.11.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Dukla Jihlava
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. F. Seman (Kotala, Chroboček), 54. Kotala (O. Procházka, Kachyňa), 60. L. Bednář (Malina, Veselý) – 56. T. Harkabus (Skořepa, Čachotský). Rozhodčí: Obadal, Koziol – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.392. Střely na branku: 32:26 (15:4, 7:9, 10:13). Zblokované střely: 8:16. Vhazování: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Ševěček, Rašner, Matai, Malina, Kachyňa, Chroboček – O. Procházka, F. Seman (A), Kotala – Fridrich, R. Veselý, L. Bednář (A) – Dvořák, Starý, Maruna (C) – Bernovský, Cihlář, Danielčák
HC Dukla Jihlava: Jan Brož – Staněk, J. Pohl, D. Kolář, Černohorský, J. Holý, Půža, Vála – Lichanec, Fronk, Čachotský (A) – Chlubna, Skořepa (C), Anděl – Machač, Poletín, T. Harkabus – D. Čermák, Juda, A. Zeman

Od začátku se hrálo v rychlém tempu, hosté si už po necelých dvou minutách zahráli přesilovku, ale kromě střely Anděla z ní nic nevytěžili. První velkou šanci Azetu měl na začátku 6. minuty Seman, který tečoval Mataiovu střelu, Brož se štěstím puk vyrazil.

V 9. minutě měl AZ další gólovku, když v přesilovce Bednář nahrál Procházkovi, jehož ránu z mezikruží Brož zastavil. Na začátku 11. minuty pálil od modré domácí Rašner, puk zastavila pravá tyč Brožovy branky. V polovině 13. minuty už domácí vedli, protože Kotala vyslal na zteč Filipa Semana, jenž přesnou střelou překonal Brože.

V čase 15:00 mohl jít AZ do dvoubrankového vedení, protože Kachyňovu ránu od modré Brož jen vyrazil a k dorážce se dostal Seman, ale gólman Dukly svůj tým podržel. Dvě minuty před koncem první části měla velkou šanci Jihlava - Čachotský našel od levého mantinelu Lichance, který stal před Stezkou a zkusil protečovat puk skrz domácího gólmana, ale puk šel těsně vedle levé tyče branky Havířova.

V závěru třetiny hrál AZet přesilovku, ale gól nedal a po první třetině tak platil stav 1:0.

Vstup do druhé třetiny měla lepší Jihlava, už po minutě hry trefil Čachotský z pravého kruhu tyč. Ve 25. minutě při přesilovce Harkabus pálil z levého kruhu, Stezka puk vyrazil do ochranné sítě.

Pak byla vidění bitva, oba celky hrály hodně do těla a snažily se zakončovat z každé pozice, ale bez gólového efektu. Ve 36. minutě už hosté zvedali ruce nad hlavu, ale jejich radost byla předčasná, protože střelu Anděla do prázdné branky Stezka chytil, když se rychle přesunul.

Ve 37. minutě se před Brože dostal Kotala, ale byl hákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Kotala, ale se střelou k levé tyči neuspěl. Ve 39. minutě měl gólovku opět Kotala, ale puk mu sklouzl z čepele a odklouzal za bránu. Po čtyřiceti minutách tedy stále vedli domácí 1:0.

I do třetí třetiny vstoupila Dukla aktivně, ale žádnou šanci z toho nevytěžila. Naopak mohla inkasovat, když ve 42. minutě AZ velkou šanci překombinoval. Fridrich nahrál Mataiovi, jenž mohl zakončovat do poloprázdné branky, ale ještě hledal Veselého, ten to však nečekal puk netrefil.

O chvíli později mohli hosté srovnat, když Kolářovu střelu od modré Stezka vyrazil k Andělovi, ale od jeho brusle se puk odrazil mimo střeleckou pozici. Ve 45. minutě poslal Dvořák do akce Marunu, ten šel sám na Brože, jenž jeho ránu lapil do lapačky.

V 51. minutě Stezka rozehrál puk po mantinelu, ten ale zachytil Holý hned jej poslal na bránu, kde tečoval a následně dorážel Čachotský, Stezka výborně zasáhl a puk měl ve své moci.

V 54. minutě se prosadil Jakub Kotala, který po kombinaci s Procházkou prostřelil po ledě Brože. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny Dukla využila přesilovku, když Tomáš Harkabus po Skořepově přihrávce z první napálil puk do poloodkryté Stezkovy branky.

Dvě minuty před koncem odvolala Dukla brankáře a snažila se o vyrovnání. V 59. minutě Fronk chybně rozehrával, k puku se dostal domácí Procházka, jenž si vybruslil před bránu a chtěl zakončovat, ale útočník hostí padal do střely a při tom posunul branku. Následně nařízené trestné střílení domácí Bednář neproměnil, když mu po povedeném forhandovém blafáku sjel puk z čepele.

Minutu před koncem třetí třetiny a zároveň utkání vyvezl puk Lukáš Bednář, který kousek za červenou brankou poslal puk od pravého mantinelu do prázdné branky Jihlavy a pečetil konečný výsledek na 3:1.

AZ tak získal důležité tři body. Další utkání sehraje AZ v pondělí 2.12. v 17:30 hodin na ledě Českých Budějovic.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): Zápas byl pro nás hodně důležitý, dá se říct nejdůležitější v letošní sezóně. Jsme moc rádi, že dopadl tak jak dopadl. Paradoxně nám hodně pomohl zápas na Slavii, kde všichni hráli co chtěli a ne co měli. Ale od včerejšího tréninku bylo vidět, že jsou všichni na tento zápas nachystaní. Od prvního buly jsme byli, myslím si, lepším týmem. Ale díky tomu, že jsme nevyužívali šance to byly dlouho nervy. Gól na 2:0 nás uklidnil a i když soupeř snížil už jsme to dotáhli do vítězství.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Hlavní příčinu dnešní porážky vidím v první třetině, kdy jsme byli snad ještě v autobuse. To že jsme ji prohráli jen 1:0 bylo pro nás ještě dobré. Neměli jsme pohyb, vázla nám rozehrávka a když máte na zádech soupeře, tak se vám všechno dělá hůř. Bohužel s naší letošní střeleckou potencí byl i jednobrankový náskok domácích pro nás příliš mnoho. Nebyli jsme schopni vyrovnat. I když jsme pak v dalším průběhu měli nějaké tutovky, naše střelecká potence stojí za prdlajs.