AZet veze z Osvětimi vítězství po samostatných nájezdech

Tomáš Vlček | 25.08.2016

Havířovští hráči nevstoupili do utkání nejlépe, v první desetiminutovce byli lepší domácí, kterým k tomu pomohly i přesilovky. První branku však vstřelil útočník AZetu Michal Sztefek, který se prosadil těsně před koncem první třetiny. Ve druhé části se AZet pokračoval v náporu, který vyústil ve druhou branku z hole Karola Koríma. Zdálo se, že Havířov v poklidu dokráčí za dalším vítězstvím, ale domácí ještě do konce druhé třetiny zásluhou dvou gólů Wojciecha Wojtarowicze srovnali. Ve 47. minutě dokonal obrat Kamil Paszek, ale hráči AZetu se nevzdali a hnali se za vyrovnáním. Tato snaha se vyplatila, když se v 57. na brankovišti prosadil Lukáš Bednář. Zápas tak nakonec dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Jakub Kotala a zajistil tak páté vítězství AZetu v přípravě. Další přípravný zápase sehrají naši hráči v úterý na domácím ledě s extraligovým Zlínem.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 25.8.18:00
Unia Oswiecim - AZ Havířov
3:4sn
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Wojtarowicz (Kysela, Adamus), 40. Wojtarowicz (Piotrowicz, Adamus), 47. Paszek (Malicki) – 20. Sztefek (Nesvadba), 27. Korím (Kotala, Meidl), 57. Bednář (Lenďák, Meidl), rozh. náj. Kotala. Rozhodčí: Baca, Wolas - Cudek, Pomorzewski. Vyloučení: 4:5, navíc Krisl (AZ) 10 min.OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Unia Oswiecim: Fikrt – Vosátko, Bezuška, Kysela, Bulanowski, Graca, Koczy, Lacheta – Szewczyk, Daneček, Wanat – Tabaček, R. Haas, Kasperlík – Malicki, Budzowski, Paszek – Adamus, Wojtarowicz, Piotrowicz
AZ Havířov: Šimeček – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Nesvadba, Seman, Chroboček – Sztefek, M. Haas, Dvořáček – Meidl, Bednář, Kotala – Matula, Pechanec, Štumpf

AZ nastoupil kvůli marodce do zápasu jen se třemi pětkami, ale také uzdravenými Pechancem, Meidlem a navrátilcem Semanem. Úvodních 10 minut patřilo, i díky dvěma přesilovkám, domácím. Juniorský gólman Šimeček však všechny střely Unie pochytal, nebo mu v jednom případě pomohla tyč. Ve druhé desetiminutovce se se dostali do hry a postupně i do tlaku azeťáci a nakonec to byli oni, kdo otevřel skóre. Stalo se tak až 9 vteřin před sirénou, když od modré vypálil Nesvadba a Michal Sztefek přesnou tečí usměrnil puk do oswiecimské branky.

Druhou třetinu začal lépe Havířov a ve 27. minutě byl odměněn druhou brankou. Kotala s Meidlem si v útočné třetině vyměnili puk u mantinelu, ten se pak dostal do mezikruží ke zcela volnému Karolu Korímovi, který si měl čas seřídit si mušku a poslal puk polovysokou střelou přesně k tyči – 0:2. V následujících minutách to vypadalo, že AZ má utkání pod kontrolou, ale domácí to nezabalili a na konci třetiny se vrátili do zápasu. Stačily jim k tomu zhruba tři minuty. Nejprve se ve 37. minutě z velkého úhlu prosadil Wojciech Wojtarowicz snížil na 1:2. Stejný hráč pak přidal i druhý gól, když v přesilovce dorazil puk do havířovské branky.

Srovnané skóre motivovalo ve třetí třetině oba týmy k útočné hře a snaze strhnout výhru na svou stranu. Šance byly k vidění na obou stranách, ale nejprve měli k výhře blíže domácí, když se ve 47. minutě těsně po skončení přesilovky trefil po dorážce k tyči Kamil Paszek a poprvé poslal Unii do vedení. Havířovští pak viditelně zvýšili své úsilí, vypracovali si několik dobrých šancí a 3 minuty před koncem byli odměněni vyrovnáním, když se Lukáš Bednář bleskově zorientoval v tlačenici na brankovišti - 3:3.

Drama vyvrcholilo v samotném závěru, kdy mohly oba týmy strhnout výhru na svou stranu, ale domácí nezvládli situaci 2 na 1 a na druhé straně trefil Jakub Kotala tyč. Stejný hráč však nakonec zápas rozhodl, když v samostatných nájezdech jako jediný krásným blafákem překonal gólmana Fikrta a AZ tak vyhrál v Oswiecimi 4:3sn.

Další přípravný zápas sehraje Havířov úterý 30.8. doma proti extraligovému Zlínu!

Josef Doboš (Unia Oswiecim): Pro nás dobré a těžké utkání proti velmi kvalitnímu soupeři. Hráli jsme kvůli zraněním jen na 5 obránců a o to je ten dobrý výsledek cennější. Bylo vidět, že když Havířov zabral, tak měl navrch. Škoda, že jsme si v závěru nepohlídali více obranu a trochu zbytečně to otevřeli, což vedlo k vyrovnání.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Výsledek není až tak důležitý, jako spíše ty jednotlivé klíčové a tedy především gólové situace. A tady nejsem rozhodně spokojený. V našem výkonu byly i dobré momenty, ale také hodně těch špatných. Dovolili jsme soupeři třikrát skórovat po vlastních chybách. Mrzí mě, že jsme nepotvrdili výkonnostní posun z předchozích zápasů a dopouštěli se zbytečných chyb.