AZ získal v Jastrzebie první vítězství v sezóně

Jozef Valenčík | 04.08.2017

Na závěr týdenního soustředění v Jastrzebie si AZ Havířov naplánoval utkání s domácím výběrem. Po bezbrankové první třetině se ve druhé třetině AZ dostal do tříbrankového vedení a vše nasvědčovalo poklidnému vyvrcholení zápasu. Polský extraligový celek se však nevzdal, dvěma slepenými góly se vrátil do zápasu a v samém závěru sahal po vyrovnání. To se však nestalo a AZ si tak připsal první vítězství v nové sezóně.

Přípravné zápasy - 0.kolo pá 4.8.18:00
JKH Jastrzebie - AZ Residomo Havířov
2:3
(0:0, 0:3, 2:0)

Branky: 54. Smierski, 55. R. Nalewajka – 23. Haas, 25. Šendera, 36. Fronk. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 2:3.

JKH Jastrzebie: Fučík (Zabolotný) – Homer, Kubeš, Giminski, Lukačík, Matušík, Bigos, Balčerek – Laszkiewicz, Pas, L. Nalewajka – Wróbel, Zajic, Vozdecký – Šwierski, Kulas, R. Nalewajka – Bryk, Kacki, Shagov
AZ Residomo Havířov: Matoušek (Laco) – Drtil, Dudek, Petran, Ševěček, Mrowiec, Šendera, Heinzl – Bednář, Sikora, Beránek – Fronk, Maruna, Kanko – Pořízek, Cihlář, Kafka – Bambula, Malina, Haas – Peterka

AZet do utkání vstoupil aktivně a vytvořil si hned dvě příležitosti, brankář Fučík si však poradil. Postupně se do hry začali dostávat i domácí, ti získali po faulu Sikory dokonce přesilovou hru, ale ani ta na úvodní branku nestačila. Přesilovku následně dostali k dispozici také hráči Havířova, ani zde však branka nepadla. Oba brankáři do konce první třetiny předváděli spolehlivé zákroky a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny AZ malinko pozměnil sestavu a tentokrát se dařilo vypracované příležitosti proměňovat v góly. Nejprve ve 23. minutě Marek Haas zakončil pohlednou akci dva na jednoho a o dalších pětasedmdesát vteřin později Petr Šendera navýšil po tečované střele na 0:2 pro AZet. Havířov nadále pokračoval v aktivní hře a odměnou byla třetí branka, o kterou se postaral Jirka Fronk, to běžela 36. minuta zápasu.

Do třetí třetiny tak AZet vstupoval s pohodlným náskokem třech gólů a dlouho to vypadalo na jasnou záležitost. Polský celek se však nevzdal, po brankách Kamila Smierského a Radoslawa Nalewajky se během minuty dostaly na rozdíl jediného gólu, to vše ve čtyřiapadesáté minutě. Poslední pětiminutovka byla poté velmi záživná. Jastrzebie tlačilo a v samém závěru mělo i přesilovku. Tu ještě polský celek vylepšil odvoláním brankáře, ale AZet nakonec dokázal vítězství uhájit a zakončit tak celé soustředění výhrou.

Martin Janeček (AZ Havířov): Původně jsme do tohoto zápasu chtěli nastoupit úplně s mladým týmem. Po Vítkovicích jsme trošku přehodnotili situaci, chtěli jsme z toho týdne vytěžit maximum. Hráli jsme tedy jakoby v plné sestavě, vyjma zraněných hráčů. Myslím si, že jsme dvě třetiny byli lepším týmem, soupeř měl nějaké šance, ale s šikovností soupeře jsme si dokázali poradit. Ve třetí třetině, po inkasovaném góle, mladší hráči začali malinko zmatkovat, ale to k tomu patří. My jsme se je nebáli posílat do hry až do samotného konce, protože toto jsou pro ně ty nejlepší zkušenosti a opět říkám, že nám rozhodně nešlo dnes o výsledek. První a těžké vítězství se počítá, my jsme spokojeni. Nám trenérům i tento zápas přinesl velkou spoustu informací pro další práci.