AZ ve vyrovnaném zápase porazil Prostějov a má tři body

Petr Miklas | 13.11.2019

Důležité bylo, že Havířov ustál úvodní tlak soupeře a sám udeřil. Aleš Stezka několikrát svůj tým podržel, dvakrát se trefil útočník Radim Toman (na snímku). Dramatickou koncovku AZ zvládl a bere tři body, které jej udržely na osmém místě tabulky o čtyři body před Jihlavou. Další utkání sehrají naši borci v sobotu 16.11. v Třebíči.

CHANCE LIGA - 21.kolo st 13.11.18:00
AZ Residomo Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Rašner (Dvořák, Žiak), 19. Toman (Kotala, F. Seman), 23. Toman (Kotala, F. Seman) – 17. Divíšek (Nouza, Hrníčko), 45. Žálčík (Chlán, Berger). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Kučera, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Využití. 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.245. Střely na branku: 32:27 (15:11, 7:12, 10:4). Zblokované střely: 17:8. Vhazování: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, Malina, L. Rutar – Toman, F. Seman, Kotala – L. Bednář, R. Veselý, O. Procházka – Fridrich, Starý, Maruna – Dvořák, Žiak, Danielčák.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Drtil, Husa, P. Krejčí, Muška – Chlán, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – L. Krejčík, V. Meidl, Berger – R. Pilař, M. Novák, Machala.

Hosté byli v počátku utkání nebezpečnější. Už na konci druhé minuty Machala prudce pálil z mezikruží, Stezka zasáhl vyrážečkou. V 5. minutě přišla další šance Jestřábů – Divíšek se dostal sám před Stezku, ale se střelou mezi betony neuspěl. První nebezpečná střela AZetu přišla až na začátku 8. minuty, ale Fridrichova rána z mezikruží minula levý horní růžek Štůralovy branky.Jenže za půlminutku vyhrál v pásmu hostů Žiak buly na obránce Alexe Rašnera, a ten střelou pod lapačku otevřel skóre – 1:0.

V 10. minutě nedotáhli do střely své přečíslení hostující Divíšek s Hrníčkem. Pak oba týmy nevyužily svou zhruba minutovou přesilovku, ale rychlý a na šance bohatý zápas fičel dál. Ve 14. minutě se, po Chrobočkově průniku, k puku sám před Štůralou dostal Procházka, ale jeho ránu zastavil levá tyč! V 17. minutě dostal Tomáš Divíšek velký prostor v mezikruží a bekhendem do pravé Stezkovy šibenice srovnal na 1:1. Do kabin však šli nakonec spokojenější přeci jen domácí. Radim Toman se na konci 19. minuty dostal po Kotalově přihrávce sám před Štůralu, a krásnou střelou do levého horního růžku upravil na 2:1.

Také první šanci druhé dvacetiminutovky měli Jestřábi, ale Meidl ztroskotal na pozorném Stezkovi. To na druhé straně se, opět po nezištné Kotalově přihrávce, Radim Toman zblízka nemýlil a bylo to 3:1. Ve 27. minutě se dostali hosté do přečíslení, zakončení na sebe vzal Berger, ale našel jen Stezkovu lapačku. Další šance byly k vidění až v závěru třetiny, ale jak Procházka na straně AZetu, tak Chlán na straně Prostějova v nich neuspěli.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku, využili ale až tu další ve 45. minutě. Stalo se tak díky přesné střela Lukáše Žálčíka z pravého kruhu k bližší tyči - 2:3. Snížení hosty nakoplo a vzápětí mohli i vyrovnat. Stezka však svůj tým při šancích Pilaře a Nouzy podržel. Na druhé straně pak mohli skórem pohnout Seman a Kotala, ale puk do branky z bezprostřední blízkosti nedotlačili.

V 51. minutě měl AZ štěstí, že Chlán svůj únik zakončil střelou mimo. Pak hrál AZ přesilovku, Štůrala v ní vychytal Semana a tak se skóre neměnilo. V závěru se sice hosté snažili o vyrovnání, ale domácí jim už žádnou velkou šanci nedovolili. Naopak sami mohli přidat čtvrtý gól, ale Rašner trefil v prostějovské power-play jen tyč a tak zůstalo skóre 3:2 pro AZ.

Patrik Rimmel (AZ Havířov): Začali jsme solidně, měli jsme nějaké šance, ale dozadu to v první třetině nebylo úplně tak, jak jsme chtěli. Po našem vedoucím gólu hosté srovnali, ale naštěstí jsme dali ještě do přestávky na 2:1 a to nás uklidnilo. Ve druhé třetině jsme vedení navýšili a ve třetí části jsme chtěli pokračovat v dobrém výkonu. Ale soupeř snížili a pak to byla trochu taková křeč. Naštěstí jsme to bojovností dotáhli do vítězného konce.

Ladislav Lubina (Jestřábi Prostějov): Jsem zklamaný, protože pro nás to byl stěžejní zápas o osmičku. A prohráli jsme ho, protože jsme nebyli schopni plnit pokyny, které jsme si včera dali. Musím uznat, že soupeř byl dnes bruslařsky před námi, a to se pak hraje hokej hůře. Na druhou stranu jsme měli řadu vyložených příležitostí a nájezdů, které jsme neproměnili. A když nedáš gól, tak nemůžeš vyhrát.