VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ v Litoměřicích v závěru tlačil, ale srovnat už nedokázal

Tomáš Vlček | 22.02.2017

Druhé kolo play-out WSM ligy zavedlo havířovské hráče do litoměřické Kalich arény. Proti domácím Kališníkům nastoupili ve velmi mladé sestavě a v polovině utkání ztráceli dvě branky, ale pak se jim podařilo díky Tomáši Gřešovi snížit a v závěru mohutně sahali po vyrovnání. To se jim však nakonec nepovedlo. Další příležitost k bodovému zisku budou mít již zítra, tedy ve čtvrtek 23. února, kdy je v Mostu čeká předehrávka posledního kola.

WSM liga - 0.kolo st 22.2.18:00
HC Stadion Litoměřice - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 16. Sýkora (Plášil, Miškář), 28. Hanták (Kopta) – 35. Gřeš (Potočný). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 410. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Bažant, Plášil, Barák, Chmel – Kopta, Švagrovský, Stoklasa – R. Pilař, Hanták, Loskot – Zajan, J. Veselý, M. Ondráček – Miškář, Sýkora.
AZ Havířov: K. Šimeček – Holomek, Chroboček, Krisl, Mrowiec, Dudek, L. Doudera, Petran, Ševěček – Kalus, Hlinka, Kanko – Bambula, Maruna, Dvořáček – Kurovský, Pořízek, Pawliczek – Gřeš, Potočný, L. Bednář.

Jako první gólově zahrozil Havířov. Ten se probojoval k brance Litoměřic, ale Kališníci měli štěstí, že nikdo z hostů nebyl po ruce na doklepnutí kotouče do odkryté branky. Jinak byla hra spíše plná nepřesností na obou stranách. Prázdná brána se v polovině dvacetiminutovky naskytla Havířovu znovu, ovšem se stejným výsledkem jako v předchozím případě - kotouč zůstal před bránou nedoklepnut. Hosté zvyšovali tlak, na což se domácí snažili najít odpověď. Jedna taková byla střela od modré čáry z čepele Ondřeje Sýkory. Ta proletěla pásmem hostů a skončila za zády gólmana a v šestnácté minutě tak Stadion otevřel skóre. Po tomto gólu chtěl AZ ukázat, že to takhle nenechá, ale do přestávky se mu už nic v tomto směru nepodařilo.

Stadion vyrazil do druhého dějství lépe, jeho aktivitu mu ale překazilo vyloučení Filipa Stoklasy a o půl minuty později si k němu přisedl i Marek Loskot. Hru ve třech však domácí úspěšně zvládli stejně jako zbytek oslabení. V plném počtu si Havířov pokoušel udržet převahu, ale Kališníkům se z ní opět podařilo vysmeknout. Ve správný čas na správném místě se ve dvacáté osmé minutě objevil na havířovském brankovišti Filip Hanták, který prudce umístil kotouč k levé tyči – 2:0. Havířov se snažil snížit a Stadion zase navýšit svůj náskok. K vidění byl vyrovnaný souboj, až se ve 36. minutě poadařilo AZetu snížit. Po chybě domácí obrany se kotouče ujal Tomáš Gřeš a poprvé v tomto zápase překonal Pavelku – 2:1. Ve zbytku třetiny pak měli převahu Kališníci, ale branka už nepadla.

Třetí část utkání byla ve znamení snahy AZetu vyrovnat, která vyústila ve velkou sřeleckou převahu. Musel si však hlídat i zadní vrátka, například když brankář Šimeček zlikvidoval šanci Ondráčka. Na druhé straně domácí gólman Pavelka úspěšně vyřešil nebezpečné pokusy Kaluse a Gřeše. V úplném závěru stálo při domácích i potřebné štěstí, protože havířovští nedokázli kotouč dostat za brankovou čáru ani z těch největších šancí. Stav 2:1 tak Stadion udržel až do závěrečné sirény.

Autor původní reportáže: Michael Apeltauer

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím, že to to byl zápas play-out, který byl v tempu. Nastoupila proti obě dvě mladá družstva. I Havířov nasazuje hodně mladých hráčů. Tohle utkání tedy v tempu bylo, sice moc hokejové krásy nepřineslo. Jsme ale rádi, že jsme doma vyhráli, protože chceme vyhrát aspoň skupinu play-out a po posledním utkání s Mostem, které jsme nezvládli, si každého vítězství doma ceníme.

Martin Janeček (AZ Havířov): My jsme přijeli s hodně omlazenou sestavou, nicméně si myslím, že jsme podali docela dobrý výkon a že dorostenci si s tím velice slušně srovnali. Jsem rád, že je vidět, že máme v Havířově dobrou práci s mládeží a že kluci do toho budou moct časem zasáhnout, i když nebudeme nikam spěchat. Zápas jako takový byl normální, my jsme ho vyšroubovali až do power play. Je škoda, že jsme neměli více štěstí, možná šikovnosti v dorážkách, někdy jsme nestáli tam, kde jsme měli stát. Myslím, že jsme sehráli z naší strany velice dobrý zápas, škoda jen, že jsme si neodnesli nějaký bodík.