AZ otočil skóre a veze z Přerova dva body

Tomáš Vlček | 11.10.2017

V pořadí jedenáctým soupeřem AZetu v letošním ročníku WSM ligy byli dnes přerovští Zubři. Havířovští měli v MEO Aréně tradičně nešťastný vstup do utkání a už po deseti minutách prohrávali 0:2. Ve druhé třetině ale díky Marku Sikorovi (na snímku) a uzdravenému Jiřímu Fronkovi skóre srovnali. V dalším průběhu měl AZ více šancí, ale nakonec o zisku druhého bodu rozhodl až v samostatných nájezdech Roman Rác. Další zápas sehraje AZ v sobotu doma proti Litoměřicím.

WSM liga - 12.kolo st 11.10.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
2:3sn
(2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Zbořil (Pšurný), 10. Malina – 34. Sikora, 38. Fronk (L. Bednář), rozh. náj. Rác. Rozhodčí: Kopeček, Zubzanda – Kreuzer, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.805. Střely na branku: 24:33 (6:8, 8:15, 7:8, 3:2). Zblokované střely: 8:15. Hity: 2:11. Vhazování: 47:36. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Padrnos – Plášek (A), T. Sýkora (C), F. Dvořák – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Goiš, Berger, Šlahař – Koblar, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Drtil, Krisl (C), Dudek, Postnikov, R. Havel, Chroboček – Sikora (A), Matai, Kotala – Gřeš, Rác, P. Beránek – Fronk, Maruna (A), Pořízek – Cihlář, L. Bednář, Baláž.

První šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Plášek vystihl nepřesnou přihrávku hostujícího obránce a nikým neatakovaný si nabruslil na levé křídlo. Jeho střelu švihem na vzdálenější tyč Bláha zlikvidoval. Ve druhé minutě podrazil Dudek pronikajícího Fořta a Přerov dostal k dispozici přesilovku. Z ní uběhla přesně minuta a puk se ocitl v brance. Z první ho tam napálil Mikuláš Zbořil, pro kterého se jednalo o vůbec první trefu ve WSM lize.

Zvýšit zubří náskok mohl Šlahař. Kotouč se k němu odrazil do volného prostoru přímo před havířovskou svatyní, domácího útočníka ale zradila mířidla a vystřelil nad. Za hosty předvedl smělý průnik ve vlastním oslabení ex-přerovský Sikora, jeho bekhendové zakončení si ovšem Šimboch u pravé tyče pohlídal. V osmé minutě oslovil Rác od zadního mantinelu Gřeše, jehož pokus zblízka také neslavil úspěch. Betonem ho vyrazil pozorný strážce zubří branky. V desáté minutě dosáhli Přerovští dvougólového vedení. Nahození Ľubomíra Maliny jeden z havířovských hráčů ztečoval přímo do mezírky, kterou Bláha svými betony včas neucpal.

Na začátku druhého dějství se na trestnou lavici poroučel Kotala. V následné početní převaze se nejslibnější možnost naskytla Fořtovi, který zblízka mířil do Bláhy. V 25. minutě po zaváhání přerovské defenzívy proklouzl před Šimbocha Sikora, svůj bekhendový blafák ovšem přetáhl. Po příhodném odrazu střílel na druhé straně z osy hřiště Fořt, hostující gólman zakročil svým betonem. Stejnou částí výstroje zneškodnil také velkou šanci Šlahaře, kterého křížnou přihrávkou našel Berger.

Ve 34. minutě posílal černou pryž před domácí klec Marek Sikora a jeden ze Zubrů si ji nešťastně srazil za záda vlastního brankáře. Havířov kontaktní gól nabudil a naskytly se mu další příležitosti. Po Palově ztrátě puku pálil osamocený Kotala, na hbitého Šimbocha si však nepřišel. Ve 37. minutě se Plášek s Dvořákem řítili proti jedinému obránci, druhého jmenovaného ale s trochou štěstí vychytal Bláha. Havířov s obdobnou situací naložil daleko lépe. Bednář přihrál Jiřímu Fronkovi, jenž pohotově dopravil kotouč za přesouvajícího se Šimbocha. Nebezpečný brejk předvedli Slezané i chvíli nato, Rác ale v klíčovém okamžiku promáchl.

Se startem třetí periody přišla střela Šlahaře z mezikruží, kterou Bláha i přes chumel těl před sebou chytil. Za Havířov zahrozil Rác a posléze rovněž Kotala, jenž tečoval nahození od modré čáry. Ve 48. minutě hostům zatopili Fořt s Pšurným, ani jeden ale puk do branky nedostal. Na opačném konci ledové plochy zakončoval po skrumáži před Šimbochem Gřeš, puk proklouzal těsně vedle domácí klece.

Řádná hrací doba rozuzlení zápasu nepřinesla. V prodloužení se do slibných možností propracovali Novotný s Procházkou, v havířovském dresu se jedovatou střelou prezentoval Matai. O ukončení duelu se nepostarali ani Dvořák s Fronkem, v poslední minutě prodloužení se pak v obrovské šanci ocitl Fořt. Sám před Bláhou ovšem neuspěl.

V samostatným nájezdech jako první skórovali hosté, a to zásluhou Fronka. Za Zubry srovnal Matouš Kratochvil, bod navíc ale nakonec připadl Havířovským. V páté sérii nájezdů o tom rozhodl Roman Rác.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme vstoupili dobře. Vytvořili jsme si gólové možnosti, ale využili jsme jen dvě. Měli jsme přidat ještě další branky. Do půlky druhé třetiny jsme hráli to, co chceme. Pak přišla chyba při střídání a kontaktní gól. Přestali jsme hrát zodpovědný a agresivní hokej a soupeř srovnal. Navíc měl i další šance. Ve třetí části nechtěl nikdo udělat chybu, ani jeden z týmů se neprosadil. V prodloužení jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili. V nájezdech byl šťastnější Havířov.

Vojtěch Csabi (AZ RESIDOMO Havířov): Nezačali jsme dobře. První třetinu jsme hráli hrozně špatně, byly tam nějaké chyby. O přestávce jsme si to vyříkali a od druhé třetiny jsme si plnili to, co jsme si řekli. Jsme vděční za dva body, které samozřejmě hodně potřebujeme, aby se hráčům zvedlo sebevědomí.