Starší dorost také úspěšný, porazil v derby Třinec

Josef Nudera | 09.02.2018

Vedle mladšího dorostu se dnes v rámci extraligy na venkovní ledě představili také starší dorostenci. AZ nevstoupil do derby s Třincem dobře, prohrával, ale třemi brankami ve druhé třetině zápas otočil. V této pasáži využil Havířov přesilovku 5 na 3 i tu klasickou. Třinec ve třetí části jen korigoval v přesilovce na konečných 2:3 pro Havířov.

ELSD - 39.kolo pá 9.2.18:00
HC Oceláři Třinec - AZ Residomo Havířov
2:3
(0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Čmiel (Raška), 56. Michálek (Čmiel, Raška) – 36. Bambula (K. Dufek, Bochnak), 37. Janeček (Revaj, Pindel), 40. Dufek K. Rozhodčí: Hykel – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:5 navíc Juhász (HAV) 10 min. OT (nesp. chování). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 38:36 (14:15, 10:15, 14:6). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Oceláři Třinec: Ochman – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tománek, Matěj, Indrst, Mikler, Rybnikár, Raška, Stebel, Čmiel
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Uhlíř, Thiel, Máca, Pavelek – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, K. Dufek, Pindel

První třetina nabídla oboustranně rychlý útočný hokej, ale branku nepřinesla žádnou. Havířovským k ní nepomohly ani dvě početní výhody. Hned na začátku druhé dvacetiminutovky už ale branka padla, když Matouš Čmiel poslal domácí do vedení. Po polovině zápasu se začala plnit trestná lavice, a když na ni usedli ve 35. minutě dva domácí hráči, využil to AZ k obratu skóre. Nejprve se ve dvojnásobné převaze prosadil Jan Bambula a za 46 vteřin i Michla Janeček. Když pak v poslední minutě třetiny přidal další branku Havířova Karel Dufek, vedl AZ rázem 3:1. Třetí třetina byla převážně ve znamení Ocelářů o úpravu skóre, ale i havířovští se směrem dopředu snažili. Brzdila je však častá vyloučení. Jedno z nich využil v 56. minutě ke snížení Jakub Michálek, ale více branek už nepadlo a tak si AZ připsal výhru a 3 body.