AZ Havířov

Junioři vyhráli Bisset Cup!

Tomáš Vlček | 28.3.2017

V úterý 28. března vyvrcholil závěrečným turnajem v polském Sosnowci letošní ročník Silesia Bisset Cupu. Nejprve se v miniturnaji střetli o 3. - 5. místo Frýdek-Místek, Přerov a domácí mládežnický výběr a pak se ve finále utkaly dva tabulkově nejlepší týmy sezony. Loňký obhájce z Poruby šel sice, po nevýrazné úvodní třetině, v té druhé dvakrát do vedení, ale havířovští hráči šesti brankami skóre zcela otočili ve svůj prospěch. Ve třetí třetině už si zápas pohlídali a zakončili tak povedenou sezonu skvělým zlatým hřebem.

LJ - Bisset Cup-Finále út 28.3.17:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
6:9
(0:0, 3:6, 3:3)

Branky a nahrávky: 23. Jendruš (Korec), 26. Korec, 40. Korec (Malát), 49. Hranoš (Vilček), 58. Veselý (Brodek), 59. Malát (Bijota, Korec) – 24. Bednář (Kotala), 28. Pawliczek, 33. Fejko (Bednář), 34. Pawliczek, 36. Fejko (Kotala), 39. Kotala (Bednář), 42. Kotala (Polak, Fejko), 55. Fejko (Bednář, Kotala), 58. Bednář (Kotala, Polak). Rozhodčí: Janda, Matlakiewicz – Cirkl, Madeksza. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 40. Střely na branku: 33:44 (9:18, 10:20, 14:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:9, 5:9.

HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Bijota, Prepsl – Korec, Jendruš, Malát – Ferleťják, Bernát, Vilček – Veselý, Kurnik, Brodek
AZ Havířov: Křehlík – Heinzl (C), Trombik (A), Bednář, Hladil, Frojda, Klus, Mušuka – Pacoň, Stružík, Dobrzynski – Polak, Fejko, Kotala – Pawliczek, Lenomar, Bambula

O něco lépe vstoupili do utkání hráči AZetu, nicméně Zavadil všechny pokusy snajprů Janečkova výběru zneškodnil. Ani jeden z týmů nedokázal využít po dvou nabídnutých přesilovkách. Do největších šancí třetiny se dostali v 11. minutě Nikolas Stružík a pak až v poslední minutě Jakub Kotala, který měl před sebou už odkrytou branku. Oba ale ztroskotali na porubském gólmanovi.

Druhá třetina již byla brankově pravým opakem té první. V přesilovce nejprve spálil tutovku porubský Jan Korec, o pár sekund později zase trefil ve vyložené příležitosti David Malát tyčku. Porubští se ale přeci jen v této početní výhodě prosadili. Jakub Jendruš chytře tečoval nahození zprava a uklidil puk za Křehlíkova záda – 1:0. Vyrovnáno bylo prakticky ihned. Jakub Kotala nahrával z poza branky mezi kruhy Lukáši Bednářovi, jenž rychlou a přesnou střelou zaskočil porubského gólmana – 1:1. Za dvě minuty už RT TORAX znovu vedl. Jan Korec si parádně obkroužil havířovskou klec a jeho drzé zakončení pod betonem znamenalo stav 2:1. Uběhly jen další dvě minuty a přišlo opět vyrovnání. Dominik Pawliczek si nabruslil po levé straně do útočného pásma a zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2:2. AZ mohl skóre otočit, Jan Zavadil ale proti střele do odkryté části branky na poslední chvíli strčil lapačku.

Ve 33. minutě se i přesto ujali havířovští vedení. Z předbrankového prostoru totiž do kotouče plácl Kryštof Fejko a ten už zaplachtil přesně pod břevno – 2:3. Za minutu už Poruba ztrácela dva góly. Dominik Pawliczek se z předbrankového prostoru prosadil bekhendem do horní části branky – 2:4. 36. minuta přinesla pátý gól v porubské brance. Havířovští v přesilovce vymíchali ostravskou obranu a Kryštof Fejko prudkou střelou zakončoval již do odkryté branky – 2:5. RT TORAX mohl z početní převahy snížit, místo toho ale znovu inkasoval. Hosté ujeli tři na jednoho a po výměně puku s Bednářem Jakub Kotala u pravé strany procedil puk za ležícího Zavadila – 2:6. Bahníkův výběr snížil až pět vteřin před druhou přestávkou. David Malát poslal dlouho a přesnou přihrávku Janu Korcovi, který ujel sám na havířovského brankáře, a střelou pod levý beton snížil na 3:6.

Havířovští neměli dost ani po přestávce. Už ve 42. minutě nahrával zprava Erich Polak před brankoviště Jakubu Kotalovi, který usměrnil lehkým klepnutím puk do sítě – 3:7. Poruba pak snížila z hole Michaela Hranoše, který si najel mezi kruhy, odkud se trefil do levého růžku hostující branky – 4:7. Utkání se pak již spíše jen dohrávalo. Až poslední pětiminutovka nabídla další přestřelku. Nejprve našel v oslabení, po krásné akci bránící čtveřice útočníků, z levého kruhu Lukáš Bednář na druhém křídle najíždějícího Kryštofa Fejka, a ten poslal kotouč pod horní tyčku – 4:8. Následně v přesilovce nahození Jakuba Kotaly tečoval před brankovištěm k levé tyči Lukáš Bednář – 4:9. V závěru ještě porubští dvěma brankami skóre korigovali. Nejprve se Ondřej Veselý dostal až před Křehlíka, kterého překonal střelou nad levý beton – 5:9. A po něm gólový účet uzavřel David Malát, který před havířovskou klecí zužitkoval nahrávku Přemysla Bijoty – 6:9.

Autor reportáže: René Chyla, www.hcporuba.cz

Fotografie ze zápasu jsou k nehlédnutí ve FOTOGALERII ZDE

Video z vyhlášení a rozhovory

Konečné pořadí 2. ročníku Silesia Bisset Cupu:

1. HC AZ Havířov

2. HC RT Torax Poruba

3. HC Zubr Přerov

4. HC Frýdek-Místek

5. Polsko 18

Ohlasy k utkání


Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Na finálové utkání turnaje se lépe připravil Havířov, který svůj tým doplnil o špičkové hráče z A-mužstva. O osudu utkání určitě rozhodla druhá třetina, kdy se hrálo nahoru dolů, nicméně právě v této fázi zápasu jsme inkasovali šest branek. Třetí dějství se spíše již jen dohrávalo, podařilo se nám sice ještě mírně zkorigovat výsledek, nicméně soupeř si vítězství zasloužil, k čemuž mu gratuluji.


Michal Janeček (HC AZ Havířov): My jsme dnes nepřijeli jen odehrát zápas, ale chtěli jsme vyhrát. Tomu jsme přizpůsobili vše a vzali jsme i některé kluky z A týmu, kteří za nás v sezoně nastupovali. Jejich formace všechny převyšovala svým výkonem a myslím, že ten zápas rozhodla. Věděl jsem, že první třetina bude po dlouhé zápasové pauze taková neurovnaná. Chvíli trvalo, než jsme se dostali k tomu, co jsme chtěli hrát. I když jsme pak dvakrát prohrávali, tak jsem věřil, že zejména díky druhé lajně máme velkou sílu a že to zlomíme na naši stranu. Před třetí třetinou jsem hráče upozorňoval, že ještě není rozhodnuto. Ale nakonec jsme to zvládli a tak můžeme být spokojeni.

Celý pozápasový rozhovor s trenérem Janečkem si můžete přečíst ZDE.

Fotogalerie k zápasu
Instagram Youtube