Azet ve Valašském Meziříčí zaskočen při nájezdech

David Motloch | 16.01.2013

Zápas jako přes kopírák se odehrál ve Valašském Meziříčí v rámci 33. kola 2. hokejové ligy. Stejně jako v devátém kole, kde Havířov rovněž zajížděl na půdu posledního celku tabulky, i tentokrát se hostům staly osudné samostatné nájezdy. Přitom měla družina trenéra Potěšila solidně nakročeno k výhře, na začátku druhé třetiny se po trefách Rimmela, Sztefka a Prokopa ujala vedení 3:1. Bobři ovšem i tentokrát dokázali gólové manko smazat, vyrovnávající gól navíc padl v předposlední minutě zápasu z hole Bokroše. Soupeře musely rozsoudit až samostatné nájezdy, kde měli šikovnější ruce opět domácí. Za Azet se trefil pouze Jan Daneček, to bylo ovšem málo. Konečný výsledek zápasu byl tedy 4:3 po samostatných nájezdech.

2. liga východ - 33.kolo st 16.1.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - AZ Havířov
4:3sn
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Smetana, 24. Vajda (Ambruz), 59. Bokroš (Ambruz), rozhodující nájezd Varga D. - 9. Rimmel (Prokop, Stránský), 15. Sztefek (Prokop), 24. Prokop (Haas, Sztefek). Rozhodčí: Volf -Dučák, Vožda. Vyloučení: 6:4, navíc Kolařík a Daneček L. (oba AZ) 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kvapil, Lyzák, Machala, Martiník, Maršálek, Máša, Mikel, Prycl, Smetana, Vajda, Varga Mar., Varga D., Voznica, Lehečka
AZ Havířov: Daneček L. - Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Hartmann, Haas, Sztefek, Stránský, Pechanec, Kanko, Kolařík, Říčka, Daneček J., Klimša, Pavlas, Bursík
Do utkání vstoupili aktivněji domácí Bobři a diktovali tempo hry. Ze své mírné převahy však nevytěžili branku. Při sérii třech vyloučení, která nakopla hostující AZ se diváci dočkali první branky, avšak do sítě domácího Slováka, když se trefil Rimmel v deváté minutě. Po vyrovnané pasáži hry v polovině třetiny přišla v patnácté minutě další branka AZ, když se z protiútoku prosadil Sztefek. Bobři dokázali ještě do přestávky připravit odpověď. Minutu před pauzou se po závaru před Danečkem prosadil Smetana.

Hned zkraje druhé třetiny to bylo opět o dvě branky. Po pěkném sólíčku Haase se prosadil Prokop a hosté vedli 3:1. Tento stav však vydržel pouhých jedenáct vteřin, když po akci Ambruze s Vajdou druhý jmenovaný vrátil Bobry bleskově do kontaktu. Během druhé třetiny měli mírně navrch domácí Bobři a jejich převaha se přetavila ve veliký tlak v závěru třetiny. Smetana, Ambruz ani Martiník však nedokázali překonat výborného Danečka, a tak se do kabin šlo za stavu 2:3 pro AZ.

Na začátku třetí části mohli hosté opět odskočit, ale Zientekovu ránu zastavilo břevno Slovákovy svatyně. V průběhu třetí části působili hosté dojmem, že si už jen kontrolují vedení, a důslednou obranou nedovolili Bobrům vynutit si vyrovnání. Do tlaku se začali dostávat hráči Valašského Meziříčí až pět minut před koncem. Minutu a půl před koncem se krátce po buly přesně trefil Bokroš a poslal zápas do prodloužení, což znamenalo už druhý bodový zisk v této sezóně proti silnému Havířovu.

Prodloužení moc vzruchu nepřineslo, nikdo nechtěl udělat chybu. Jedna se však povedla hráčům AZ, ale Coufal v jasné šanci zklamal. Utkání tak musely rozhodnout samostané nájezdy. V první sérii byl za Bobry úspěšný Bokroš. Na jeho úspěšný nájezd zareagoval až ve třetí sérii Jan Daneček. O osudu zápasu tak rozhodla až série čtvrtá, ve které se prosadil kapitán Valašského Meziříčí David Varga.

Josef Málek (Valašské Meziříčí):
Myslím, že kromě první třetiny, kdy jsme se zbytečně díky dvěma vyloučením, díky kterým jsme šli do tří, dostali pod nějaký tlak Havířova a vteřinu před koncem té přesilovky jsme dostali první gól, tak si myslím, že jsme odehráli slušné utkání a byli jsme Havířovu vyrovnaným soupeřem. V závěru jsme si šli znovu pro ten bodík a myslím, že jsme si jej po zásluze zasloužili, ten druhý z těch nájezdů to je samozřejmě třešinka na dortu!