VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Zápas s Novými Zámky nabídne další měření sil se slovenskou extraligou

14.08.2017 | Josef Nudera

V úterý 15. srpna vyjede AZ Havířov opět na Slovensko. Na půdě východních sousedů svede souboj s dalším extraligovým účastníkem. Soupeřem AZ Havířov bude celek HC Mikron Nové Zámky, které vede jako hlavní trenér Štefan Mikeš. S jakou sestavou a cílem AZ na Slovensko jede?

AZ Havířov pokračuje v přípravě na WSM Ligu

Naši hokejisté odehráli v rámci přípravy na nadcházející sezonu už celkem čtyři zápasy. Všechny zápasy nabídly zcela odlišný vývoj zápasu a odlišný výsledek. Zatímco ve Vítkovicích AZ poměrně vysoko prohrál, v Jastrzebie dokázal uhájit vítězství. Na ledě Trenčína svedl brankovou přestřelku a v Přerově prohrál fotbalově 0:1. Co tedy přinese další utkání?

AZ Havířov půjde do nadcházejícího utkání opět s cílem zkoušet hráče, kteří bojují o sestavu. "Pro nás je to další z řady přípravných utkání v němž budeme především zkoušet hráče. Samozřejmě Nové Zámky jsou pro nás trochu neznámý ale atraktivní soupeř, protože s týmy ze Slovenska se nesetkáváme tak často," komentoval zápas s Novými Zámky trenér Martin Janeček.

Kádr slovenského celku vede jako hlavní trenér Štefan Mikeš, který ještě loňskou sezonu tvořil trenérskou dvojici Azetu právě s Martinem Janečkem. "Já osobně se těším i na setkání se svým trenérským kolegou Štefanem Mikešem, s nimž jsem měl možnost v Havířově spolupracovat," dodal k této situaci hlavní trenér Azetu. (Pozn. Trenér Štefan Mikeš je na fotografii druhý zprava. Zdroj: oficiální facebook HC Nové Zámky)

Další novinky v kádru AZ Havířov přináší před zápasem manager Patrik Rimmel."Dnes se k našemu týmu připojili hráči Vítkovic Jakub Illéš a Tomáš Gřeš. Další jména směrem k nám dáme vědět v průběhu 10 dnů. Na zkoušce neuspěli Dominik Kafka a Lukáš Peterka, kteří si hledají angažmá jinde. Pro přetlak hráčů, uvolníme na roční hostování Marka Haase," dokončil manager AZ Havířov.

Nové Zámky odehrály v přípravě zatím jen dva zápasy, oba s přehledem vyhrály

Nové Zámky hrají na Slovensku extraligu a příprava na ni se jim zatím daří skvěle. V úvodním přípravném duelu dokázaly porazit Budapest 5:0, ve druhém duelu si poradili i s nováčkem slovenské extraligy Detvou 6:1. S Havířovem, ale odehrají jako s jediným týmem z České republiky hned dva zápasy. Nejprve v tomto utkání na domácím ledě a následně 29. srpna "odvetu" na ledě GC Arény.

Sestava Nových Zámků je poměrně neznámá, ale můžeme z ní vypíchnout několik hráčů. Konkrétně kádr před touto sezonou posílil trojnásobný český mistr extraligy Jiří Cetkovský. Dále v mužstvu působí Denis Rehák, kterého mohou čeští fanoušci znát z působení ve Vítkovicích, Třebíči a Kometě Brno. Co se týká brankářského postu, tak i na něm už mají v Nových Zámcích jasno. Brankářskou jedničkou bude v nadcházející sezoně Vladimír Kováč. V loňské sezoně odchytal sezonu v kazašském Pavlodaru. Kádr Nových Zámků vede, jak už bylo zmíněno Štefan Mikeš.

Sestavy z posledních zápasů:

Sestava HC Nové Zámky: Kováč (Romančík) – Plašil, Dudas, Cetkovský, Dubinin, Schultz – Kanarsky, Šimek, Raenko, Novotný (A), Varga – Dovgan, Chovan (C), Piačka, Rehák, Lantoši – Orbán, Hain, Dubec (A), Šimun, Zbořil

Sestava AZ Havířov: Matoušek – Drtil, Chroboček, Petran, Postnikov, Spurný, Dudek – Pořízek, Sikora, Beránek – Kurovský, Jáchym, Stránský – Bednář, Maruna, Kanko – Gřeš, V. Malina, Kafka - Peterka, Cihlář