Věřil jsem, že máme sílu a zlomíme zápas na svou stranu, říká trenér juniorů Michal Janeček

29.03.2017 | Tomáš Vlček

Bezprostředně po finálové výhře v Silesia Bisset Cupu 2017 jsme požádali o rozhovor trenéra havířovské juniorky Michala Janečka.

Pane trenére, gratuluji k vítězství ve finále Silesia Bisset Cupu, které přišlo jako určitý vrchol celkově dobré sezony AZeťácké juniorky. Jak byste zhodnotil to utkání?

My jsme dnes nepřijeli jen odehrát zápas, ale chtěli jsme vyhrát. Tomu jsme přizpůsobili vše a vzali jsme i některé kluky z A týmu, kteří za nás v sezoně nastupovali. To nám hodně pomohlo, protože jejich formace všechny převyšovala svým výkonem a myslím, že ten zápas rozhodla.

Po bezbrankové a takové nevýrazné první třetině začali v té druhé padat branky, ale nejprve jich bylo více do sítě AZetu.

Já jsem věděl, že ta první třetina taková bude, protože my jsme skoro měsíc nehráli soutěžní utkání. Zvažovali jsme, jestli nějaké utkání sehrát, ale nakonec jsme hráli jen v rámci tréninku proti staršímu dorostu. A na klucích to bylo vidět, první třetina byla taková chaotická a chvíli trvalo, než se dostali k tomu, co jsme chtěli hrát.

V kabině jsme si k tomu něco řekli, a i když jsme pak dvakrát prohrávali, tak jsem věřil, že zejména díky druhé lajně máme velkou sílu a že to zlomíme na naši stranu.

Neměl jste před třetí třetinou trochu obavy? Letos se týmu několikrát „podařilo“ ji vysoko prohrát a ztratit tak skvěle rozehrané utkání.

No, obavy jsem měl. Kluky jsem na to upozorňoval už v mistrovských utkáních, kdy jsme ty výpadky měli. Naštěstí dneska se to nestalo. Sice zase padlo hodně branek, ale góly jsme dali i my. Takže jsme to zvládli a můžeme být spokojeni.

Jak hodnotíte existenci Bisset cupu a účast AZetu v něm? Byla prospěšná?

Já si myslí, že určitě ano. Zahráli jsme si zase proti jinému soupeři, tedy polské „18“ a „20“. Je dobré, když si zahrajeme zápasy navíc, mužstvu i hráčům to prospělo. Proto je škoda, že se juniorská soutěž a tedy i juniorský tým AZetu od nové sezony ruší.

Jak vnímáte to rozhodnutí ČSLH o zrušení ligy juniorů?

Pro nás všechny je to velké zklamání, že se tato juniorka hrát nebude. Nejen pro Havířov, ale myslím, že i pro ostatní celky a spoustu hráčů, kteří nebudou mít kde hrát.

Otázka na závěr. Jaké je vaše momentální krátké zhodnocení sezony?

Když se ohlédnu za celou sezonou, tak panuje spokojenost. My jsme trénovali dlouhodobě jen ve třech pětkách, z čehož jsem měl obavy. Ala nakonec kluci v tomto složení trénovali pravidelně a poctivě a odehráli téměř všechna utkání. A já je musím pochválit, protože odehráli mnoho kvalitních utkání, většinou plnili na ledě to, co měli a i v kabině byla dobrá morálka. Takže je chci pochválit a poděkovat jim.

Děkuji vám za rozhovor a ještě jednou gratuluji k vítězství.