Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu přivítají AZeťáci Zubry z Přerova

21.11.2017 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V – Po třech kolech, které A-tým AZetu sehrál venku, zavítá WSM liga ve středu konečně do Havířova. AZ z venkovních zápasů získal velmi pěkných 6 bodů. Vyhrál v Ústí a na Kladně, nestačil jen na Karlovy Vary. Již zítra přivítá na domácím ledě celek HC Zubři Přerov. Utkání začíná v GASCONTROL Aréně v tradičních 18:00.

HC Zubři Přerov

Po velmi slušném začátku WSM ligy, se Zubři pohybovali v popředí tabulky. V říjnu ovšem prohráli 4 zápasy v řadě a začali v tabulce klesat dolů. Od té doby svěřenci Kamila Přecechtěla střídají výhry a prohry a momentálně se drží na 8. příčce, jen o skóre před Havířovskými borci. I z tohoto důvodu půjde ve středu o zajímavý souboj dvou sousedů v tabulce.

V posledním kole podlehli Zubři doma těsně Slavii, a tudíž nezískali žádné body.

HC Zubři Přerov – HC Slavia Praha 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Pšurný (Berger, Milan Procházka), 46. Pala (Chmelíř, T. Sýkora) – 2. J. Holý (Jankovský), 26. M. Kadlec (Kubica, Šagát), 37. M. Kadlec (Kasík, Endál). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2104. Střely na branku: 22:26. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 44:27.

Sestava HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Chmelíř, Gazda, M. Novotný, Zbořil, O. Horák, Pala – Goiš, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Berger – M. Kratochvíl, F. Dvořák, Kovařík – Plášek, Václavek, Gago.

Asistent trenéra Petr Dočkal v pozápasovém rozhovoru uznal, že soupeř byl lepší: "Čtyřicet minut jsme tahali za kratší konec. V první třetině se soupeř dostal do vedení a ve druhé ho navýšil. Nehráli jsme podle našich představ. Až v poslední části jsme dobře bránícího soupeře dostali pod nějaký tlak. Gólovou šanci na srovnání jsme si vypracovali, bohužel jsme neproměnili. Díky zraněním a úzkému kádru jsme hráli v sestavě, jakou máme a abychom soupeře v závěru nějakým způsobem přehráli, ještě jsme ji stahovali. Nějaké šance tam byly, ale soupeř byl dnes lepší."

Jak už bylo zmíněno havířovští hokejisté dokázali v posledních třech kolech dvakrát bodovat naplno. Dokázali nejprve urvat 3 body na ledě Ústí 2:0. Poté prohráli na ledě Energetiků z Karlových Varů 4:6. To je však nezaskočilo a další body dokázali získat v minulém kole na ledě těžkého soupeře - Kladna. Tam vyhráli vysoko 5:1. Dvěma góly se v tomto zápase blýskl Marek Kalus.

HC Rytíři Kladno - AZ Havířov 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. J. Kloz (Machač, P. Hořava) – 25. Kanko (Matai, Gřeš), 27. M. Kalus (Rác), 40. Fronk (Matai), 42. Dudek, 49. M. Kalus (Sikora, Rác). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.719. Střely na branku: 18:25 (5:8, 8:11, 5:6). Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 43:26.

Sestava AZ Havířov: Bláha (Matoušek) – Krisl (C), Dudek, Puzič, Drtil, R. Havel, Chroboček – Gřeš, Matai, Kanko – Fronk, Rác, Sikora (A) – M. Kalus, Hudeček, Pořízek – Maruna (A), Illéš, Toman.

Trenér Martin Janeček byl samozřejmě velmi spokojen: "Já jsem strašně pyšný na svůj tým, protože jsme si nastavili nějakou strategii do utkání, připravili jsme se na to a scénář nám vyšel do puntíku. Samozřejmě jsme tolik branek nečekali, ale chtěli jsme poctivě bránit, čekat na soupeře ve středním pásmu a blokovat střely. To se nám dařilo. Potom to ústilo do rychlých brejků, které jsme proměnili, a proměnili jsme i přesilovku. Dnes odjíždíme nadmíru spokojení se třemi body."

Velmi pozitivní je nejen bodový zisk, ale také fakt, že pomalu vyprázdnila azťácká marodka a do hry se tak mohli v posledních zápasech zapojit Kanko, Illéš, Dudek či Maruna.

Před středečním zápasem proti Přerovu zůstává domácí kouč velmi opatrný: "Do jednoho z mála z utkání doma v tomto měsíci jdeme s velkou pokorou. Přerov nám má z minula co vracet. V pondělí doma prohrál a tak přijede hodně  zdatný tým. My se poctivě připravíme a pokud budou hrát kluci s odhodláním jako na zápasech na tripu, budeme v malém derby pro Přerov těžkým protivníkem."

Infografika

Utkání začíná v tradičních 18:00 a kromě hokejového dění jsou na pořadu také akce související s 2. ročníkem charitativního týdne WSM Ligy (více jsme psali ZDE). Konkrétně mohou fanoušci ve středu donést věci, které udělají radost dětem na dětském oddělení havířovské nemocnice a vložit je do připravených boxů u vstupu do GC Arény.

"Kromě stavebnic, společenských her, knih, omyvatelných hraček a CD je také vhodné donést pastelky, fixy, spotřební materiál nebo omalovánky. Z hygienických důvodů není možné nosit plyšové hračky" říká marketingový manažer AZ RESIDOMO Havířov Martin Kučera.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přijdou fandit AZetu, ale také přispějí na dobrou věc!