VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ve čtvrtek domácí příprava č. 2 – tentokrát proti Zubrům

24.08.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po včerejší vítězné domácí premiéře proti extraligovému Trenčínu, hostí už dnes AZeťáci na ledě Gascocntrol Arény dalšího soupeře. Tentokrát jim budou přerovští Zubři. Zápas začíná opět v 18:00.

HC Zubr Přerov

Hanáci se připravují na svou třetí prvoligovou sezonu a výsledky mají zatím více než dobré. Z osmi zápasů si připsali 6 výher (Třebíč 3:0, Poruba 5:1, Havířov 1:0, Slavia 7:5, Zlín 4:3p., Vsetín 2:1) a jen dvě porážky (Vsetín 3:4sn, Znojmo 0:5).

V posledním zápase vyhráli Zubři v úterý na 2:1 na ledě Vsetína a oplatili mu tak domácí porážku 3:4sn. Trenér Kamil Přecechtěl byl tak pochopitelně spokojen. „Z našeho pohledu šlo o velmi kvalitní utkání s plným nasazením po celých 60 minut. Bylo také tvrdé, důrazné a nabídlo mnoho osobních soubojů. Zápas měl úroveň a o to cennější triumf na Lapači je.“

Sestava Přerova v posledním utkání:

Klimeš (21. Huf) – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Gazda, Pala, Běhal, Furch – Procházka, Pšurný, Navrátil – Goiš, Sýkora, M. Kratochvíl – Dvořák, Berger, Koblar – Š. Kratochvíl, Václavek, Kovařík

HC AZ Havířov

Středeční podvečer nabídl v havířovské Gascontrol Aréně přítomným divákům nejen poměrně kvalitní hokejovou podívanou, ale také jim přinesl radost z vítězství. Po sérii porážek totiž AZeťáci na domácím ledě zabrali a dá se říct, že po zásluze svého soupeře ze slovenské extraligy zdolali 3:1 (podrobnosti ZDE).

Asistent trenéra Vojtěch Csabi ví, že je to cenná výhra. „Dnes přijel kvalitní soupeř, jména jako Radivojevič, Hossa jsou známé z naší extraligy, kde hráli důležitou roli ve svých týmech. Já jsem rád, že kluci začali plnit naše taktické pokyny, na které jsme se v posledních dnech zaměřili. Pořád je to příprava, hrajeme zápasy v plném tréninku. Co se nás trenérů týká, tak stále nás výsledky v přípravě nezajímají, jde nám o to, jak hráči dokáži plnit naše pokyny z tréninku a přenést je do zápasu.“

A po utkání se vyjádřil i k dnešnímu zápasu s Přerovem. „Bude to zase trochu jiný zápas a hokej. Trochu pozměníme sestavu, dáme taky příležitost mladým a perspektivním hráčům Ševěčekovi a Bambulovi. Ale stále platí, že je to příprava a ta má posloužit k vyzkoušení si různých situací a souhry hráčů.“

Sestava AZ Havířov proti Trenčínu:

Falter – Petran, Drtil, Postnikov, Chroboček, Krisl, Dudek, Mrowiec – Gřeš, Sikora, Beránek – Fronk, Illéš, Kotala – Maruna, Malina, Pořízek – Bednář, Cihlář

Dnešní duel na havířovském ledě je tak trochu odvetou zápasu z před dvou týdnů. V Přerově si tehdy připsali domácí hubenou výhru 1:0. Podaří se AZetu oplatit Zubrům porážku? Zápas začíná v Gascontrol Aréně v 18:00, připraven je z něj textový online přenos.