VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V úterý poslední domácí příprava, hostem budou Nové Zámky

28.08.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Přípravné hokejové období se pomalu chýlí ke konci. Na většinu týmů čekají tento týden poslední zápasy, v nichž ještě nepůjde o ligové body, ale o prověření, zda jdou správnou cestou. Také havířovští hokejisté vyjedou tento týden ještě ke dvěma posledním přípravným utkáním. V pátek na ledě Poruby, ale ještě předtím v úterý 29. 8. od 18:00 na domácím ledě proti Novým Zámkům. Se stejným soupeřem se už utkali před dvěma týdny na jihu Slovenska a budou mu jistě chtít vrátit těsnou porážku 1:2.

HC Mikron Nové Zámky

Zatímco minulý týden mohl havířovský fanoušek vidět slovenský extraligový Trenčín plný odchovanců, tentokrát přijede do Slezska odlišně složené mužstvo. Loňský nováček nejvyšší slovenské soutěže, si hned v první sezoně zahrál čtvrtfinále play-off a letos by chtěl ještě výše. Tomu odpovídají letní posily, které na jih Slovenska zamířily. Momentálně jsou v kádru Mikronu hráči hned ze sedmi zemí.

Foto: www.hcnovezamky.eu (2x)

Zámoří zastupují např. zkušený 36letý kanadský útočník Jesse Schulz (držitel Calder Cupu s Chicago Wolves), či jeho mladší krajané robustní obránci Jesse Dudas a Mathew Prapavessis. Východní Evropu reprezentují Lotyš Arturs Salija a Rusové Anatolij Rajenko, Arťom Dubinin a Stanislav Kučkin. Jihoevropský původ má Slovinský reprezentant Sabahudin Kovačevič.

V kádru Mikronu jsou i čeští hokejisté jako např. zkušený útočník Jiří Cetkovský a dále pak mladíci Karel Plašil, Adam Zbořil a Štěpán Novotný. Nejnovějšími akvizicemi kádru trenéra Štefana Mikeše jsou slovenští reprezentanti Radek Deyl z Košic a expardubický Rastislav Špirko.

V přípravných utkáních se Mikronu velmi daří. Nejprve si hladce poradil s FTC Budapešť 5:0, pak s HC Detva 6:1 a těsně i s AZetem 2:1. Následně v rámci Vyšehradského poháru vyhrál v Budapešti nad MAC 2:1, pak zdolal doma Fehérvár AV19 4:3p. Přemožitele našel až v šestém utkání. V Debrecínu podlehl DVTK Jegesmedvék 0:4, ale chuť si spravil v neděli výhrou 1:0 nad UTE Budapešť.

Sestava HC Nové Zámky v posledním utkání:

Romančík (Pavlas) – Prapavessis, Hain, Raenko, Novotný, Kučkin – Salija, Kovačevič, Cetkovský, Dubinin, Schultz – Plášil, Chovan, Zbořil, Varga Róbert, Lantoši – Šiška, Šimek, Tibenský, Šimun, Fábry

HC AZ Havířov

AZet se minulý týden poprvé představil dvakrát na vlastním kluzišti. Nejprve se radoval po výhře 3:1 nad silným Trenčínem, čtvrteční utkání s Přerovem se pro technický problém nedohrálo. Výsledek zůstal ve 47. minutě 3:3, byť v dodatečných nájezdech uspěl jen havířovský Petr Beránek.

Kádr doplnili tento týden tři vítkovičtí útočníci – Marek Kalus, Vojtěch Tomi a Jan Hudeček. Všichni se vrací do známého prostředí, neboť v havířovském dresu už nastupovali v předchozích sezonách.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Šimeček – Krisl, Dudek, Petran, Ševeček, Chroboček, Postnikov, Mrowiec – Gřeš, Sikora, Beránek - Fronk, Kotala, Illéš - Maruna, Malina, Pořízek - Bednář, Cihlář, Bambula

Pro utkání s Novými Zámky bude ale sestava značně odlišná, jak prozrazuje trenér Martin Janeček

„Do zápasu jdeme už skoro s tím nejlepším, co máme. Jsou tu ještě varianty útočníka z Olomouce, ale v úterý zatím nastoupí jen obránce Robin Staněk. Naopak z technických důvodů nebude tento týden k dispozici Viktor Postnikov. Kluci z Vítkovic se zabydleli v šatně i zapojili do tréninku a my budeme pozorovat jejich adaptaci do týmu. V zápase se pak zaměříme na plnění zatím probraných taktických věcí. Výjimečně nebude hrát žádný mladý hráč na výjimku, budou nás zajímat vazby těch zkušenějších.“

Přijďte povzbudit naše hráče v posledním domácím přípravném utkání. Zápas AZetu s Novými Zámky začíná v Gascontrol Aréně v úterý 29. 8. v 18:00 a je z něj připraven tradiční textový online přenos.