Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V úterý na jihu Čech pátý zápas čtvrtfinále

05.03.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Víkendové zápasy čtvrtfinálové série mezi AZetem a Motorem Č. Budějovice dopadly nerozhodně a celá série se tak za stavu 3:1 pro Jihočechy stěhuje do Budvar Arény. Pátý zápas série začne v úterý v 17:30.

Zatímco pro Vsetín a Přerov už sezona skončila a K. Vary a Slavie Praha jsou v semifinále, další dvě čtvrtfinálové série play-off WSM ligy 2018 ještě budou pokračovat. Kromě duelu Kladna s Prostějovem (2:2), se to týká i AZetu a Motoru.

Poté co Jihočeši vyhráli oba domácí zápasy (5:0 a 4:2), udělali i v sobotním zápase č. 3 významný krok k postupu. Vyhráli totiž 4:1. Jenže v neděli bylo v havířovské Gascontrol Aréně vše jinak. AZeťáci podali výborný výkon a po výhře 3:1 si ještě minimálně o jeden zápas prodloužili sezonu.

Po první bezbrankové třetině, v níž měli více šancí hráči Motoru, se hned na začátku té druhé dostal AZ do vedení díky Vojtovi Tomimu. Budějovičtí sice vzápětí vyrovnali Dostálkem, ale na další dva údery Jana Maruny a Lukáše Bednáře v polovině utkání už nedokázali odpovědět.

AZ Residomo Havířov - ČEZ Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 3.1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Tomi (M. Kalus, Maruna), 29. Maruna (Krisl, M. Kalus), 30. L. Bednář (Matai) – 22. Dostálek (Heřman, Pavlin). Rozhodčí: Obadal, Kašík – Lukš, Špringl. Vyloučení: 6:13. Využití: 1:0. Diváci: 1.824. Střely na branku: 25:26 (10:11, 12:6, 3:9). Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 26:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ohlasy trenérů:

Zopakovat nedělní výkon budou samozřejmě chtít AZeťáci i v úterý na jihu Čech. Vše podřídili úsilí zahrát si ještě před vlastními fanoušky. „Vyjíždíme na utkání již dnes, tedy v pondělí. Kluci si po nedělním vítězství a dobrém výkonu věří, a na úterní utkaní se těší. Budějovice jsou favorit, ale my máme také velkou sílu, o které jsme soupeře již přesvědčili. Uděláme vše proto, abychom vrátili sérii domu,“ hlásí manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel.

Zda se to podaří, uvidíme v úterý večer. Zápas v Budvar Aréně startuje v 17:30.

Sestavy týmů v posledním utkání:

AZ Residomo Havířov: Růžička – Staněk, Krisl, Dujsík, R. Havel, Matai, Luža – Tomi, Maruna, M. Kalus – Sikora, L. Bednář, Kanko – Cihlář, Pořízek, Kotala – Fronk, Rác, Gřeš.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Čáp, F. Novák, Fillman, Pavlin, Pýcha – L. Květoň, Vampola, Nedorost – Čermák, Rob, Jonák – Dostálek, J. Mikyska, Heřman – Vlček, Galamboš, Martin Novák.

TOP 3 hráči v kanadském bodování:

AZ Havířov:

1. Jana Maruna 3 (2+1)

2. Vojtěch Tomi 2 (1+1)

3. Jiří Krisl a Marek Kalus 2 (0+2)

Motor Č. Budějovice

1. Petr Vampola 6 (1+5)

2. Václav Nedorost 5 (3+2)

3. Vlastimil Dostálek 4 (2+2)