VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V Havířově proběhla akce Týden hokeje

26.01.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 26. ledna 2017 se AZ Havířov poprvé připojil k celostátní akci Týden hokeje. Tu pořádá Český svaz ledního hokej (ČSLH) jako propagaci hokeje mezi dětmi i jejich rodiči. Akce je zaměřena na děti od 4 do 8 let zatím v hokeji neregistrované. Cílem je ukázat dětem i rodičům, co je to lední hokej a co to obnáší být malým hokejistou.

Jak konkrétně probíhala akce v havířovské K&K PNEU Aréně prozradil sekretář klubu a zároveň jeden z trenérů přípravky Robin Pavlas: „My jako klub jsme věnovali velkou pozornost už propagaci celé akce. Informovali jsme všechny mateřské školky a většinu škol v Havířově, vylepovaly se plakáty i billboardy. Vyplatilo se, protože k nám ve čtvrteční podvečer dorazilo zhruba 50 dětí, což je na Havířov velmi vysoké číslo. Samozřejmě ještě uvidíme, kolik z nich se začne věnovat hokeji v naší přípravce, stejně tak kolik z nich u něj zůstane i dalších letech.“

A jak se bude dále pracovat s dětmi, které do K&K PNEU Arény dorazily? „My máme v přípravce momentálně 40 – 50 dětí ročníku 2010 a 2011, k těm můžeme postupně doplňovat i ty nově příchozí v momentě, kdy zvládnou potřebné základy bruslení. Jinak se už ale začínáme připravovat s mým kolegou trenérem Petrem Jemelíkem na zformování těch nejmenších, tedy ročníku 2012.“

Akce je samozřejmě na té nejvyšší akci organizovaná a koordinovaná ČSLH, ale v AZetu si ji, po konzultaci v rámci svého trenérského štábu, trochu upravili a rozšířili.

„Kromě nezbytné registrace, „přednášky“ pro rodiče, ukázky hokejové výstroje a tréninku na ledě jsme akci ještě rozšířili o ukázku tréninku v tělocvičně. Tam trenéři předvedli dětem a rodičům trénink juda, motorických dovedností a techniky hole,“ uvádí Robin Pavlas a dodává, že „na přednášce se rodiče dozvěděli vše potřebné o fungování AZetu, možnostech zapůjčení výstroje, placení příspěvků apod. Na konci pak shlédli velmi povedené AZeťácké náborové video ve kterém účinkuje mj. nejznámější odchovanec havířovského hokeje David Pastrňák z Boston Bruins."

Více fotografií naleznete ve FOTOGALERII ZDE.