VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Turnaj mladšího dorostu vyhrál Třinec, Havířov skončil druhý

27.03.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V neděli 26. března se v havířovské K&K PNEU Aréně uskutečnil turnaj hráčů ročníků 2002 a 2003, tedy těch, kteří v příští sezoně budou patřit do mladšího dorostu.

Účastníky byli kromě domácího HC AZ Havířov také HC Oceláři Třinec, HC Zubr Přerov a HC RT Torax Poruba.

V turnaji sehrál každý s každým zápas 2x25 min. „čistého“ času, přičemž každý poločas se počítal jako samostatné utkání. Do výsledné tabulky byly družstvu započítány 3 body za vítězství a 1 bod za remízu. Před každým utkáním svedla družstva souboj v samostatných nájezdech (po 3 pokusech, dále K.O. do rozhodnutí). Výsledek souboje byl rozhodující pro závěrečné umístění v případě rovnosti bodů družstev v závěrečné tabulce.

Výsledky utkání

č. 1 Třinec - Havířov 2:0 (sn 2:1)
č. 2 Třinec - Havířov
č. 3 Přerov - RT Torax 3:0 (sn 0:1)
č. 4 Přerov - RT Torax 3:1
č. 5 RT Torax - Třinec 0:3 (sn 1:0)
č. 6 RT Torax - Třinec 0:4
č. 7 Přerov - Havířov 2:0 (sn 2:0)
č. 8 Přerov - Havířov 1:2
č. 9 Třinec - Přerov 3:1 (sn 0:1)
č. 10 Třinec - Přerov 1:1
č. 11 Havířov - RT Torax 6:0 (sn 2:1)
č. 12 Havířov - RT Torax 5:0

Konečná tabulka

1. Třinec 13 b

2. Havířov 12 b

3. Přerov 10 b

4. RT Torax 0 b

Za HC AZ Havířov na turnaji nastoupili:

Brankáři: Enriko Lipták, Adam Běhal, Ondřej Karpíšek

Obránci: Šimon Puzoň, Dominik Koubek, Lukáš Topolanský, Adam Černý, Matěj Bílek, Martin Kocián, Martin Pavlačka, Luboš Pazdera, Jiří Koutecký

Útočníci: Ondřej Backa, Filip Byčkov, Kevin Horvat, Jakub Zapletal, Maxim Mastič, Lukáš Adámek, Lukáš Kuncek, Michal Šilhavý, Jakub Hykl, Jakub Urbančík, Matěj Čempel

Z pozice trenéra AZetu i hlavního organizátora turnaje akci zhodnotil Tomáš Potěšil: „S turnajem jsme spokojeni. V podstatě šlo o to mít nějakou konfrontaci s jinými týmy v kontextu budoucího mladšího dorostu, tedy hráčů ročníku 2002 a 2003. Z naší strany šlo o to pozvat si a vidět v zápasech hráče, které jsme si vyhlédli. Takže jsme si je trošičku otestovali na příští sezonu a v tom to splnilo svůj účel."