VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Tomáš Drtil: I když většina kluků je mladších, je tady super parta

29.05.2017 | Darja Nytrová

Jednou z prvních letních posil AZetu je Tomáš Drtil. Vedení klubu představovalo tohoto 26 letého hráče jako zkušeného prvoligového obránce, praváka, který je velice dobrý v přesilovkách. Nyní vám s odchovancem Šumperského hokeje přinášíme krátký rozhovor.

Tomáši, ty jsi byl v letní přípravě AZetu již minulý rok a dokonce jsi  za AZet nastoupil i v přípravných uktáních. Pak jsi měl být připsán na soupisku AZetu a v sezóně 16/17 na střídavé starty oblékat modrobílé barvy. To se ale nestalo. V čem byl problém?

Problémem byla smlouva v Šumperku. Pan Velčovský, ředitel klubu, na mě uplatnil opční právo. Byl jsem jeden z klíčových hráčů, proto mě do Havířova nechtěl pouštět. První liga a druhá liga se totiž termínově kryla.

Smlouva byla po sezóně ukončena. Ty už jsi byl nějak s AZetem najisto domluven, nebo byly i jiné nabídky, a přesto AZet u tebe vyhrál?

Byly i jiné nabídky, ale už jsem přislíbil AZetu podpis smlouvy. Nakonec u mě vyhrál, protože vedení klubu o mě projevilo zájem a taky je tu super parta kluků.

Ptát se tě tedy proč zrovna AZet už nemusím. Ty už z loňska znáš prostředí. Jsi spokojen se zázemím, vedením i trenérským duem?

Se vším jsem zatím naprosto spokojen :-).

A co kluci? Jak tě tady přivítali oni?

I když většina kluků je mladších, je tady super parta. Myslím si, že přivítání kluků bylo vřelé. Navíc s některými se znám už z předchozích let.

Máte za sebou prvních pár týdnů letní přípravy. Tvé první dojmy?

Tréninkový plán mě strašně baví. Moc se mi líbí jeho různorodost.

Jak probíhal tvůj první tréninkový den v AZetu?

Tak ten první trénink byl spíše takový seznamovací... A taky o naučení a pochopení techniky správného cvičení a posilování.

Jak vidíš blížící se sezónu 2017/18?

Budu se snažit předvést co nejlepší výkon a posunout se ve své kariéře zase dál. Také se budeme snažit s klukama vybojovat play-off a v něm co nejlepší výsledek.

Tvůj velký sen je jaký? Posunout se… kde?

Velký sen..? Zahrát si samozřejmě extraligu.

Děkuji moc za rozhovor a přeji ti plno úspěchů v AZetu!