Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Starší i mladší dorostence čekají důležité zápasy play-off v domácím prostředí, přijďte je podpořit!

19.03.2018 | Josef Nudera

Vyřazovací fáze je v plném proudu i v mládežnických kategoriích. AZ RESIDOMO Havířov má ve hře oba své dorostenecké týmy, starší dorost hraje play-off po dlouhých čtyřech letech. Mladší dorost se pokusí od 15:00 zakončit sérii s Mladou Boleslaví a postoupit do čtvrtfinále, v 18:00 bude bojovat starší dorost s výběrovým týmem EC Red Bull Salzburg o odvrácení konce sezony. Přijďte naše mladé naděje podpořit a vytvořme jim nezapomenutelnou atmosféru play-off!

Starší i mladší dorost má za sebou první dějství svých sérií. Mladší dorost hraje na dvě vítězná utkání proti Mladé Boleslavi, starší dorost bojuje v sérii na tři vítězné utkání proti Salzburgu.

Mladší dorost vybojoval na ledě Bruslařů mečbol v osmifinálové sérii, postoupí do čtvrtfinále už v úterý?

Autor fotografie: Jan Pavlíček (MBL)

Mladší dorost je pasován v sérii s Mladou Boleslaví do role favorita. Zdání může klamat. Havířov sice skončil v tabulce o tři příčky výše než jeho soupeř a všechny zápasy proti tomuto celku vyhrál, ale play-off je jiná soutěž a může se stát cokoliv.

Úvodní utkání série v Mladé Boleslavi se nevyvíjelo vůbec dobře. Havířov prohrával po 1. třetině 0:2 a musel dotahovat. Parádní otočka se ale povedla a AZ postupně vždy dvěma brankami v každé ze dvou zbývajících třetin soupeře zdolal 4:2. Dvěma brankami se blýskl Matěj Čempel.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): „Do zápasu jsme vstoupili hrůzostrašně s obrovskou křečí. Myslím si, že kdyby Boleslav proměnila jeden z těch tří samostatných nájezdů, které v první třetině měla, bylo by asi po zápase. My sílu našeho mužstva určitě známe a víme, že umíme hrát hokej. Do další třetiny jsme klukům řekli, že už nemají co ztratit. První vstřelený gól nás nakopl a bylo důležité, že jsme ještě ve zbytku druhé třetiny srovnali. Třetí gól na začátku třetí třetiny byl také klíčový a následně si myslím, že jsme si chytrou hrou už zápas ohlídali.“

Mladší dorost si tak vybojoval mečbol a osmifinálovou sérii může už v úterý od 15 hodin zakončit a ušetřit síly na další vývoj play-off. Opět se ale bude čekat vyrovnané utkání.

„Do příštího zápasu musíme určitě změnit začátek. Nemůžeme si znovu dovolit prospat první třetinu a otáčet ji. To by se nám těžko povedlo. Ba naopak, musíme na soupeře doma hned od začátku vlétnout. Chceme hrát soustředěný a trpělivý hokej,“ přidává komentář k dalšímu utkání trenér Tomáš Potěšil.

Autor fotografie: Jan Pavlíček (MBL)

MDO: AZ RESIDOMO HAVÍŘOV – BK MLADÁ BOLESLAV 15:00

Starší dorost vzdoruje favoritovi soutěže, ve druhém utkání padl až chvíli před koncem prodloužení!

Play-off staršího dorostu se do Havířova vrací po čtyřech letech. Starší dorostenci mají ale vůbec jeden z nejtěžších losů v celé extraligové soutěži. Proti nim totiž stojí dosavadní jednoznačný lídr extraligy EC RED BULL Salzburg. Tento tým soustředí to nejlepší, co rakouský mládežnický hokej má. Jedná se o výběrový celek, který si zatím jde za titulem.

Série začala v Rakousku a v úvodním utkání nezvládli starší dorostenci Havířova druhou třetinu, kterou domácí favorit vyhrál 6:1 a určil tak ráz celého utkání, které Salzburg vyhrál 8:2.

„Vstoupili jsme do utkání slušně, byli jsme aktivní a vytvořili jsme si i nějaké gólové šance. Ty jsme ale neproměnili, což byla škoda a soupeř z brejkové situace otevřel skóre. Co se týká druhé třetiny, tak tu jsme bohužel nezvládli a po prvních dvou gólech nám spadly hlavy. Soupeř ukázal svou kvalitu a my se musíme připravit na zítřejší zápas,“ komentoval první zápas série hlavní trenér Tomáš Urbánek.

Ve druhém utkání série se Havířovu dařilo mnohem více. Po základní hrací době držel vyrovnaný výsledek 2:2. V prodloužení nejprve dokázal ustát nebezpečné oslabení, ale necelé dvě minuty před koncem inkasoval.

Trenér Tomáš Urbánek svůj tým mohl i přes porážku pochvált. "My jsme dnes podali proti favoritovi celé soutěže velice dobrý výkon. Chtěl bych kluky pochválit za to, co dnes na ledě odvedli. Hokej je hra chyb a i přes dvě vyborně zvládnutá oslabení ve třech jsme udělali jednu chybičku v prodloužení a byli jsme za ni potrestáni. Série nekončí a my jsme si dnes ukázali že hrát se dá s každým! Musíme zvednout hlavy a jít připraveni na domácí utkání."

Série se tak stěhuje za stavu 2:0 pro Salzburg do Havířova. Zajímavostí je, že Havířov vstřelil soupeři v součtu zatím 4 branky a všechny zařídil útočník Jan Bambula, který v letošní sezoně nastupoval i za A tým!

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV – EC RED BULL SALZBURG 18:00

Od obou sérií se v dalších zápasech čeká skvělý hokej. Starší dorostenci s velmi kvalitním soupeřem statečně bojují, mladší dorost je blízko postupu! Určitě se vyplatí přijít do Gascontrol Arény a podpořit AZ!