Starší dorostenci porazili Třinec a jsou o bod za Zlínem

Petr Miklas | 17.11.2017

Základní část extraligy staršího dorostu se blíží ke svému závěru a hráči Havířova potřebují každý bod, aby se dostali do skupiny, která má jistotu play-off. Dnes ukázali větší hlad po vítězství a porazili Třinec 2:1. Na druhý Zlín ale stále ztrácejí bod a tak musí bojovat dál. Dnešní zápas vycházel ze zajištěných obran a výborných výkonů obou gólmanů, Třinečtí se sice dostali do vedení, ale Havířov dvěma brankami otočil skóre a odolal závěrečnému tlaku soupeře.

ELSD - 19.kolo pá 17.11.17:00
AZ Residomo Havířov - HC Oceláři Třinec
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Dufek, 54. Tomeček (Juhász, Bambula) – 19. Michálek (Havránek, Adámek). Rozhodčí: Kubičík – Stonavský, Kořistka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 85. Střely na branku: 24:22 (8:8, 8:7, 8:7). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar - Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Tomeček, Dufek K., Pindel
HC Oceláři Třinec: Ochman – Weber, Radzienciak, Bulava, Konderla, Adámek, Michálek, Homola - Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor

Utkání začalo opatrně, oba celky se spíše oťukávaly. Až v polovině 7. minuty zahrozili Oceláři, když Havránek vypálil od modré čáry, před brankou clonil a snažil se tečovat jeden z jeho psoluhráčů, ale Dufek puk vyrazil.

Ve 13. minutě měl dvě gólovky domácí Bochnak, ale obě jeho rány z levého kruhu zastavily Ochmanovy betony. O tři minuty později na druhé straně v gólové šanci minul branku Indrst.

To ale hosty nemuselo mrzet, protože v čase 18:43 dostal spoustu času na vrcholu pravého kruhu Jakub Michálek, kterému se podařilo umístit puk přesně k pravé tyči Dufkovy branky.

Ve zbytku třetiny se už nic zajímavého nestalo a tak po dvaceti minutách vedli Oceláři 0:1.

Druhá třetina se od začátku do konce hrála ve vysokém tempu, skoro bez přerušení a přišlo v ní první vyloučení utkání. Ale popořadě. Ve 25. minutě mohl navýšit vedení Ocelářů Macháček, jenže Dufek jeho pokus z těsné blízkosti vyrazil. O tři minuty později si AZ vytvořil obrovský tlak, ale pokusy Pindela, Hilšera i Bochnaka dokázal Ochman zastavit.

Ve 34. minutě bylo vyrovnáno, když Karel Dufek vybojoval puk, obkroužil Ochmanovu branku a zasunul k levé tyči. Na začátku 37. minuty přišlo ono první vyloučení v zápase, ale Oceláři, přestože nesehráli přesilovku špatně, tuto výhodu nevyužili.

V závěru druhé části si vytvořili tlak domácí hráči, ale jejich střelba nebyla přesná a tak po byl dvou třetinách vyrovnaný stav 1:1.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hráči Ocelářů, ve 42. minutě předvedl krásnou akci Geidl, jenž se uvolnil a pálil do protipohybu Dufka, ale trefil jen boční síťku jeho branky. O dvě minuty později mohl střílet do odkryté branky Matěj, ale v poslední chvíli jej odzbrojil domácí obránce.

V 47. minutě hrál AZet přesilovku, před Ochmanem dobře tečoval Janeček, ale puk se zastavil o pravý beton gólmana Třince. V 54. minutě přišla rozhodující akce zápasu, když po krásné kombinaci s Bambulou a Juhászem zakončoval do odkryté branky Daniel Tomeček.

V závěru třetiny si Oceláři vytvořili tlak, podpořili jej hrou bez brankáře, ale domácí obranný val nepřekonali a tak zůstaly všechny body v Havířově.

Poslední utkání základní části sehraje starší dorost zítra od 16:00 na ledě Zlína, se kterým se popere o postup do play-off.

Tomáš Urbánek (HC AZ RESIDOMO Havířov): Dnes jsme hráli velice důležité utkání o postup do áčkové skupiny. Potřebovali jsme vyhrát, abychom zůstali před posledním zápasem ve hře o play-off. Kluci to zvládli a za to je chci pochválit. Až na ten nervózní vstup do utkání, kdy jsmde v první třetině dostali gól, jsme byli o chloupek lepší a vítězství jsme si zasloužili.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Já bych řekl, že v první třetině jsme byli lepším týmem. Ale celkově bylo utkání hrané spíše odzadu a šancí moc nebylo. Dalo by se říct, že se hrálo ve svátečním tempu, protože bylo jen po jednom vyloučení na každé straně. V 54. minutě jsme udělali velkou chybu při dobruslení, kterou soupeř trestal. Měli jsme šance jít do vedení i vyrovnat, ale soupeř byl hladovější po vítězství.