Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Starší dorostenci měli v Třinci převahu, ale body nezískali

Tomáš Vlček | 22.10.2017

Po páteční domácí výhře nad Vsetínem se v sobotu střetli havířovší starší dorostenci v Třinci s místními Oceláři. Do zápasu měli dobrý vstup a šli i dovení, o které však v závěru třetiny přišli. V dalším průběhu zápasu se jim, i přes značné úsilí a střeleckou převahu, nepovedlo náskok domácích srovnat a tak body zůstaly Ocelářům. Další zápas sehraje AZ v pátek doma proti Zlínu.
Autor TOP fotografie z utkání: Ina Samková, www.hcocelari.cz

ELSD - 14.kolo so 21.10.14:30
HC Oceláři Třinec - AZ Residomo Havířov

Branky a nahrávky: 18. Geidl (Matěj, Čmiel), 19. Stebel (Macháček), 51. Matěj (P. Adámek, Geidl), 60. Matěj (Geidl, Čmiel) – 5. Hilšer (Ciencala), 55. Bochnak (Pliska). Rozhodčí: Čahoj - Novák, Carbol. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 86. Střely na branku: 20:37 (9:7, 5:20, 6:10). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Oceláři Třinec: Kučera - Weber, S. Radzienciak, Bulava, Šulák, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Macháček, Stebel, Čmiel
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Pliska, Uhlíř, Thiel, Máca, Pavelek, Grygar – Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Ciencala, Žídek, Tomeček, K. Dufek, Pindel

Aktivněji vstoupili do utkání havířovští dorostenci a už po půlminutě hry mohli udeřit poprvé. Bochnak ovšem z prostoru před brankou tečoval puk jen do připraveného Kučery. Na straně Třince jako první zahrozil Havránek, hostující gólman si ale s prudkou ranou z pravé strany poradil bez větších obtíží.

A radovat se nemohl ani Geidl. Útočník s dvacítkou na dresu se dostal k dorážce, puk však v dobré šanci nasměroval mimo tři tyče. Nedáš? Dostaneš. Na opačné straně hřiště našel Ciencala v mezikruží stojícího Adama Hilšera a havířovský útočník nezaváhal.

Na inkasovaný gól se rychle snažil reagovat Geidl. Domácí hráč se ve velké rychlosti protáhl až před Štipčáka, poslat puk za jeho záda se mu ale nepovedlo. V ještě větší šanci se vzápětí ocitl Bochnak. Havířovský útočník ujížděl proti Kučerovi, gólman Ocelářů ovšem další gól ve své síti nepovolil.

O chvíli později mohl jít do brejku také Janeček, místo toho se ale proletěl vzduchem po čistém bodyčku Adámka. Následně mohl vyrovnat Havránek, který se z úniku neprosadil a Indrst pak na přihrávku prvně jmenovaného před odkrytou částí klece nedosáhl.

Poté už ale Oceláři slavili. Střelu Matěje vyrazil havířovský gólman jen před sebe a při zákroku skončil na ledě. Před Nikem Geidlem tak rázem zívala odkrytá většina branky a domácí hráč si velkou šanci utéct nenechal. A to nebylo ze strany Ocelářů vše.

Časomíra totiž stačila odkrojit pouhých šestadevadesát sekund a třinečtí mladíci už zvedali ruce nad hlavy podruhé. Po menším závaru dopravil kotouč do sítě Filip Stebel a Oceláři šli do vedení. Stav 2:1 ovšem nemusel na světelné tabuli svítit dlouho. Unikajícího Janečka zastavil Michálek pouze za cenu faulu, nabídnutou početní výhodou ale Havířov pohrdl.

Také do druhé části nastoupili lépe hosté a Kučera velmi brzy čelil opravdu důraznému závaru, puk ale za svá záda nepustil. Další velkou příležitost si hráči v modrých dresech vypracovali vzápětí. Při vyloučení Matěje vypálil jeden z hráčů od modré čáry, domácí brankář puk propustil za svá záda a ten proklouzal jen pár centimetrů vedle pravé tyče.

Na začátku třetí části mohl srovnat Hilšer, který ale před odkrytou částí klece promáchl. A na druhé straně neuspěl ani Krč, který svou střelou napálil pouze brankovou konstrukci. V jednapadesáté minutě už se skóre na světelné tabuli přece jen měnilo a ze třetího gólu se radoval Třinec.

Po propadnutí hostující obrany pokračovali třinečtí hráči v akci dva na nikoho, Pavel Matěj vzal zakončení na sebe a povedenou střelou napálil puk za záda Štipčáka. Havířov se snížení dočkal při hře čtyři na čtyři, když se prudkou ranou z levé strany prosadil Ernest Bochnak a rázem to bylo jen o jediný gól.

V samém závěru utkání sáhli hostující trenéři ke hře bez brankáře, k vyrovnání ale nedošlo. Naopak. Geidl dojel vyhozený kotouč u zadního mantinelu, poslal jej před branku na Pavla Matěje a útočník se šestnáctkou na dresu stanovil konečné skóre na 4:2.

Autor reportáže: Martina Sikorová, www.hcocelari.cz