Starší dorost tentokrát Vítkovice o body neobral

Tomáš Vlček | 28.10.2017

16. kolo extraligy staršího dorostu svedlo dnes na havířovském ledě letos už počtvrté proti sobě hráče AZetu a Vítkovic. Zatímco z předchozích duelů brali havířovští 8 bodů, tektokrát na suverénního lídra tabulky nestačili a podlehli 2:4. Další utkání sehrají v sobotu 4.11. ve Vsetíně.

ELSD - 16.kolo so 28.10.15:15
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
2:4
(0:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Ševěček (Bochnak, Cienciala), 52. Pavelek (Dufek K., Janeček) – 26. Kylnar (Fridrich), 28. Věntus (Mrva), 38. Fridrich (Zapletal, Vojtovič), 44. Mrva (Bernovský, Vojtovič). Rozhodčí: Pelc – Hlavatý, Tkáč. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 118. Střely na branku: 31:25 (10:5, 10:12, 11:8). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Thiel, Ševěček, Pliska, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Máca – Juhász, Bochnak, Pindel – Revaj, Janeček, Dufek K. – Cienciala, Tomeček, Hilšer.
HC Vítkovice Ridera: Piták – Smička, Smolka, Věntus, Cubo, Raška, Zapletal – Fridrich, Kylnar, Vojtovič – Mrva, Bernovský, Lewandowski – Lednický, Takáč, Plánka.

První třetina přinesla oboustranně rychlý hokej s minimem šancí. Hosté dostali hned ve druhé minutě k dispozici přesilovku, ale byli v úplně neškodní. To vícekrát střelami ohrozili domácí gólmana Pitáka. Po ubránění oslabení byli AZeťáci aktivnějším týmem, postupně se však hra vyrovnala. Hosté nevyužili ani svou druhou přesilovky od 16. minuty, byť už ji sehráli mnohem lépe. První gólovka zápasu se zrodila až v poslední minutě. Vítkovičtí vypíchli domácím puk na jejich modré a dva se hnali na Štipčáka. Zakončení na sebe vzal Vojtovič, ale domácí gólman jeho blafák krásně lapačkou zneškodnil. Skóre je tak zůstalo 0:0.

Branky začaly padat až ve druhé třetině. Na začátku 26. minuty se jako první prosadil milimetrově přesnou střelou do šibenice Jakub Kylnar, a když se za necelé 2 minuty trefil od modré přesně k tyči Dominik Věntus rázem vedli hosté 2:0. Domácí trenér na to reagoval oddechovým časem, a je pravda, že postupně se havířovští z tohoto šoku oklepali, a i díky přesilovkám dostali hosty pod tlak. Skórovat se jim ale podařilo až ve 38 minutě. Vojtěch Ševěček dostal nabito z poza branky na levý kruh a jeho střela zapadla přesně do levé šibenice – 1:2. Jenže v té samé minutě si Vítkovice vzaly dvoubrankové vedení zpět. Velký závar na havířovském brankovišti, včetně nastřelené tyče, ukončil dorážkou do odkryté brány Petr Fridrich.

Ze třetí třetiny neuplynuly ještě ani čtyři minuty a hosté už vedli 4:1. Vítkovice sice byly chvíli pod tlakem, ale pak rychle přenesly hru na druhou stranu a Jakub Mrva se po přihrávce z poza branky trefil přesně k bližší tyči. Pod dojmem víceméně rozhodnutého stavu se hra oboustranně otevřela, takže bylo k vidění několik gólových příležitostí, které ale zůstaly nevyužity. Až v 52. minutě zapadla do vítkovické šibenice střela Vojty Pavelka od modré a bylo 2:4. Jenže ve zbytku utkání se domácím už další branku přidat nepodařilo a tak si hosté odvážejí tři body za výhru 4:2.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Těžko se hodnotí zápas po takovém výkonu. Od druhé třetiny to bylo totální selhání celého mančaftu. Takto se o postupové příčky play-off nehraje. Je to třetí zápas v řadě o „něco“, který jsme prohráli a vůbec jsme jej nezvládli.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): My jsme dnes konečně chtěli Havířov porazit a tomu jsme přizpůsobili i taktiku. Bylo to o tom, kdo dá první branku, a já jsem rád, že jsme to byli my. Gratuluji klukům k této výhře.