Starší dorost stáhl čtyřbrankovou ztrátu a urval ve Zlíně cenný bod

David Motloch | 14.11.2015

Ve 20. kole NOEN Extraligy staršího dorostu se svěřenci trenéra Martina Janečka zajížděli na půdu Zlína. Přestože si první části připsali hororový začátek, kdy inkasovali hned čtyři branky, nakonec dosáhli na bod a prohráli až po nájezdech 4:5. Zasloužila se o to druhá třetina, ve které se prosadil Cihlář, Peterka, Frojda a Aulehla. Další utkání sehraje starší dorost v pátek 20.11. doma s Vítkovicemi.

ELSD - 20.kolo so 14.11.12:00
PSG Berani Zlín - AZ Havířov
5:4sn
(4:0, 0:4, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Dlabaja (Budil), 7. Václavek (Mikulec), 15. Kočica (Dvořáček), 18. Kenša (Dvořáček, Kočica), rozh. náj. Mikulec – 31. Cihlář (Raček, Peterka), 33. Peterka (Cihlář, Chujac), 34. Frojda (Bambula), 35. Aulehla. Rozhodčí: Kika – Štefková, Doleček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 48:31. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

PSG Berani Zlín: Odložilík (od 34. Huf) – Padrnos, Gába, Dřímal, Klauda, Jenáček, Budil, Marek – Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica, Dvořáček, Bainar, Hefka, Fajkus, Kenša, Dlabaja.
AZ Havířov: Sonnek – Máca, Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Srníček, Mrowiec – Janeček, Bambula, Pecka, Kristian, Peterka, Lenomar, Raček, Pawliczek, Cihlář.

Začátek zápasu a celá prví třetina byla jasně v režii Zlína. Po nevyužité přesilovce hostů přišel gól na straně domácích. Psala se 5. minuta a Budil našel mezi kruhy Daniela Dlabaju, který zacílil a poslal puk do havířovské sítě. Další gól na sebe nenechal pak dlouho čekat. Ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Jan Václavek a přes Sonnka procedil puk do sítě podruhé. Zlín pokračoval ve spanilé jízdě i dál. Dvořáček předal puk na Jonáše Kočicu, který se s pukem nějak nemazlil a zvýšil vedení ševců na 3:0. Na začátku 18. minuty pak přidal čtvrtý gól Michal Kenša a zdálo se, že z utkání bude exhibice. To se ale nestalo.

druhá třetina byla dlouho hodně bojovná, ale nic moc zásadního se nedělo. To se změnilo až v 31. minutě, která odstartovala havířovský uragán, jenž zničil vše co mu stálo v cestě, včetně vedení domácích. Ale pojďme popořadě. Raček předal puk na Dominika Cihláře, který prostřelil Odložilíka a Havířov se tak v 31. minutě poprvé radoval. Za další dvě a půl minuty se pak prosadil Lukáš Peterka a stav byl 2:4. Pak stačilo půl minuty a další gól. Bambula vyhrál buly v útočné třetině, puk se dostal k Matyáši Frojodvi a ten svou dělovku poslal přesně do šibenice zlínské branky. Zlín vystřídal brankáře a do branky se postavil Daniel Huf. Jenže vyrovnání Havířova i přes to přišlo. Tadeáš Aulehla, který okradl o puk obránce, jel sám na gólmana a střelou o tyč srovnal stav zápasu na 4:4.

To byl pro domácí šok. Huf už pak ale neinkasoval a několikrát ševce svými zákroky podržel. Ve třetí třetině padl jeden gól, ale ten Zlínu nebyl uznám pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Takže přišlo na řadu prodloužení a po něm i samostatné nájezdy. V nich byl pouze jeden úspěšný střelec - Jan Mikulec. Ten uspěl po parádně provedeném bekhendovém blafáku. Zlín si tak ze zápasu nakonec odnesl vydřené dva body.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Je to zbytečná ztráta bodu. Výborně jsme zápas rozehráli, bylo to 4:0 a hráči nevydrželi u disciplíny, soupeř bojoval a urval zasloužený bod. Byly tam individuální chyby. Já jsem hráče varoval, že Havířov nic nezabalí, oni bojují o každou šanci. Se štěstím pak srovnali a my jsme nebyli schopni převážit zápas na svou stranu. Je to ztráta, ale nic moc nám to neřeší. Pozitivní na zápase je, že hráli dva kluci z mladšího dorostu a zvládli to velmi dobře.

Martin Janeček (AZ Havířov): Opět špatný vstup do utkání s obrovským a zbytečným respektem, odhodlanou druhou třetinou udělat něco se stavem 0:4 a výborně odbojovanou třetinou třetí. Zápas došel do samostatných nájezd, kde byli o branku šťastnější domácí.