Starší dorost si připisuje další tři body, tentokrát uspěl v Porubě

Tomáš Vlček | 03.10.2015

Po páteční výhře nad poslední Opavou, sehráli dnes starší dorostenci AZetu další utkání své ELIOD extraligy, tentokrát na ledě Poruby. Po vyrovnané 1. třetině si v té druhé vybudovali dvoubrankový náskok, který si víceméně udržovali až do konce. Na pěti vstřelených brankách se podílela především dvojice Patrik Raček (2+2) a Daniel Kurovský (2+1). Druhá výhra v řadě posunula havířovské už na pátou příčku v tabulce. Další utkání hraje AZ v pátek doma se Vsetínem.

ELSD - 10.kolo so 3.10.13:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
3:5
(1:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Timura (Střondala), 38. Stach (Krupa), 52. Havránek (Bijota, Střondala) – 5. Raček (Kurovský, Srníček), 26. Kurovský (Raček, Srníček), 32. Raček (Pawliczek), 49. Chujac (Mrowiec), 60. Kurovský (Raček). Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Tomis. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Bijota, Vondál, Prokeš, Skokan, Balcárek – Timura, Střondala, Havránek Dang, Malát, Vospálek – Holub, Stach, Žídek – Klíma, Krupa, Plachý
AZ Havířov: Sonnek – Aulehla, Chujac, Frojda, Hudeček, Szturc, Srníček, Mrowiec – Strakoš, Pecka, Kristian, Piš, Lenomar, Kurovský, Raček, Pawliczek, Cihlář

První vzájemné střetnutí Poruby v Havířově vyznělo těsně ve prospěch hostujícího týmu, a vyrovnaný duel se čekal i dnes. A byli to hosté, kdo otevřel střeleckou listinu. Při signalizovaném vyloučení porubského hráče hrál Havířov power-play a beze zbytku jej využil Patrik Raček, když poslal kotouč pod Škodovu hokejku.

Přesně na vteřinu po dvou minutách byl stav vyrovnán. Domácí tlačili soupeře a gólmana Sonnka častovali střelbou, kterou dokázal opakovaně odrážet až do střely Střondaly z pravého rohu. Tu sice také vyrazil, ale v sedící poloze již nedosáhl na dorážku Daniela Timury. V dalším průběhu první třetiny se soupeři přetláčeli a bojovali o přechod středního pásma, což se po většinu dařilo více domácímu celku.

Po přestávce se na ledě mohlo dít cokoliv, vše bylo otevřené. Jenže co naplat, být většinu času u soupeře, když góly padaly do opačné brány. Od dvacáté šesté minuty vedl AZet brankou svého top hráče Daniela Kurovského jehož nástup k útoku nestihl zachytit obránce Skokan, byť se jej držel jak klíště. Kurovský viděl skulinu mezi Škodovými betony a puk tam protlačil. Za šest minut později po neutuchajícím tlaku a pokusu Kurovského, kterého zabrzdil Vondál, slavili hosté třetí branku. Patrik Raček byl na konci spolupráce s Dominikem Pawliczkem.

Domácí zmobilizovali síly a dvě minuty před druhou přestávkou vsítili kontaktní branku. Na konci akce v přesilovce byl po přihrávce Krupy Jakub Stach. Branka domácí nabudila, jenže jejich nasazení přerušila druhá přestávka.

Ve třetí třetině Poruba soupeře jednoznačně přestřílela, ale gólově se to moc neprojevilo. Prostě produktivita porubským mladíkům schází a soupeři toho využívají. Stejně tak i Havířov, když si vzal v devětačtyřicáté minutě dvoubrankové vedení zpět. V přesilovce se prosadil obránce David Chujac.

O dvě minuty měnili pánové na časomíře stav utkání znovu. Domácí opět snížili na rozdíl jedné trefy. Sonnek čelil nespočtu střel a dorážek až kapituloval. Marek Havránek byl hráčem, který jako poslední dokončil dobývání Sonnkovy brány a vsítil tak svůj první gól v drese starších dorostenců. Domácí byli stále aktivnější a hrálo se více méně na bránu hostů, jenže to nestačilo.

V závěru třetí třetiny sáhl domácí kouč Petr Rambousek ke hře bez gólmana, což vedlo ke zvýšenému tlaku v šesti hráčích, jenže Daniel Kurovský se prosmýkl po levém křídle a ze středního pásma trefil na milimetry přesně prázdnou porubskou bránu. Tím pečetil výhru 5:3. Domácí si na výhru musí počkat přinejmenším do příštího kola, kdy hrají doma s Opavou, AZ se po druhé výhře v řadě posunul na 5. místo tabulky.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Bojovali jsme, dřeli jsme, ale chybí nám individualita. Faktem je, že máme i hodně zraněných obránců a ve včerejším utkání se zranil také Irgl. Víceméně po Vítkovicích, kdy jsme s nimi dobře hráli, vedou tým mladí. Včera dal gól Střondala, dnes Havránek s Timurou, no a ročníky “98 bohužel branky nedávají. Nejde je vidět, nejde je cítit a to je rozhodující.

Martin Janeček (AZ Havířov 2010): Tak samozřejmě si vážíme cenného vítězství, protože jsme potřebovali body jako sůl. Nicméně výkon byl opět neukázněný a pokaždé, když jsme gólově odskočili, tato nekázeň způsobila, že se soupeř dostal do hry a bylo to pro nás nebezpečné. Štěstím bylo vstřelení gólu do prázdné branky, kterým jsme utvrdili vítězství, ale pokud naši hráči půjdou touto cestou, herní nekázní, tak patříme na chvost tabulky.