Starší dorost přivezl z Poruby tři body

Jozef Valenčík | 28.11.2015

Starší dorostenci po pátečním dvoubodovém vítězství nad Opavou zajížděli hned den poté k zápasu do nedaleké Poruby. Do utkání sice nevstoupili ideálně a až téměř do konce druhé třetiny dotahovali jednogólový náskok soupeře, nakonec však zvládli ještě ve druhé periodě skóre otočit a v té závěrečné svůj náskok navýšit a zvítězit 2:5. Hattrickem se do statistik zapsal Dominik Cihlář. Další utkání odehraje starší dorost v pátek 4. prosince ve Vsetíně.

ELSD - 24.kolo so 28.11.13:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
2:5
(1:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Irgl, 43. Dang (Malát) – 37. Cihlář (Chujac, Peterka), 38. Kristian (Mrowiec), 43. Pawliczek (Kristian, Frojda), 44. Cihlář (Chujac, Pecka), 60. Cihlář (Srníček). Rozhodčí: Šindler, Kuka – Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.
HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Prepsl, Bijota, Prokeš, Skokan, Timura, Dobeš – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Střondala, Havránek – Holub, Krupa, Plachý – Klíma, Dlouhý
AZ Havířov: Sonnek (Matoušek) – Máca, Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Srníček, Mrowiec – Bambula, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Paček, Pawliczek, Cihlář

Utkání nemohlo pro domácí RT TORAX začít líp! V začínající třetí minutě šel do vedení brankou Lukáše Irgla, který po prvním buly, které zahájilo porubské oslabení, přebruslil celé hřiště a otevřel střeleckou listinu 24. zápasu NOEN extraligy. Utkání velela domácí střídačka, vnucovala soupeři svou hru. Jenže také porubští hráči pálili šanci za šancí, což nahrávalo AZetu, který si trpělivě vypracovával šance. Přestup přes střední pásmo mu právě ztěžoval porubský forčeking. Největší šanci Havířova měl Aulehla, když dorážel před Škodou střelu Chujace od modré.

První třetinu díky aktivnímu přístupu k soupeři domácí tým vyhrál. V nastaveném trendu pokračoval RT TORAX i po přestávce, ale jen do poloviny druhé třetiny. Otěže utkání postupně přebíral AZet a vytvářel si víc a víc šancí. Vyrovnání proto bylo na spadnutí. Stalo se tak v třicáté sedmé minutě, kdy po promarněných šancích Poruby skóroval Dominik Cihlář. Po vyhraném buly po pravici Škody, tečoval střelu od modré z hole Chujace.

Po 59 vteřinách se ujal Havířov vedení po přesném umístění puku Petera Kristiana mezi Škodovy brusle a pravou tyč. Porubský gólman se nestačil v brankovišti včas přesunout. A rázem dostal zápas jiný rozměr, pro domácí tým. Po druhé přestávce ve dvou minutách se stav utkání měnil třikrát. V začátku třetí minuty třetí třetiny překonal Havířov Škodu po třetí. Nejdřív byly odraženy střely a dorážky z holí Kristiana a Frojda, než udeřil Dominik Pawliczek do odkryté brány, protože gólman ležel po zákrocích mimo své působiště.

Po třinácti minutách Porubští odpověděli brankou Michala Danga, který byl důrazný na brankovišti a po dorážkách Vospálka a Maláta byl tím posledním, ke komu se kotouč odrazil a uklidil jej za brankovou čáru. Jednobrankové manko hostů nezůstalo na světelné tabuli svítit dlouho. Dominik Cihlář se protáhl kolem porubské obrany a trefil se přesně do pravého horního rohu Škodovy brány. Domácí zbraně nesložili, jen chyběla přesnost ukončení. Jako v případě útoku Střondaly, kdy spolu s Havránkem zavezli puk do útočné třetiny a nahrávkou k druhé tyči vybídli Vospálka k zakončení tečí, jenže se to nezdařilo.

V dalším herním čase se hrálo nahoru dolů a v závěru si domácí vytvořili aktivnější hrou i převahu. Což využili trenéři v čase 58:07 k oddechovému času, když havířovský gólman Sonnek přerušil hru přikrytím puku, a poté hráli power-play. To se zprvu dařilo, přestože se hosté dokázali párkrát vysvobodit vyhozením přes všechny čáry, ale pak přišla chybka v rozehrávce, kterou zachytil Srníček a puk pak přesně nasměroval do prázdné brány Dominik Cihlář, který třetím gólem zkompletoval hattrick. AZet tedy vyhrál s Porubou i třetí ze čtyř zápasů sezóny a po nepovedeném pátečním zápase doma s Opavou, si zvedl náladu.

Autor reportáže: Gabriela Juříková (hcporuba.cz)

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Hráli jsme jen prvních 23 minut. Po zbytek utkání byl Havířov lepší a zaslouženě vyhrál. Nic víc vám k tomu dnes neřeknu.

Martin Janeček (AZ Havířov 2010): Máme velké výkonnostní výkyvy. Dokážeme porazit Vítkovice, dobře hrát se Zlínem a pak k nám přijede Opava, s kterou vyhrajeme až na nájezdy. Kluci mají v hlavách nějaký blok a jak jsme včera zápas skončili, tak jsme dnes tady pokračovali. Byli jsme zataženi, byl v naší hře nějaký strach, respekt a obavy. Prostě jsme se báli hrát a trvalo nám půl zápasu, než jsme se z toho dostali. A jsme rád, že jsme se z toho dostali a dotáhli do vítězství.