Starší dorost přidal další vítězství

Josef Nudera | 24.02.2012

H A V Í Ř O V - Havířov v první třetině předváděl vyrovnanou partii s Rebely, ale nakonec ji stejně prohrál. Na konci první periody totiž vystřelil vedení Rebelů Beránek. Ve druhé části se ale s brankami roztrhl pytel a Havířov otočil utkání i díky proměněnému nájezdu Malíka. Po dvou třetinách bylo utkání nakloněno na stranu AZetu, ale pouze o branku. Třetí třetina branky nepřinesla, ale přinesla dramatické momenty, které vrcholily v power-play Rebelů. Havířov porazil Havlíčkův Brod 3:2 a připsal si další výhru.

Extraliga staršího dorostu - 41.kolo pá 24.2.18:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
3:2
(0:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Malík (pen.), 27. Školoud (Křibík), 29. Školoud (Vyčesaný) - 18. Beránek (Dvořák), 30. Beránek (Chlubna). Rozhodčí: Husička, Kubičík - Laczko, Škrobák. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 52:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
AZ Havířov: Dohnal - Jonáš, Potočný, Chroboček, Bahounek, Weisser, Staš, Flamík, Graca, Kotala, Matěj, Pastrňák, Klečka, Synek, Stanislav, Malík, Křibík, Vyčesaný, Školoud, Bednář
HC Rebel Havlíčkův Brod: Vaněček - Žuček, Dvořák, Křípal, Meloun, Krajcigr, Dundáček, Vosyka, Kuchta, Zohorna, Hlídek, Chlubna, Brebera, Ludvík, Krajhanzl, Kundrát, Beránek, Němec

Havířov od začátku sváděl s Rebely tuhý boj a jako první ohrozil brankáře Vaněčka Křibík. V 6. minutě všem zatrnulo, když střela Dundáčka, která vletěla do chumlu hráčů před Dohnalem, skončila nakonec mimo branku. V 17. minutě se dostal Hlídek do pěkné pozice, ve které chytnul Dohnal už jasnou branku! Nedlouho na to se hosté opět činili a Dohnal musel opět zasáhnout.

Havířov přestál mírný tlak Rebelů, ale nakonec inkasoval. V 18. minutě ONDŘEJ BERÁNEK k překvapení všech prostřelil Dohnala pěknou střelou po horní tyč – 0:1! Hosté měli v závěru třetiny ještě dost šancí a při poslední akci první periody měl Havířov i štěstí. Ondřej Beránek ujížděl sám na brankáře, ale nakonec Dohnal puk ukryl i s pomocí obránce, který do situace nakonec dojel.

Ve 23. minutě dostal Havířov k dispozici samostatný nájezd a FILIP MALÍK s výhodou naložil dokonale. Povedeným blafákem pod horní tyčku vyrovnal – 1:1. Od 26. minuty se ale děly velké věci! Nejprve se Kotala dostal před Vaněčka a měl před sebou poloodkrytou branku, ale prováhal možnost střelby a volil přihrávku, která už byla zachycena. Ve 27. minutě už ale Havířov vedl. PETR ŠKOLOUD se dostal před branku, kde ležel volný puk. Při signalizovaném trestu se dokázal prosadit z dorážky, a i když hosté protestovali tak marně, branka byla reguélní a platila – 2:1.

Ve 29. minutě potvrdil PETR ŠKOLOUD, že je při střelecké chuti. Projel od středního pásma až před branku soupeře, cestou objel dva hráče a dokonale trefil prostor nad vyrážečkou Vaněčka – 3:1. Hosté se ale vzchopili a dokázali rychle korigovat. Ve 30. minutě z dorážky, procpal puk za Dohnala ONDŘEJ BERÁNEK, a kdyby nesvítilo červené světlo za brankou, tak by si ani diváci tohoto gólu nevšimli. Nic méně dokonalá hra na brankovišti – 3:2.

Ve 35. minutě Marek Němec jen těsně minul branku. Na konci druhé třetiny se oba týmy dostaly do velkých šancí. Nejprve Petr Kuchta nedal do prázdné branky, následně Vaněček vychytal dobrý Kotalův pokus. Na začátku poslední periody se hosté dostali do další velké šance. Šikovná teč Chlubny ale branková nebyla. Ve 47. minutě vybojoval Křibík bleskurychle šanci, vystřelil a puk Vaněček pouze vyrazil, ale nikdo z najíždějících spoluhráčů puk za jeho záda neusměrnil.

V 55. minutě, kdy už se Rebelům krátil čas, natřikrát dorážel Beránek, ale brankář Dohnal Havířov podržel stejně dobře jako tento kotouč. V 57. minutě poslal v akci 2 na 1 Pastrňák krásnou přihrávku Bednářovi do jízdy, Bednář ale trefil pouze konec betonu Vaněčka, zvednout kotouč nahoru byla by to branka, Takto měli hosté ještě šanci.

V poslední minutě to zkusili hosté v šesti, ale nedokázali spolehlivého Dohnala už překonat. Havířov si závěr pohlídal a tlačil se do středního pásma. Zápas rozhodla pasáž, kdy jsme mohli vidět 4 vstřelené branky. Havířov vyhrál a drží alespoň teoretickou naději na vyhnutí se baráži, Rebelové si zkomplikovali boj o play-off.