Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Starší dorost nedokázal Boleslavi vstřelit gól

Tomáš Vlček | 23.02.2018

Po reprezentační přestávce dnes nastoupili do své extraligy havířovští starší dorostenci. V další fázi soutěže se s Olomoucí, Ml. Boleslaví a Vsetínem utkají o poslední dvě volná místa v play-off. Bohužel dnes se jim, i přes bojovný výkon, nepodařilo ani jednou překonat soupeřova gólmana a podlehli Bruslařskému klubu i potřetí v sezoně. Další zápas sehraje AZ už zítra v Olomouci.

ELSD - 41.kolo pá 23.2.15:30
AZ Residomo Havířov - BK Mladá Boleslav
(0:0 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Imlauf (Vasilev, Šípek). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5, navíc Houška V. (MBL) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 136. Střely na branku: 24:27 (7:11, 7:9, 10:7). Průběh utkání: 0:0, 0:1.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Uhlíř, Thiel, Máca, Pavelek, Grygar, Mastič – Jedlička, Adámek, Bambula, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Tomeček, Dufek K.
BK Mladá Boleslav: Dusil – Sýkora, Dotter, M. Houška, Červenka, Klikorka, Imlauf – Vasilev, Zajíček, Šípek, Simon, Moucha, Čermák, V. Houška, Jindra, Moravčík, Grim.

První třetina přinesla poměrně rychlou hru, ale jen s minimem šancí. Hosté hráli od 3. minuty přesilovku. V jejím závěru nahodil nebezpečně puk do havířovského brankoviště Čermák, ale kotouč nakonec vyplul těsně mimo tři tyče. AZ měl také k dispozici přesilovku, ale moc nebezpečný v ní, až na Thielovu teč střely od modré, nebyl. Zahrozil až v 17. minutě přečíslením 2 na 1, ovšem boleslavský Imlauf jim nedovolil přihrát si do zakončení. Poslední šanci měli hosté v chvilku před přestávkou, ale Čermák Dufka z blízka nepřekonal.

Druhou třetinu začali havířovští další neúspěšnou přesilovkou. Ale ani hosté dlouho nepředvedli nic extra. Až těsně před polovinou utkání unikli Bruslaři 2 na 1 a Václav Imlauf otevřel skóre – 0:1. To nakoplo domácí do vyšších obrátek. Hilšerova bomba prosvištěla těsně vedle tyče, Janečkův průnik vyřešil Dusil, stejně tak jako Jedličkovu dorážku. Od konce 36. minuty se AZ protrápil další početní výhodou. Paradoxně největší šanci měl ve 39. minutě v oslabení Bambula, ale svůj blafák po úniku před Dusilem nedotáhl do gólové tečky. Do šaten tak šli o něco spokojenější hosté.

Třetí třetina byla asi herně nejzajímavější. Nejprve mohl navýšit vedení hostů Zajíček, ale přestřelil poloodkrytou branku. Jeho spoluhráč Grim zase zblízka, i díky faulu obránce, přestřelil. Na druhé straně se na brankovišti dral za volným pukem Bambula, ale Dusil jej nakonec včas zalehl. V 54. minutě opět Zajíček z dobré pozice mířil nad. Havířovští vyvinuli v závěru velkou snahu o vyrovnání, ale když v posledních vteřinách při power-play vychytal Dusil i Hilšera s Mastičem zůstalo skóre 1:0 pro Boleslav. Ta tak porazila Havířov i potřetí v sezoně a dostala se v tabulce skupiny právě před AZ na druhé místo.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): V posledním týdnu se nám rozpadla díky nemocem a zraněním sestava, takže jsme to lepili na poslední chvíli. Za bojovnost, s jakou to kluci odehráli, musím před nimi smeknout. Odmakali to poctivě, bohužel toto jsou zápasy, které se hrají na krev a které rozhoduje sebemenší chybička. My jsme nějaké udělali a hosté jednu potrestali. Chyby, které udělal soupeř, jsme naopak nedokázali potrestat, byť šancí na vyrovnání jsme měli dost. Bohužel, bez vstřeleného gólu se nedá vyhrát. Trochu za kratší konec jsme myslím tahali v soubojích a v předbrankovém prostoru, a i to dnešní zápas nakonec rozhodlo.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Byl to oboustranně velmi bojovný zápas. Nás i soupeře postihla v poslední době řada onemocnění, takže bylo vidět, že ani jeden tým neměl moc sil. Řekl bych, že jsme byli spíše šťastnější, než lepší, a i dílky tomu jsme vyhráli.