VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Spolupráce s městem je pro nás klíčová, říká prezident klubu Jaroslav Mrowiec

22.03.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - S prezidentem HC AZ Havířov Jaroslavem Mrowiecem jsme tentokrát povídali o spolupráci klubu s městem Havířov a také o chystaných investičních akcích v K&K PNEU Aréně.

Pane prezidente i v letošní sezoně platilo, že město Havířov je jednoznačně nejdůležitějším partnerem AZetu. Jak tuto spolupráci hodnotíte?

V první řadě bych chtěl moc poděkovat městu za podporu hokeje jako takového. A to jak týmu mužů, tak mládeže. Ta celková částka pro právě uplynulou sezonu, tedy 4 mil. Kč na mládež a 5,7 mil. Kč pro A tým, je pro náš klub naprosto klíčová. Bez ní bychom nemohli hrát ani 1. ligu mužů, ani extraligu mladšího a staršího dorostu. Vlastně ta částka do mládeže je klíčová pro dostupnost hokeje i pro sociálně slabší rodiny. Díky podpoře mládeže ze strany města má náš klub nejmenší příspěvky v nejnižších kategoriích. Díky podpoře města také můžeme zapůjčovat výzbroj pro ty nejmenší a v neposlední řadě díky podpoře mládeže máme velmi kvalitní trenérské obsazení. Takže ještě jednou je potřeba za to poděkovat a na druhou stranu nás těší, že to splácíme, tím, že šíříme dobré jméno Havířova ve sportovním prostředí.

Jaká bude podpora města v roce 2017?

V únoru proběhlo zastupitelstvo, na kterém se odsouhlasila dotace pro náš klub na rok 2017 a to opět 4 mil. na mládež a 6,3 mil. na muže. Je to tedy navýšení o 600 tis. v porovnání s minulým rokem, ale vlastně oproti standartní částce, kterou jsme na muže v předchozích letech dostávali, tedy 6 mil. je to zvýšení o 300 tisíc.

Změnilo se něco v postoji vedení města směrem k podpoře sportovních oddílů?

Po ustavení nové koalice ČSSD-ANO se zvýšila celkově částka vynakládaná na sport a kulturu o 3 mil. Kč, takže to navýšení se netýká jen hokeje, ale i mnoha dalších subjektů ve městě.

Jakou poměrnou část představují peníze od města v rozpočtu klubu?

Samozřejmě ta částka je pro nás klíčová – u mužů představuje asi 45 % celkového rozpočtu, u mládeže asi 70 %. Ale také nás zavazuje zajistit pro chod klubu další prostředky.

Další prostředky město vkládá do haly a letos se ještě navýší o plánovanou opravu druhé části šaten.

To je pravda a já věřím, že ty investice budou dokonce dvě – šatny a mantinely. Já jsem měl před těmi sedmi lety, když jsem vstupoval do AZetu, takové dva body, které jsem chtěl v hale změnit – vybudovat tělocvičnu pro hokejisty, to se nám podařilo v r. 2014 a vylepšení zázemí. To se nám podařilo v první fázi v roce 2015. Tehdy se opravily šatny pro starší ročníky a trenéry. Nyní je na řadě druhá o dost větší a náročnější část. Do každé dvojšatny budou vestavěna zcela nová sociální zařízení, zrekonstruována bude také šatna hostů, šatna krasobruslení, šatna pro rozhodčí, zázemí pro rolbaře, ošetřovna a šatna pro veřejné bruslení.

V jaké fázi je momentálně tato plánovaná rekonstrukce?

Rozpočet této akce je před soutěží 15 mil. Kč a momentálně probíhá výběrové řízení. Město má tuto částku už vyčleněnu, a pokud vše půjde dobře, tak by se v květnu mohlo s rekonstrukcí začít a hotovo by mělo být za 3 – 4 měsíce. Po tu dobu se samozřejmě budeme muset uskromnit, ale pro ten výsledek to samozřejmě rádi uděláme.

A druhá investiční akce?

Jedná se o výměnu mantinelů a plexiskel. Nejdůležitější jsou ta plexiskla. Podle norem hokejového svazu musí být výška plexi po celém obvodu kluziště stejná. My máme prozatím udělenu výjimku, a pokud by k té výměně letos nedošlo, museli bychom požádat o její prodloužení. Ale to bychom trochu předbíhali, protože o tom se teprve bude jednat a rozhodovat v rámci SSRZ, která halu spravuje. Jak jsem říkal, byl bych rád, kdyby se podařila i tato akce.

Děkuji za rozhovor.