VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Šesťáci vyhráli turnaj Evropského hokejového království

01.04.2017 | Tomáš Vlček

Od středy 29. do pátku 31. března 2017 bojovali AZeťáci ze šesté třídy ve Valašském Meziříčí na mezinárodním turnaji Evropského hokejového království. Konkurenci dalších osmi soupeřů se jim dařilo výborně už v základní skupině. Ze šesti zápasů si připsali pět výher. Díky tomu postoupili přímo do semifinále, které vyhráli, stejně jako následné finále a stali se tak celkovým vítězem turnaje.

Účastníky turnaje byly kromě AZetu a domácích Bobrů také Letci Letňany, Ďáblíci Nový Jičín, VHK Vsetín, Orli Orlová, HC Chotěboř a slovenské týmy MHK Dubnica nad Váhom a HC Lučenec.

Tymy byly nejprve v základní části turnaje rozděleny do tří tříčlenných skupin. Postupně se střetly se všemi soupeři mimo svou skupinu. Hrálo se na 2x15 minut, za výhru se připisovaly 2 body, za remízu po jednom.

Výsledky AZetu v základní části turnaje:

AZ – Orlová 5:1

AZ – Chotěboř 6:1

AZ – Nový Jičín 2:0

AZ – Letňany 1:2

AZ – Dubnica 2:0

AZ – Lučenec 6:0

Výborné výkony a bilance 5 výher ze šesti zápasů znamenala pro svěřence trenéra Jana Danečka druhou příčku a přímý postup do semifinále. V něm zdolali domácí Bobry 4:1. Ve finále se podle očekávání střetli s vítězem základní části HC Letci Letňany. Tentokrát v souboji dvou nejlepších týmů turnaje malí havířováci vrátili svému soupeři porážku ze základní části a po parádním výkonu a výsledku 3:0 se zaslouženě stali celkovým vítězem turnaje!

Konečné pořadí turnaje:

1.HC AZ Havířov

2.HC Letci Letňany

3.MHK Dubnica nad Váhom

4.HC Bobři Valašské Meziříčí

5.HK Ďáblíci Nový Jičín

6.VHK Vsetín

7.HC Chotěboř

8.HC Lučenec

9.HC Orli Orlová

Sestava HC AZ Havířov na turnaji:

Brankáři: Adam Dybal, Jan Uhrin

Obránci: Vojtěch Dybal, Jan Chmiel, Tereza Kiszová, René Kubíček, Eliška Vaněčková, Michal Vadovič

Útočníci: Adam Csabi, Kryštof Grygar, Tomáš Hansel, Karel Kotala, Nikolas Kubečka, Vojtěch Kubíček, Jan Macko, Radim Mrozek, Daniel Svozil, Jakub Toma, Jan Vlček, Aleš Zielinski

Trenér: Jan Daneček

Asistent trenéra: David Svozil

Vedoucí týmu: Vlaďka Kubíčková

Všem hráčům patří velká gratulace k vítězství i poděkování za vynikající reprezentaci klubu!