VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Série na hostujících kolbištích skončila, AZ se představí doma proti Ústí

20.10.2015 | Josef Nudera

AZ se v uplynulých třech kolech WSM ligy představil na ledě jako host. Po zápasech v Jihlavě a Českých Budějovicích, zakončil tuto sérii na ledě v Litoměřic. Nyní se ve středu utká v K&K PNEU Aréně s celkem, na kterého mu to výsledkově moc nejde – HC Slovan Ústí nad Labem. Všichni hráči, ale i fanoušci jistě věří, že se tentokrát podaří zvítězit a připsat si cenné tři body do vyrovnané tabulky. Zápas startuje od 18 hodin.

Ústí nad Labem je po domácí prohře s Jihlavou na 9. místě tabulky, o 3 body před Havířovem

Ústečtí nezažívají vůbec špatný start do letošního ročníku WSM Ligy. Po 15 odehraných kolech si připsali 21 bodů a drží 9. příčku. Se střílením gólů v Ústí problémy rozhodně nejsou. Slovan je třetí nejlépe střílející tým celé WSM ligy po Slávii a Českých Budějovicích, připsal si už 52 přesných střel na soupeřovu branku. Na druhou stranu ale obdržel 58 branek, což ho řadí společně s Šumperkem na předposlední místo.

Ústí nad Labem odehrálo v posledním kole utkání s jihlavskou Duklou, se kterou prohrávalo po dvou třetinách už 0:4. Domácí Slovan, ale dokázal ve třetí třetině vstřelit tři branky a zápas ještě zdramatizoval, ale na body to již nestačilo. Svou nespokojenost a jasný cíl před zápasem s Havířovem sdělil po utkání pro ústecký web trenér Miroslav Mach: „Do Havířova jedeme bodovat. Nemůžeme stále ztrácet body, jelikož celky v tabulce pod námi bodují a doma hrají výborně. Z Havířova musíme odvézt body.“

Z Litoměřic přivezl Havířov bod za prohru po nájezdech, rozhodla až 7. série

Havířov odehrál v posledních třech kolech těžkou sérii venkovních utkání. Tu nejprve začal AZ na ledě Jihlavy, kde to bylo dlouho rozehrané minimálně na bod, ale to se nakonec nepodařilo. V Českých Budějovicích Havířov sice vedl 1:0, ale pak se ukázala síla jednoho z největších favoritů WSM Ligy. A do třetice venku. Havířov na ledě Kalich arény bojoval s Litoměřicemi a odehrál vyrovnaný zápas, ze kterého nakonec odvezl bod za prohru v nájezdech, kde se rozhodlo až v 7. sérii.

Nejlepším střelcem AZetu je Petr Kanko, v lize je čtvrtý!

Ano, hokej je kolektivním sportem. Havířov se ale v letošní sezoně může brankově spolehnout na jednoho muže, který to pálí ostrými – Petr Kanko. Ten je nejlepší střelec týmu a s devíti přesnými střelami je na celkovém čtvrtém místě v celé WSM Lize! S Petrem jsme pro vás připravili rozhovor, kde se mimo jiné vyjádřil i k utkání proti Ústí. „Hrajeme doma, musíme zabrat a uhrát tři body, ať se odlepíme od toho konce. Všichni víme, jak vyrovnané to je. My do zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Máme dva dny na to, abychom se na zápas připravili, a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl v pondělním rozhovoru nejlepší střelec Havířova.

Celý rozhovor s Petrem Kankem naleznete ZDE.

V posledních zápasech odchází ze souboje Havířova se Slovanem vítězně středeční soupeř AZetu

Pokud se podíváme do statistik vzájemných zápasů, tak zjistíme, že se Havířovu na Slovan moc nedaří. V loňské sezoně se podařilo vyhrát jediné utkání ze čtyř, a to doma po prodloužení. I v letošním měření sil s Ústeckými vyšel vítězně soupeř Havířova. Na ledě Ústí Havířov prohrál 4:7. Tehdy rozhodla druhá třetina, kterou AZ prohrál 0:5. Vše jsou to jen čísla a každá série musí jednou skončit, všichni jistě věříme, že se to podaří právě ve středu.

NOVINKY: Na led se vrací kapitán Jiří Krisl

Do utkání se po krátké pauze vrací Martin Lenďák a kapitán Havířova Jiří Krisl. Dále manažer Patrik Rimmel prozradil, kdo ještě nastoupí za AZ v nadcházejícím zápase. „Do hry zasáhne nám dobře známý Erik Němec a také obránce Jakub Peslar z Poruby, který tady má vyřízené střídavé starty.“ Opačným směrem má vyřízené střídavé starty Radim Ostrčil a Lukáš Bednář.

Infografika

Sestavy z posledního zápasu:

AZ Havířov: Matoušek – Graca, Ostrčil, Mazanec, Bahounek, Korím, Bail, Chroboček – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Meidl, Štumpf – Bednář, Rimmel, Kotala.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Smetana, Vágner,Bernad, Kurka, Hes, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Merta – Rys, Melka, Kloz – Gengel, Kubica, Kuchler – Křivohlávek, Baránek, Navarra

Další zápasy 16. kola WSM Ligy

České Budějovice – Litoměřice
Jihlava – Šumperk
Most – Přerov
Třebíč – Kladno
Kadaň – Benátky nad Jizerou
Slavia Praha – Prostějov

On-line přenos

Pokud nebudete moci být z jakéhokoliv důvodu na utkání osobně, bude opět z K&K PNEU Arény připraven klasický textový on-line přenos.

AZ Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem ZDE od 18 hodin