VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Se sokem a na jeho půdě. Uspěje AZ v Prostějově?

19.09.2017 | David Motloch

Dalším vyzyvatelem havířovského celku se stávají Jestřábi z Prostějova. Ti se zatím na úvod WSM ligy prezentují podobnými výkony, jako hráči AZetu. Shodné výsledky i postavení v tabulce věští vyrovnanou bitvu, která, doufejme, dopadne lépe pro naše borce. Uzmout Jestřábům body však nebude nic lehkého, na půdě Prostějova bývá vždy horko. Navíc se oba týmy nemají zrovna dvakrát v lásce. To vše předpovídá zajímavou podívanou, která započne ve středu od 18 hodin v Prostějově.

Slabý start a zaskočení favorita

Prostějovští se po třech odehraných kolech nachází v takřka identické situaci jako havířovský AZ. Úvodní dvě porážky neznamenaly pro klub nikterak povedený start do soutěže. S Přerovem Jestřábi padli chudým výsledkem 0:2, nicméně body v pravém slova smyslu prohráli posléze na domácí půdě s Litoměřicemi. S rolí favorita zápasu se na Hané nepopasovali dobře a po výsledku 1:4 měli v kabině rozhodně o čem přemýšlet.

Třetí kolo však znamenalo zlom. Podobně, jako Havířov v sobotu s Budějovicemi, i Jestřábi dokázali zaskočit favorita a proti Slavii si soustředěným výkonem dokráčeli k vítězství 3:0. Je pravda, že Slávisté rovněž neprožívají povedený vstup do soutěže, kvalitu ale tento celek rozhodně má. V tabulce vypadá situace následovně. Havířov zaujímá desátou příčku se ziskem čtyř bodů, zatímco Prostějov je o místo za ním se ztrátou jednoho bodu. Podobné výkony tedy zrcadlí i sousední postavení v tabulce obou mužstev.

Svěřenci trenéra Jiřího Vykoukala se zatím neprezentují příliš atraktivním hokejem. Za tři odehraná utkání vstřelili Jestřábi pouhé čtyři branky, ale také jich mnoho neinkasovali (6). Velkou přestřelku tedy podle statistik v Prostějově čekat nelze. Nejlépe bodujícím hráčem Jestřábů je prozatím tříbodový obránce Marek Drtina (0+3). Brankově se daří Janu Rudovskému (2+0). V brance zatím dostal více prostoru Jakub Neužil (94,74%), ale zachytal už si i Dominik Groh (92,31%). Soudě dle úspěšnosti zásahů brankářů budou v Prostějově jistě spokojeni, kdyby si podobná čísla oba brankáři drželi i nadále. Za zmínku jistě z havířovského pohledu stojí, že v hanáckém kádru působí i exhavířovský útočník David Dvořáček.

Kletba s Motorem po třech letech prolomena

Tři roky. Tak dlouho AZ neporazil České Budějovice. V sobotu při domácí premiéře se to však Havířovským podařilo. V parádní hokejové podívané sice svěřenci trenéra Janečka prohrávali, ale od druhé třetiny zahodili poněkud nervózní výkony za hlavu a začali vyvíjet na soupeře tlak. Ten nakonec vyústil ve tři vstřelené branky, které ke skolení Motoru stačily.

Dvěma brankami se proti Českým Budějovicím blýskl útočník Jan Hudeček, který je tak nyní také nejpilnějším střelcem Azetu (2+2). Alespoň dva body má po třech kolech na svém kontě také Roman Rác (0+2), Vojtěch Tomi (1+1), Jan Maruna (0+2) a Tomáš Drtil (1+1). Vylepšit svou bodovou bilanci dostanou hráči ve středu proti Prostějovu. A jak jistě každý fanoušek Azetu ví, na ledě Hanáků to nikdy nebýbá procházka růžovým sadem.

„Jedeme na horkou půdu do Prostějova a to znamená velkou pozornost. Zápasy mají nádech derby a vždy bývají více než vyhrocené. Obě mužstva udělala v posledních utkáních překvapivě body, roli tak může sehrát mírné uspokojení. Já doufám, že naši kluci budou ti připravenější, a to nakonec rozhodne v pomyslném převážení misek vah úspěchu," hlásí před utkáním trenér Martin Janeček.

V posledním kole odchytal povedený zápas vítkovický Daniel Dolejš. V brance zatím příliš mnoho prostoru nedostává slovenský Marek Laco. Do havířovské svatyně se dostal pouze uprostřed zápasu v Benátkách, a přestože ve 25 odchytaných minutách branku neinkasoval, na další příležitost musí ještě čekat. Kdo se postaví do branky tentokrát? Zápas startuje ve středu 20.9. v 18 hodin!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Dolejš – Krisl (C), Chroboček, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Kanko, Sikora (A), Gřeš – P. Beránek, Maruna (A), Kalus – Tomi, Hudeček, Fronk – Kotala, Illéš, Bambula.

LHK Jestřábi Prostějov:

Neužil – M. Drtina, Mikliš, A. Holík, Žovinec, D. Kolář, Bažant – Fiala, Hozák, Švec – L. Luňák, Venkrbec (C), Nouza (A) – Dvořáček, Divíšek (A), Rudovský – Švarc, Voženílek, Zabloudil.

INFOGRAFIKA

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.