SDO: Havířov Zlínu nestačil a prohrál vysoko 1:7

David Motloch | 12.12.2015

H A V Í Ř O V - 27. kolo NOEN extraligy staršího dorostu svedlo do K&K PNEU Arény bitvu mezi domácím Havířovem a hostujícím Zlínem. Favorit utkání byl před tímto zápasem jasný a svou roli nakonec za 60 odehraných minut bohatě potvrdil. Zlínští si vybojovali již v první třetině tříbrankový náskok, který postupně ještě navýšili. Havířov alespoň zaznamenal čestný úspěch v podobě branky Lukáše Peterka, na více se ale AZ proti silnému soupeři nezmohl. Finální výsledek tedy zní - 7:1 pro Zlín. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Martina Janečka již v sobotu 12.12. ve 13 hodin na ledě Vítkovic.

ELSD - 27.kolo pá 11.12.18:00
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
1:7
(0:3, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 33. Peterka (Cihlář, Kristian) – 9. Kočica (Dvořáček, Mikulec), 11. Václavek (Dlabaja, Jenáček), 15. Gába (Kotek, Hefka), 23. Gába (Kowalczyk), 47. Chytil (Kowalczyk), 51. Bainar (Mikulec), 58. Kenša (Mikulec). Rozhodčí: Šutara – Mikler, Gančarčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 134. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7.
AZ Havířov: Matoušek – Mrowiec, Máca, Zíková, Szturc, Chujac, Aulehla, Srníček – Pecka, Piš, Raček, Strakoš, Lenomar, Peterka, Pawliczek, Cihlář, Potočný, Kristian
PSG Berani Zlín: Huf – Budil, Kowalczyk, Marek, Jenáček, Gába, Padrnos – Václavek, Mikulec, Bainar, Hefka, Kenša, Chytil, Kotek, Kočica, Dlabaja, Dvořáček, Fajkus, Zmeškal

Vstup do utkání měli lepší domácí hokejisté, ti se totiž již v úvodní minutě zápasu dostali do velké šance prostřednictvím Matěje Potočného, jenže havířovský útočník nakonec neuspěl ani s několika svými dorážkami, protože ve všech případech ztroskotal na brankáři Hufovi. To první velká příležitost hostí hned brankou skončila. V 7. minutě se prosazoval Jonáš Kočica, který dokázal využít přihrávku spoluhráče zpoza branky střelou z první.

V brankovém repertoáru Zlínských však do konce první třetiny zbyly ještě další dvě branky. V 11. minutě utkání to již bylo 2:0 pro PSG, když se do samostatného úniku po brejkové situaci dostal Jan Václavek, který svou kličkou mezi betony brankáře Matouška nezaváhal. Stejně úspěšně skončila také střela od modré z hole Miroslava Gáby v 15. minutě utkání. Hráč zlínského celku svou ránu dobře umístil a navíc jí dokázal schovat za hráče stojící před brankou, takže toho Matoušek příliš mnoho neviděl. Z výčtu branek a příležitosti v první třetině to bylo vše.

Hosté na svou vysokou produktivitu navázali také na začátku druhé části, protože už ve 23. minutě navyšovali svůj náskok na čtyřbrankový. Autorem druhé branky v zápase se stal Miroslav Gába, který svou ránu od modré procedil až za Matouška. O pár momentů později se mohl za domácí pomstít Dominik Cihlář, jehož samostatný únik ale k brance nevedl.

Ve 29. minutě mohli pak naopak hosté ze Zlína svůj náskok ještě navýšit, ale nebezpečná střela z mezikruží z hole Kotka mířila těsně mimo tři tyče Matouškovy svatyně. Ve 33. minutě přišla přeci jen také chvíle domácích, kteří si připsali svou úvodní branku. Lukáš Peterka dostal přesný pas od červené čáry a při samostatném úniku se svou kličkou nezaváhal. Více už se toho do konce druhé třetiny stát nestihlo.

Zlínští už si vývoj utkání ve třetí třetině pohlídali a svůj luxusní náskok naopak ještě navýšili o další tři branky. Tu první vsítil v 47. minutě Filip Chytil, který se s kotoučem dostal do úniku na branku a po rozpohybování brankáře Matouška jej zasunul také i za jeho záda. V 51. minutě byl už náskok hostí šestibrankový, když se k volnému kotouči před brankou dostal Viktor Bainar, který kotouč umístil přesně nad rameno brankáře Matouška.

Slušelo by se ještě říci, že tato branka padla při vlastním oslabení Zlínu. V 58. minutě pak PSG udeřilo naposledy a rovněž skórovalo z vlastního oslabení. Michal Kenša se stal úspěšným autorem branky, když dokázal ujet domácí obraně. Zápas tedy skončil jednoznačným výsledkem s lepším koncem pro Zlín – 7:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): Opět jsme měli velmi špatný vstup do utkání, což se proti takovému soupeři těžko otáčí. Zlínu jsme se vyrovnali snad jen úsilím, ale jinak nás soupeř ve všech směrech jednoznačně vyškolil.