SDO: AZ zdolal v derby silný Třinec

Josef Nudera | 21.10.2013

Pondělní vložené kolo svedlo mezi sebe dva rivaly. V derby proti sobě nastoupil domácí Havířov a hostující Třinec. Po první bezbrankové třetině se podařilo Havířovu, zásluhou Lukáše Bednáře, odskočit do vedení 1:0. Do třetiny ještě Třinec srovnal, ale závěrečná třetina už patřila AZetu! Rozdílovou branku zajistil, dnes dvou-brankový, Lukáš Bednář. Do prázdné branky pak pečetil výhru Jakub Dudek. Havířov udolal silného soupeře a dále živý naději na postup mezi čtyři nejlepší týmu skupiny Východ.

ELSD - 18.kolo po 21.10.13:00
AZ Havířov - HC Oceláři Třinec
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Bednář (Pořízek), 45. Bednář (Fejko, Pořízek), 60. Dudek (Fejko) – 36. Poruba (Pala, Christov). Rozhodčí: Husička – Laczko, Novák. Vyloučení: 4:3 (navíc Stránský (TRI) 10 min. za nesportovní chování). Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 88. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
AZ Havířov: Turšner – Heinzl, Chroboček "C", Frojda, Dudek "A", Ďurkáč, Trombík, Kalus – Pacas, Bednář "A", Polak, Sap, Kurovský, Hendrych, Pořízek, Moravčík, Fejko, Wróbel, Pacoň.
HC Oceláři Třinec: Hlaváč – Adámek, Bartoň, Zahradníček, Imrich, Bartko, Stránský "A", Walaski, Janiczek – Poruba, Pala "A", Christov "C", Škorpík, Sztwiertnia, Sikora, Trčka, Lorek, Kovařčík, Stuchlík, Petrák.
Do zápasu vletěl mnohem aktivněji Třinec. Už v 5. minutě se podařila Třineckým nádherná souhra na jeden dotyk, ale zakončení Christova zázračně vytáhl Turšner. V 9. minutě měl k dispozici prázdnou branku Kovařčík, ale Dudek puk ještě zachytil a vyhodil.

V závěru první periody ohrozil Hlaváče Kurovský. Jeho střelu od modré čáry vytěsnil holí. Havířovským hráčům se podařil výborný vstup do druhé třetiny. Už po 36 odehraných sekundách našel Radek Pořízek volného Lukáše Bednáře, který svou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Okolo 30. minuty utkání se čím dál více stupňoval tlak hostů. Dopomohla jim k tomu i povedená přesilovka. Sice neskončila brankou, ale tvrdé střely Zahradníčka a Walaského, zpotili brankáře Turšnera.

Ve 33. minutě se po chybě střídajícího beka dostal do samostatného úniku Kovařčík, ale do zakončení mu vložil Turšner hůl a puk mu vypíchnul. Ve 36. minutě už nemohl ani Turšner udržel tlak hostí. Jan Poruba vystřelil z pravého kruhu střelu na bližší tyčku, kde puk prošel mezi tělem brankáře a konstrukcí – 1:1. Ve 38. minutě lehce olízla Zahradníčkova tvrdá střela horní tyčku.

Ve 45. minutě se ale Havířov opět vrátil a přebral otěže zápasu vedoucí brankou. Kryštof Fejko se dostal spolu s Lukášem Bednářem sami na jediného obránce Třince. Fejko to udělal zkušeně, puk zatáhl po křídle a kolem ležícího obránce puk směroval přesně na hůl Lukáše Bednáře, který puk lehce doklepnul - 2:1.

Hosté se ale nechtěli se stavem smířit a vytvořili si několik velkých šancí.

Poruba i Lorek mířili někde kolem betonu Turšnera, ale havířovský brankář vždy puk dokázal vyrazit. Během posledních 3 minut si vytvořili hosté obrovský tlak. Po faulu Heinzla, hráli Oceláři dokonce 6 proti 4. Minutu před koncem minul Bednář o malý kousek prázdnou branku.

Ale 32 sekund před koncem utkání se to podařilo. Jakub Dudek dokázal trefit prázdnou klec z dost velké vzdálenosti a pečetil cennou výhru Havířova nad Třincem - 3:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): Utkání jsme začali zakřikle a soupeř nás přehrával. Ale jen díky opět vynikajícímu Turšnerovi jsme šli do kabin za stavu bez branek. Od druhé třetiny se tempo hry zvedlo a přišly i branky. Tam jsme ze dvou situací dva na jednoho vytěžili a dostali se do vedení 2:1. Soupeř k závěru tlačil, ale náš tým i po hloupém vyloučení ustál oslabení s následným power play soupeře a po vyhraném buly v obranném pásmu pečetil výhru trefou do prázdné branky. Dnes bych vedle brankáře po delší době vyzdvihl hru prvního útoku, protože začal branky nejen dávat, ale hlavně přestal branky inkasovat.