SDO: AZ na domácí půdě přivítal Letňany, rozhodla poslední minuta

Jan Kudělka | 13.01.2017

Starší dorostenci AZetu, hráli svůj sedmý zápas nadstavbové části, tentokrát na domácím ledě v K&K Pneu Aréně s výběrem Letců z Letňan. Oba celky dělilo před utkáním pouhých 5 bodů. Domácí do zápasu vstoupili aktivněji a vytvořili si pár pěkných akcí, ale využili jen jednu. Hosté však rychle na tento jeden gól odpověděli a bylo to rázem 1:1. Tento stav vydržel až do konce první třetiny. Oba celky si vytvořili ve druhé třetině pár pohledných akcí. Ani jednu však nedokázaly využít, a tak i po druhé třetině byl stav stále nerozhodný 1:1. Ve třetí třetině měl AZ navrch, ale šance rozhodnout byly na obou stranách. Hosté však v poslední minutě dokázali vstřelit dva rozhodující góly a AZ přišel na domácí půdě o všechny body. Další utkání sehrají starší dorostenci zítra na domácí půdě s výběrem Slavie. Zápas začíná v 11:30.

ELSD - 7.kolo pá 13.1.16:15
AZ Havířov - HC Letci Letňany
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Juhász (Kuchař) – 9. Jelínek (Soukup, Narovec), 60. Nedorost (Rousek, Klikorka), 60. Nedorost (Lytvynov). Rozhodčí: Mrkva – Stonavský, Novák. Vyloučení: 2:2, navíc Juhász (HAV) 2+10 za zásah do hlavy nebo krku. Bez využití. Diváci: 105. Střely na branku: 38:27 (8:6, 7:7, 23:14). Průběh utkání: 1:0, 1:3.

AZ Havířov: Dufek – Pliska, Máca, Szturc, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Tomeček, Bambula, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek, Židek
HC Letci Letňany: Pařík – Klikorka, Gebell, Schönbauer, Lytvynov, Novák – Narovec, Nedorost, Kocík, Fabiánek, Soukup, Bílek, Larsen, Rousek, Jelínek

První minuty první třetiny byly na podívanou velice kvalitní, přinesly pohledné akce obou celků. Hned v úvodu se dostal do šance domácí Pavlíczek, ale nedokázal zpracovat puk a ohrozit Paříkovu branku. Druhý nebezpečný útok byl opět v rukou domácích, šanci Žídka však dokázal na dvakrát zkrotit Pařík. Poté přišla první přesilovka AZetu, při nichž vyslali jen 2 střely na branku, ale obě zablokovali obránci hostujícího celku. I po nevydařené přesilovce byli domácí lepším celkem a to se ukázalo hned v 9. minutě když se prosadil Lukáš Juhász po nahození Kuchaře. Hned nato však odpověděli hosté, když o 27 vteřin později poslal puk po rychlé akci do domácí svatyně Matěj Jelínek. Stav byl najednou opět vyrovnaný. Hra však nepolevovala a znovu byli aktivnějším týmem domácí. V 11. minutě se dostali opět do nebezpečné akce, ve které Žídek s Pišem nebezpečně dotírali na hostujícího Paříka. Ten byl však pozorný a nepustil puk za svá záda. Hosté si v průběhu první třetiny moc šancí nevypracovali, Dufek však zůstával ve své svatyni pořád pozorný. V 16. minutě však hosté předvedli krásnou akci a po střele Larsena musel Dufek předvést výtečný zákrok. Čtyři minuty před koncem domácí dostali šanci zahrát si svou 2. přesilovku v zápase, ale ani pro tentokrát nevstřelili gól. Stav po první třetině byl tedy 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, avšak první střelu na branku vystřelili domácí. Hned nato, však hostující Soukup po nedorozumění havířovských obránců vybojoval puk, a po své střele a Narovecově teči však střela mířila nad Havířovskou svatyni. Poté přišla první přesilovka hostí. V té si vytvořili hodně nebezpečných šancí, avšak ani jednu nedokázali využít. Nejvýraznějším hráčem hostí byl Nárovec, který se již v průběhu první, ale i v této třetině dostal do mnoha závaru před domácí brankou. Tento hráč byl vidět i v 30. minutě, kdy hosté mohli po jeho střele jít do jednobrankového vedení, avšak Dufek jeho střelu opět zneškodnil lapačkou. O dvě minuty později ujeli domácí hostujícím obráncům, ale finální přihrávka byla nepřesná, takže ani neohrozila Paříkovu branku. Poté následovaly akce na obou stránách , ale ani jedna neohrozila soupeřovu branku. Ve druhé třetině napadl tudíž žádný gól a oba týmy šly do šaten za stavu 1:1.

Třetí třetinu začal opět aktivněji hostující celek, velký vliv na to měla i přesilovka, kterou dohrávali ze druhé třetiny. Velkou šanci si v vytvořil Lytvynov, jeho střela se však jen otřela o branku Dufka. Poté však přišel další faul domácích, který Letci nedokázali potrestat. Ve 45. minutě se opět Nárovec dostal před Dufka. Ten však dokázal jeho střelu opět pokrýt. Poté se v domácích probudil obrovský elán a vůle otočit tento zápas a po třech velice nebezpečných akcích v průběhu dvou minut měl Pařík ohromné štestí, že ani jednu střelu nepustil za své záda. Na druhé straně se i Letci dostali do šance, ale Dufek neměl se zneškodněním Lytvynovy střely problém. Čtyři minuty před koncem, po střele hostujícího obránce nedokázal do úplně prázdné branky dorazit kotouč Fabiánek a rozhodnout tak zápas ve prospěchLetňan. Už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, ale nakonec bylo vše jink. V 60.minutě totiž po střele Lukáše Nedorosta, který vymetl Dufkovu šibenici, šli do vedení nakonec hosté. Domácí AZet po odvolání Dufka z branky se snažil ještě zvrátit zápas na svou stranu, ale byli to opět hosté, kteří skórovali a to 5 vteřin před koncem do prázdné branky. Prosadil se opět Lukáš Nedorost a hosté si odvážejí z půdy Havířova domů tři body.

Havířov dnes bohužel na domácí půdě neurval body, ale další šanci získat body bude mít již zítra od 11:30 opět na domácí půdě proti SK Slavia Praha.

Trenér HC AZ Havířov: Dneska nám hokej ukázal, jak umí být krutý. Poté co jsme odehráli velmi špatně druhou třetinu, ale přesto jsme udrželi vyrovnané skóre, jsme naopak ve třetí třetině soupeře doslova mačkali a pak, snad po jediné naší chybě, jsme dostali 20 sekund před koncem rozhodující gól. Nic se nedá dělat, zítra nás čeká další přímý souboj o postup do play-off se Slavií, a my se na něj musíme dobře připravit.

Martin Rousek (HC Letňany): Bylo to vyrovnané utkání a vyhrál jednoznačně ten šťastnější tým. Domácí byli o něco lepší v první třetině, my naopak o dost lepší ve druhé a v té třetí zase domácí. Vyhrát mohl kdokoliv, ale štěstí se tentokrát přiklonilo k nám.