VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Radek Pořízek: Myslím si, že budeme útočit na nejvyšší pozice

26.06.2017 | Darja Nytrová

Dvacetiletý útočník a havířovský odchovanec Radek Pořízek má za sebou první téměř kompletní prvoligovou sezónu. Jak se připravuje na tu následující i jaké má plány na léto prozradí následující rozhovor.

Radku, jaro a začátek léta jsou sice ve znamení suché přípravy, ale také jste se jako hráči A týmu zúčastnili některých dalších akcí - např. Dětského dne  nebo fotbalového zápasu v Tošanovicích. Jak sis tyto akce užil? Co tě více bavilo, hrát si s dětmi nebo se bít o kopačák?

Obě akce jsem si užil maximálně. Na jedné straně šťastné a veselé děti s rodiči během sportovně zábavného odpoledne. Na druhé straně fotbálek... Je těžké říct, co mě bavilo více, bavil jsem se u obou aktivit skvěle. Jsem rád mezi lidmi.

Jaké bylo soustředění v Horní Lomné?

Soustředění v Horní Lomné bylo pestré, je to něco jiného než cvičit stále v Havířově. Byli jsme v nádherném horském prostředí a měli jsme spoustu možností dalšího využití jako je bowling, ping-pong, tenis nebo nohejbal. Samotné tréninky byly vlastně úplně stejné jako tady v Havířově, měly stejnou náplň.

Letní příprava bude za pár dní končit. Víte už co bude dál?

Po letní přípravě nás čeká krátká dovolená, kdy si pořádně odpočineme a nabereme nové síly. Další část naší přípravy bude poté kombinovaná suchá příprava s ledem.

Začátkem července dostanete od trenérů zhruba 2 týdny volno. Plánuješ na tu dobu nějakou dovolenou?

Něco s přítelkyní plánujeme, ale kam pojedeme a jestli vůbec pojedeme, je zatím ve hvězdách.

Těšíš se po dovolené už na led?

Určitě se na led těším, mám to tak každý rok. I když vím, co nás na začátku čeká, tak i přesto se těším.

První přípravny zápas se odehraje s Vítkovicemi. Jak vidíš tento zápas a na jaké přípravné utkání se těšíš nejvíce? (Trenčín,Nové Zámky, Poruba, Přerov, Prostějov nebo ty Vítkovice..)

Vítkovice jsou určitě nejatraktivnějším zápasem v naší přípravě. Je to extraligový tým, takže budou chtít vyhrát a ukázat svojí sílu i zkušenost. Ale my se budeme chtít taky ukázat. Jednak abychom udělali dojem, a taky porazili silného soupeře a dokázali, že jsme dobrý tým a hlavně parta. Nejvíc se tedy těším na zápas s Vítkovicemi a pak na zápas s Porubou, kde mám své kamarády a rád bych si proti nim zahrál.

1. liga přinese v dalším ročníku zase dva nové týmy – Vsetín a Karlovy Vary. Předpokládám, že takovou změnu, v podobě těchto dvou klubů, vítáš?

Určitě je vítám pozitivně, jak kvůli fanouškům, tak kvůli nám samotným hráčům. Karlovy Vary jako tým z extraligy, který k nám spadl, bude chtít určitě zachovat stejný kádr jako minulý rok, takže budou lákadlo pro naše fanoušky. Od týmu Vsetína čekám tvrdý a důrazný hokej, jelikož to bude derby jak na ledě, tak i na tribunách.

Začátek sezóny je ještě sice moc daleko, ale i přesto tě požádám o tip. Kdo se bude podle tebe pohybovat ve WSM lize nahoře a kdo dole?

Na hlavní favority tipuji Karlovy Vary a České Budějovice. Nižší příčky nedokážu říci.

A kde se podle tebe bude pohybovat AZ Havířov?

Myslím si, že budeme útočit na nejvyšší pozice.

A co říkáš na prvenství tvého spoluhráče z žákovských a mládežnických kategorií Davida Pastrňáka ve Zlaté hokejce 2017?

Určitě jsem to Davidovi přál a po jeho vydařené sezóně si to zasloužil.

Máte nějakou vtipnou příhodu s Davidem, která se ti vždy vybaví, a nezapomeneš na ní?

S „Pastou“ máme hodně a hodně srandovních příhod jak z hokejbalu tak i z hokeje, ale to zde rozhodně nepatří. (smích)

Děkuji moc za rozhovor!