VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

RESIDOMO Havířovská desítka otevřela svou registraci

14.06.2017 | Jozef Valenčík

Již tradičně se hokejový klub AZ Havířov stal partnerem běžeckého závodu RESIDOMO Havířovská desítka. Letošní ročník se nakonec uskuteční již 14. října (původní termín 21.10. musel být změněn kvůli kolizi s konáním parlamentních voleb) a přinese spoustu zajímavých novinek. Pod mottem „Rozběháme Havířov“ se do závodu vydají také zástupci z řad hokejistů AZ Havířov. Závod bude mít i letos benefiční ráz. Stokoruna z každého startovného závodníka nad 15 let poputuje na podporu boccistů. Do konce června máte navíc možnost zajistit si místo v běhu za zvýhodněné startovné.

Název letošního ročníku odhaluje první novinku, kterou je partnerství se společností RESIDOMO, která založila nadační fond, ze kterého chtějí noví vlastníci společnosti podporovat mimo jiné i sport ve městě.

Druhou novinkou je letošní trasa. Ta povede středem města a po jeho hlavních ulicích, což slibuje neopakovatelnou atmosféru. „Chtěli jsme vytvořit skutečně městský závod po vzoru velkých evropských měst a zviditelnit nejen centrum města, ale také místní krámky a prodejny, které centrum centrem dělají,“ říká jeden z organizátorů závodu Martin Kučera, který věří, že jednou to bude v Havířově vypadat podobně jako na městských závodech v zahraničí, kde lidé fandí z oken, anebo mají podél trasy židličky a hlasitě povzbuzují.

Motto RESIDOMO Havířovské desítky zní „Rozběháme Havířov“ a není to jen prázdné heslo. „Havířov je líhní vynikajících sportovců, především z řad atletiky, ale také jiných sportovních odvětví. Mám obavu, že pokud se tady nezačne opět něco dít, tak slavných havířovanů bude čím dál méně,“ vysvětluje Martin Kučera, který na závod pozval také atletické hvězdy z Havířova.

Běh podpoří Pavel Maslák, Šárka Kašpárková a Denisa Rosolová. Všichni tři jsou havířovští patrioti a návrat ke sportovní havířovské tradici vítají.

„Jsem rád, že organizátoři vrací běhání do Havířova, mého rodného města. Osobně jsem běžel nultý ročník ještě na atletickém oválu. Přesun trasy přímo do hlavních ulic je skvělým tahem. Věřím, že brzy zde bude nejen účast, ale i atmosféra, srovnatelná s běhy ve velkých evropských městech,“ říká havířovský rodák Pavel Maslák, který zvažuje i účast v hlavním závodě.

K samotnému závodu se vyjádřil také prezident AZ Havířov Jaroslav Mrowiec: „AZ Havířov se opět zapojí do tohoto slibně se rozvíjejícího městského běhu, který se letos poběží přímo v centru města. Jako největší sportovní klub ve městě u toho nemůžeme chybět. Hráče A týmu samozřejmě musíme šetřit pro zápasy WSM ligy, nicméně mládežnické kategorie se závodu zúčastní. V centru závodu také budeme mít vlastní stánek, kde nás lidé budou moci navštívit."

Bližší informace o závodě a také samotnou registraci naleznete na oficiálním webu h10.cz