Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Prvňáci přivezli z Poruby 3. místo

31.12.2012 | Tomáš Vlček

V informování o účasti malých a mladých hokejistů AZetu Havířov na různých turnajích by určitě neměla zapadnout ani informace o těch nejmenších. Ti se totiž už před Vánocemi, přesněji 15. 12. 2012, v Porubě zúčastnili Turnaje přípravek roč. 2006 a mladších v minihokeji.

Na úvod je potřeba vysvětlit, že minihokej se hraje sice na dvě branky, ale jen v jedné třetině a na šířku ledové plochy. Délka jedné třetiny zápasu je 15 minut hrubého času a po minutě se povinně střídají celé čtveřice hráčů na obou stranách.

Dejme ale slovo jednomu z přímých účastníků, který doprovázel malé azeťáky na turnaj – paní Janě Karasové.

"Kluci bojovali statečně, a přestože 2x prohráli, jejich výkon byl, vzhledem k nulovým zkušenostem, obdivuhodný. Pro mnohé z nich to byl vůbec první turnaj, který kdy sehráli. Snažili se, poslouchali trenéry a s každým zápasem se zlepšovali. Byli vyrovnanými soupeři všem týmům.

Atmosféra v hale byla výborná, parta rodičů skvělá a všichni společně si tento turnaj užili jak v šatně, tak na ledě. Poslední zápas, který rozhodoval o umístění, zvedal tep všem v hale. Byl to ten pravý zápasový adrenalin. Kluci zabojovali a přišla důležitá výhra. Vybojovaný bronz byl příjemnou tečkou tohoto sobotního dopoledne pro děti i rodiče. GRATULUJEME klukům i trenérům a děkujeme za skvěle odvedenou práci!

Rádi bychom také poděkovali HC RT Torax za pozvání i za skvěle zvládnutý turnaj v hektickém předvánočním období", říká na závěr paní Karasová.

Sestava HC AZ Havířov:

Gomola - Ptáček, Bernacik, Jirásek, Jurček, Karas, Kisza, Brija, Grygar, Kůrka, Říman, Suchý, Ščerba, Valdman
Trenéři: Jan Littner, Patrik Habas (asistent)

Výsledky AZetu:

HC RT Torax - AZ Havířov 6:4 (branky: Ščerba 2, Grygar, Valdman)
HC Opava - AZ Havířov 7:6 (branky: Grygar 3, Ščerba 2, Jurček)
AZ Havířov - HC Studénka 7:6 (branky: Ščerba 5, Jurček, Suchý)

Výsledky dalších zápasů:

HC RT TORAX Poruba – HC Studénka 4 : 1
HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 7 : 2
HC Slezan Opava – HC Studénka 3 : 1

Konečné pořadí turnaje

1. HC RT TORAX Poruba		3 – 0 – 0      17: 7  	6 b.
2. HC Slezan Opava		2 – 0 – 1      12:14	4 b.
3. HC AZ Havířov		1 – 0 – 2      17:19	2 b.
4. HC Studénka			0 – 0 – 3       8:14	0 b.

Fotografie z turnaje jsou k dispozici ve FOTOARCHIVU.