VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Play-out začíná, AZ Havířov vyzve Trhače z Kadaně

17.02.2017 | Darja Nytrová

H A V Í Ř O V - Základní částí sezona nekončí ani pro Havířov. AZ se sice neprobojoval do play off, ale od zítřka ho čeká boj ve skupině o udržení, tzv. play out. Dvoukolově se v něm utká postupně s Kadaní, Mostem a Litoměřicemi. A začne právě v soboru doma s Kadaní. Havířov čeká závěr sezony bez nervů, zatímco Kadaň požene vpřed záchranářské starosti. Utkání startuje na ledě K&K PNEU Arény v 17:00.

SK TRHAČI KADAŇ

Vstup do WSM ligy neměla Kadaň moc dobrou - z prvních 13 zápasů vyhráli Trhači jen 3. Poté porazila Kadaň Ústí nad Labem (4:3) a Frýdek-Místek (3:1). Výhra těchto dvou zápasech, ale nepřinesla Kadani úspěch na dlouho, protože hned poté přišla série porážek. A tak to šlo s Trhači pořád z kopce do kopce. Poslední zápas v základní části prohráli v Litoměřicích 4:6 a po odehrání 52. kol se v tabulce umístili na 13. místě. V play out budou tak jako jediní potenciálně bojovat s posledním Mostem o udržení. Ale náskok mají tak velký, že by to měli zvládnout.

A co se kanadského bodování týká? Pokud budeme chtít určit nejnebezpečnějšího hráče, tak by jím měl být Jaroslav Kůs (10+31), který má na svém kontě nejvíce bodů i střeleckých zásahů ze všech a stačilo mu k tomu pouhých čtyřiačtyřicet zápasů. Nebezpečí ale hrozí také například od Dareka Hejcmana (12+16), Nicolase Hlavy (9+16), či Romana Chlouby (11+12). Nejvíce odchytaných zápasů (31) má Jan Strmeň. Může se pyšnit procentuální úspěšností 92.41% a počtem inkasovaných branek na zápas 2.66. Záda mu kryje s 10 odchytanými zápasy Tomáš Král.

Tabulka před zahájením play out

HC Stadion Litoměřice 68 bodů
HC AZ Havířov 2010    64 bodů
SK Trhači Kadaň          58 bodů
HC Most                       45 bodů

HC AZ HAVÍŘOV

Jedno je jisté – havířovští hokejisté sice do play-off nepostoupili, účast v následujícím ročníku WSM Ligy už ale mají díky devatenáctibodovému náskoku na poslední příčku zajištěnou! Přesto je ale v klubu i u fanoušků spíše patrná nespokojenost, že se nepodařilo postoupit do vyřazovacích bojů. AZeťáci však chtějí, už kvůli náročným fanouškům, dohrát sezonu důstojně a zejména v domácích zápasech neztratit ani bod.

Trenér Martin Janeček v rozhovoru pro web směrem k sobotnímu utkání prozradil: "Chtěl bych fanoušky je pozvat na kluky, kteří budou za AZ makat až do konce. Hráče, kteří budou hrát srdíčkem až do konce a určitě nebudeme mužstvem, které to play-out jen tak odbruslí. Chceme to odehrát tak, aby se bylo na co dívat a aby na nás fanoušci byli pyšní až do konce."

Sestava se vykrystalizuje až v den utkání. Podle manažera Patrika Rimmela "tým nastoupí v momentálně nejsilnějším ‎složení". Jisté je, že AZ nastoupí s hodně mladým kolektivem. Částečně díky marodce na níž jsou zkušení Seman a Petran, a také díky ukončení spolupráce s některými hráči. Například už v týdnu se klub domluvil na odchodu Daniela Štumpfa do Trenčína. Navíc brankář Marek Laco a útočník Jakub Kotala jsou k dispozici Olomouci‎.

Nezapomeňte i nadále AZ Havířov podporovat, hráči budou i v play out potřebovat vaší podporu! Zápas začíná v 17:00 a je z něj připraven tradiční textový online přenos na www.onlajny.com