Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Play-out pokračuje rychle vpřed, v sobotu hostíme v odvetě Most

24.02.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po dvojzápase na kluzištích soupeřů, z nichž si hokejisté AZetu přivezli 2 body, pokračuje v sobotu tato skupina WSM ligy o záchranu svým 3. kolem. Podaří se havířovským hokejistům navázat na body získané v Mostu? Pokud ano, znamenalo by to konec severočechů v 1. lize. Utkání AZ Havířov – HC Most startuje v K&K PNEU Aréně v 17:00.

HC Most

Kdyby se vytvořila samostatná tabulka play-out WSM ligy, byli by Mostečtí suverénně v její čele. Zatím totiž jako jediní bodovali v každém utkání. Nejprve vyhráli v Litoměřicích 5:3, pak doma porazili Kadaň 6:3 a nakonec v závěru vybojovali bod i proti AZetu, jemuž podlehli až na samostatné nájezdy.

Stále tak živí svou malou naději na záchranu, byť momentálně platí, že už je opravdu jen velmi malá. Museli by totiž vyhrát zbývající tři zápasy play-out (dva z nich hrají na cizích kluzištích v Havířově a Kadani) a její jediný rival v souboji o záchranu Kadaň už by nesměla získat ve čtyřech utkáních ani bod.

Ve čtvrtek se v předehrávce 6. kola proti Havířovu rvali severočeši až do konce. AZ sice vedl v plovině utkání po brankách dorostence Pawliczka a Kanka 2:0, ale domácí to nevzdali. Nejprve snížil Babincev a 4 minuty před koncem srovnal Havlíček. V dramatickém prodloužení mohly oba týmy strhnout výhru na svou stranu, ale nakonec zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich měli nejprve navrch brankáři, pak se zase probudili na obou stranách střelci, až v 9. sérii rozhodl Lukáš Bednář o zisku 2. bodu pro AZ.

HC Most - AZ Havířov 2:3sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Babincev (R. Veselý), 56. Havlíček (Rod, Smolka) – 9. Pawliczek (Pořízek, Mrowiec), 28. Kanko (Hlinka, Petran), 65. rozh. náj. Bednář. Rozhodčí: Grech – Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 26:23 (10:5, 8:11, 3:7, 5:0). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Most: Pinc – Hora, Šefl, K. Černý, Šesták, Strejček, Frolo – J. Doležal, Havlíček, Smolka – Kubinčák, Divíšek, Řehoř – Rod, Alinč, J. Šimeček – T. Doležal, Babintsev, R. Veselý.

AZ Havířov: Šafránek – Holomek, Chroboček, Krisl, Mrowiec, Dudek, Bahounek, Petran, Ševěček – Kalus, Hlinka, Kanko – Bambula, Maruna, Dvořáček – Kurovský, Pořízek, Pawliczek – Gřeš, Potočný, L. Bednář.

HC AZ Havířov

Tyto dva body jsou zatím jediné, které havířovští hokejisté, po předchozích prohrách doma s Kadaní a v Litoměřicích, v play-out získali. Velmi mladý tým tvořený mj. i 4 dorostenci a 8 juniory nesehrál špatné utkání už o den dříve v Litoměřicích, kde podlehl těsně 1:2, ale bodoval až pod Krušnými horami.

Trenér Martin Janeček zápas hodnotil takto: „Z našeho pohledu to byl těžký zápas. K vidění byl oboustranně opatrný hokej, my jsme šli s trochou štěstí do dvoubrankového vedení. Domácí se však nevzdali a také se štěstím snížili. Už to vypadalo, že tři body uhájíme, ale z takové nenápadné akce s šikovným doklepnutím Most srovnal. Prodloužení sice přineslo šance, ale o naší výhře rozhodly až dlouhé nájezdy.“

„Z tripu jsme nějaké body přivezli, mladí hráči dostali dostatek prostoru a ukázali dobré momenty. Zítra však chceme naplno bodovat a odehrát daleko lepší zápas než ten minulý domácí,“ hlásí manažer Patrik Rimmel a dodává: Hráči dnes dopoledne potrénovali a zbytek dne se věnovali odpočinku, protože po dvou utkáních venku a příjezdu před 4. hodinou ranní to nutně potřebují. V utkání s Mostem se zranil Michal Hlinka a o jeho startu se rozhodne zítra. Naopak po zranění se vrací do sestavy Marek Haas.“

Ze zápasu je samozřejmě připraven i tradiční textový on-line přenos.

Pro fanoušky je během utkání připravena sleva 30% ve fanshopu.

Z technických důvodů to bude poslední zápas v této sezoně, kdy je fanshop otevřen.