VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na ledě poslední Kadaně netradičně už v pátek

26.10.2017 | Josef Nudera

Havířov se držel na vítězné vlně, ale v posledním utkání proti Prostějovu vítězná série skončila. Dalším soupeřem havířovských hokejistů bude poslední celek tabulky Trhači Kadaň. Ze všech účastníků WSM Ligy je na tom nejhůře právě tento soupeř. AZ ale nečeká lehký zápas. Utkání se hraje v Kadani netradičně už v pátek 27. října. Vrátí se hráči Residoma se třemi body?

SK TRHAČI KADAŇ

Soupeř ze severu Čech opět nezažívá povedenou sezonu. Po jejím začátku, kdy je odehráno 17 kol, je na posledním místě a ztráta na předposledního nováčka ze Vsetína narostla už na propastných 11 bodů (Kadaň vyhrála ze 17 zápasů pouhé dva). Vzhledem k systému soutěže, kdy je nově nesestupová, nemusí ale Kadaň zažívat žádné sestupové starosti.

I přesto ale klubu není situace lhostejná a do Kadaně zamířilo několik posil. K Trhačům se mohou na střídavé starty připojit obránci Martin Kokeš, Karel Šefl a David Šesták. Do útoku mohou kadanští trenéři využít Vojtěch Kubinčáka a Tomáše Roda.

Začátkem měsíce nastoupil na střídačku Trhačů Jiří Čelanský. Ten v rozhovoru pro kadaňský web sdělil, že pozice posledního týmu tabulky není nic příjemného, ale láká ho práce s mladými hráči. No uvidíme, jak to trenéru Čelanskému vyjde proti Havířovu.

17.kolo, středa 25.10.2017

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Jankovský (Šafránek), 10. Drtina (Novák), 18. Kubica, 28. Šafránek (Kubica, Kasík), 40. Kasík (Ondráček, Kadlec), 58. M. Kadlec (Ondráček), 60. Drtina (Kopta) – 17. Chrpa (Černý, Kůs). Rozhodčí: Kostourek, Wagner – Doležal, Krátký. Vyloučení: 7:5.Využití: 2:0. Diváci: 582. Střely na branku: 35:26. Zblokované střely: 11:8. Hity: 11:11.Vhazování: 41:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

Sestava SK Trhači Kadaň:Dvořák – Trefný, Černý, Blaha, Buchtela, Rašner, Kadeřávek, Šesták – Chrpa, Kůs, Dufek – Šťovíček, Chlouba, Müller – Tůma, Hejcman, Hlava – Krejčiřík, Szathmáry

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Ještě ve středu hrál Havířov poslední ze série domácích zápasů proti Prostějovu, nyní se bude muset naladit na poměrně dlouhou cestu na sever Čech do Kadaně.

AZ RESIDOMO zažívá poslední období ve znamení zisku bodů. Až na poslední zápas s Prostějovem se dařilo Havířovským pravidelně bodovat. Do sestavy se po zranění vrátil proti Prostějovu Petr Kanko.

Na ledě Kadaně se ukáže v havířovském dresu i Rok Macuh – vysoký útočník, kterého můžete znát z působení ve starším dorostu našeho klubu. V současné době je to hráč olomoucké juniorky a v loňské sezoně nastoupil i za A tým.

17.kolo, středa 25.10.2017

AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky:13. Sikora (Matai, Gřeš), 49. Pořízek (Baláž) – 6. Švarc (Žovinec, Voženílek), 24. L. Luňák (Venkrbec, A. Holík), 31. Dvořáček (Mikliš), 50. Venkrbec (Mikliš, L. Luňák), 54. Dvořáček (Venkrbec, Havík). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Adamec, Poruba. Vyloučení:4:5. Využití: 1:1. V oslabení:0:0. Diváci:1.848. Střely na branku: 30:31 (9:11, 11:10, 10:10). Zblokované střely: 7:11. Hity: 14:8. Vhazování: 30:40. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

Sestava AZ Residomo Havířov:Bláha – Krisl, Dudek, Postnikov, Drtil, Chroboček, R. Havel – Fronk, Matai, Sikora – Tomi, Rác, M. Kalus – P. Beránek, Pořízek, Gřeš – Kanko, Cihlář, Baláž.

Infografika

Havířov v letošní sezoně WSM Ligy Kadaň už jednou vyzval. V 5. kole si dokázali naši hráči připsat pohodlné vítězství 4:1. Dokáží hráči Havířova přivézt 3 body i z venkovního kluziště? Pokud do Kadaně nevyrážíte osobně, můžete sledovat klasický textový online přenos.