Na Havířov čeká těžký venkovní souboj se Zubry

09.01.2018 | Josef Nudera

Hokejisté AZ RESIDOMO Havířov budou chtít už ve středu navázat na úspěšný víkend, během kterého získali 6 bodů a posunuli se na kontakt s osmičkou tabulky. Na havířovské bojovníky, ale nečeká vůbec lehký soupeř – HC Zubr Přerov. Soupeř, který si utvrdil postavení v TOP 4 tabulky, doma body nerozdává a v domácí MEO Aréně je velmi silný. Uspěje Havířov podruhé ve vzájemném souboji? Zápas začíná ve středu od 18 hodin.

Zubrům to šlape, se Slavií si utvrdili postavení v TOP 4 WSM Ligy

Hokejisté Zubr Přerov zažívají povedenou sezonu. V domácím prostředí body příliš neztrácejí, daří se jim i venku a v tabulce drží 4. příčku, která jim v tuto chvíli zajišťuje zahájení čtvrtfinále play-off na domácím ledě.

Přerov si v posledním utkání na Slavii utvrdil zmíněnou 4. příčku, když se mu podařilo zlomit prokletí EDENU.

Zubři v tuto chvíli mají na kontě 69 bodů a na třetí kladenské Rytíře ztrácejí pouhé tři. Situace v tabulce ale není vůbec jistá, na Přerov se dotahuje se ztrátou 4 bodů Prostějov a s 5 bodovým mankem Slavia Praha.

V kanadském bodování Přerovských je na tom nejlépe Roman Pšurný, který přispěl týmu 25 kanadskými body (7+18). O dva kanadské body je na tom hůře Tomáš Sýkora, který se ale s 10 brankami prezentuje spíše jako střelec. S 11 brankami je mezi útočníky i Jakub Šlahař, kterého havířovští fanoušci velmi dobře znají právě z působení v havířovském dresu.

Při pohledu na defenzivu mužstva si můžeme všimnout Radomíra Paly s 15 kanadskými body. Ve statistikách plus mínus je nejlepším hráčem týmu Martin Novotný, který je na +17.

V brance se mohu Zubři spoléhat na stabilní dvojici brankářů. Lukáš Klimeš odchytal 21 utkání, o jedno méně jeho brankářský kolega Juraj Šimboch.

37.kolo WSM Liga

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky:6. Šagát (J. Doležal, Ryzák) – 24. Procházka (Navrátil), 28. Pala (Sýkora, Pšurný).Rozhodčí:Doležal, Škrobák – Kreuzer, Šimán. Vyloučení:6:10, navíc Račuk (Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití:1:1. V oslabení:0:0. Diváci:1232. Střely na branku:37:24. Zblokované střely:9:19.Vhazování:38:29. Průběh utkání:1:0, 1:2.

Sestava HC Zubr Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Lenďák, Horák – T. Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, Gago, Navrátil

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov):Do utkání jsme vstoupili velice slušně a aktivně, protože jsme čekali, že Slavia bude chtít pokračovat v aktivním hokeji jako na Kladně. To se taky potvrdilo. Ale my na to byli dobře připraveni. Přežili jsme takové ty nejhorší chvíle na začátku zápasu. Ve druhém dějství jsme byli lepší, bylo to i tím, že jsme měli méně vyloučených. Třetí třetinu jsme, i když s velkým štěstím, ubojovali. Štěstí přeje připraveným a to my byli.

Havířov zažil skvělý domácí víkend se ziskem 6 bodů a dotáhl se na 8. příčku

Pokud chtěli hráči AZ pomýšlet na play-off bylo potřeba dobře zvládnout domácí zápasy s Kladnem a Ústím nad Labem. Havířov si počínal skvěle a dokázal vyhrát, jak proti favoritovi utkání Kladnu 2:1, tak ale i v utkání, kdy byl favoritem nad Ústím nad Labem 4:2.

Pro Havířov to znamenalo zisk 6 bodů a posun tabulkou na aktuální 9. místo, kde má stejně bodů jako 8. Frýdek-Místek, se kterým má navíc lepší vzájemné zápasy – to už se změnit do konce soutěže nemůže, s Frýdkem bude hrát Havířov už jen jednou a 3 duely už dokázal vyhrát.

V brankovišti navíc drží Havířov skvělými výkony brankář Ondřej Bláha, kterého tu a tam vystřídá vítkovický Daniel Dolejš, kterému se rovněž v Havířově daří.

Před touto dvojicí brankářů je navíc i s 11 kanadskými body Tomáš Drtil a o jeden bod za ním Jiří Krisl. V útoku nabral slušnou formu Jan Maruna, skvěle to lepí také Marku Kalusovi, který je lídr kanadského bodování.

"Do Přerova jedeme s cílem přivést všechny body. Přerov je těžký soupeř, ale kluci si po dvou vítězných domácích zápasech věří. Na marodku navíc nikdo nový nepřibyl, takže nastoupíme s obdobným kádrem jako o víkendu," komentuje nadcházející utkání s Přerovem manažer AZ RESIDOMO Havířov Patrik Rimmel.

35.kolo, WSM Liga

AZ RESIDOMO Havířov – HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky:11. Fronk (L. Bednář, Maruna), 25. M. Kalus (Fronk, Dudek), 36. Baláž (Gřeš), 37. Maruna (Luža) – 8. Vrdlovec (D. Merta, Kružík), 44. Vrdlovec (Kružík, D. Merta). Rozhodčí:Obadal, Koziol - Polák Konvička. Vyloučení:4:3. Využití:0:1. V oslabení:0:0. Diváci:1.339. Střely na branku:44:19 (17:5, 14:3, 13:11). Zblokované střely:4:11. Vhazování:35:32. Průběh utkání:0:1, 4:1, 4:2.

Sestava AZ RESIDOMO Havířov: Bláha – Drtil, Krisl (C), Luža, Dudek, Chroboček, R. Havel (A) – Tomi, Matai, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna (A) – Kanko, L. Bednář, Kotala – Gřeš, Pořízek, Baláž – Bambula.

Vojtěch Csabi (AZ Residomo Havířov):První dvě třetiny jsme odehráli velmi dobře, za to patří klukům pochvala. Zejména ve druhé třetině ukázali, že dovedou hrát pěkný hokej a dávat branky. Ale ve třetí třetině byl jasně lepší soupeř a my jsme se začali nesmyslně bát o vítězství. Jsme spokojeni se ziskem šesti bodů během víkendu, s hrou v závěru dnešního utkání nikoliv.

Vzájemná statistika se Zubry je vyrovnaná, vítězí hostující tým

V obou vzájemných zápasech, které spolu týmy Havířova a Přerova v letošní sezoně svedly, vítězí vždy ten hostující. Havířov dokázal vyloupit MEO Arénu ve 12. kole, kdy si odvezl cenné vítězství 3:2 po nájezdech. Přerov loupil v Havířově, a to doslova. Zubři dokázali vyhrát 5:4, kdy svou rozhodující branku vstřelili v poslední minutě během přesilové hry.

Který tým se bude radovat nyní? Potvrdí se vzájemné statistiky?

Zápas můžete opět sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com, který připraví přerovská redakce.