VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mladší dorostenci vstupují do play-off, soupeřem jim bude Třinec

06.03.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Podruhé za sebou se podařilo mladšímu dorostu AZetu postoupit do vyřazovacích bojů. Loni se svěřenci trenéra Tomáše Potěšila střetli ve čtvrtfinále s Vítkovicemi, letos se postaví do cesty favorizovaným třineckým Ocelářům.

Mladší dorostenci mají za sebou povedenou sezonu. Od jejího počátku předváděli kvalitní výkony, dokázali potrápit i favority z okolních extraligových klubů a celkem s přehledem si, díky 4. příčce ve své východní skupině, vybojovali postup do vyšší nadstavbové skupiny B. Ani tady se neztratili, herně byli svým soupeřům vyrovnaným sokem, a jen slabší koncovka je stála více bodů.

Výsledky mladšího dorostu HC AZ Havířov v sezoně 2016/2017

Tabulka východní skupiny extraligy mladšího dorostu

Tabulka nadstavbové skupiny B extraligy mladšího dorostu

To vše se ale nyní stává minulostí. Už ve středu 8. března totiž vstoupí tým do vyřazovací části soutěže, v níž v souboji na dvě vítězství vyzve třinecké Oceláře.

Rozpis čtvrtfinálových utkání:

Středa 8. 3. 18:00 HC Oceláři Třinec – HC AZ Havířov

Pátek 10. 3. 17:30 HC AZ Havířov – HC Oceláři Třinec

Neděle 12. 3. 14:00 HC Oceláři Třinec – HC AZ Havířov – případný třetí zápas

Trenéra Tomáše Potěšila jsme před sérií s Třincem požádali o krátký rozhovor:

Pane trenére, opět po roce se vám podařilo postoupit do play-off extraligy mladšího dorostu. Letos do něj ale postupujete určitě v jiné, řekl bych silnější, pozici.

Neřekl bych, že jdeme do play-off v jiné pozici. Rozdíl byl letos v tom, že jsme postoupili do skupiny B a hráli druhou část soutěže s těmi nejlepšími. Což určitě dalo hráčům hodně a otevřelo jim to oči. Play-off je ale jiná soutěž – buď anebo. Tady se ukáže charakter týmu i hokejová kvalita.

V čem je síla toho letošního týmu mladších dorostenců AZetu?

Tým je dobře připraven kondičně a jsme schopni hrát v tempu celých 60 minut. V této fázi budou ale rozhodovat i hokejové dovednosti a šikovnost.

Vaším soupeřem bude Třinec. Co říct o tomto týmu?

Třinec je kvalitní tým, má ve svém středu dva, tři rozdílové hráče a má vysoké procento využití přesilových her. Na to se musíme připravit, v sérii to může být klíčové. Třinec je favorit, ale my jim jejich cestu do dalšího kola rozhodně budeme chtít zkomplikovat.

Slovo na chvíli dejme i kapitánovi týmu Ondřeji Grygarovi: „Zveme všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit na utkání s Třincem. Soupeř je sice favoritem série, ale určitě od nás nedostane nic zadarmo. Chceme podat takový výkon, abychom na sebe mohli být hrdí.“

Soupiska mladšího dorostu HC AZ Havířov:

Brankáři: Šembera, Štipčák

Obránci: Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák, Pavelek

Útočníci: Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Dufek, Pindel, Stromko, Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj, Backa, Bláha

Přijďte se tedy podívat na kvalitní mládežnický hokej a povzbudit mladé AZeťáky v jejich čtvrtfinálové bitvě. Páteční zápas v K&K PNEU Aréně začíná v 17:30.