Mladší dorostenci porazili v rozhodujícím zápase Boleslav a postupují do čtvrtfinále

Tomáš Vlček | 21.03.2018

Krásný a dramatický hokej dnes nabídlo třetí a rozhodující osmifinále play-off extraligy mladšího dorostu mezi AZetem a Ml. Boleslaví. AZ byl většinu zápasu lepší, ale musel nejprve dotáhnout jednobrankovou ztrátu a o své výhře nakonec rozhodnout až v samostatných nájezdech. Po výhře 2:1sn postoupil do čtvrtfinále play-off v němž se střetne s Přerovem. První zápas sehraje v neděli na ledě soupeře, doma se představí v úterý 27. března.

ELMD - 0.kolo st 21.3.15:00
AZ Residomo Havířov - BK Mladá Boleslav
2:1sn
(0:1, 1:0, 0:0-0:0)

Branky a nahrávky: 28. Koubek (Adámek, Jedlička), rozh. náj. Adámek – 15. Závora (Sommer, Haas). Rozhodčí: Cabák – Poruba, Adamec. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 216. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

AZ Residomo Havířov: Ludvík – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski "A", Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič "C", Bochnak, Adámek, Zapletal, Urbančík, Byčkov "A", Horváth.
BK Mladá Boleslav: Kmec – Kredba, Sommer, Přenosil, Žabka, Rajgl – Závora "A", Zajíček, Sluka, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask "C", Ďuráč, Haas, Šíma, Simon.

Po rozpačitém začátku se začalo něco zajímavého dít na ledě až od konce 5. Minuty. Tehdy totiž z ničeho nic trefil hostující Simon tyč havířovské branky. Domácí odpověděli za dvě minuty šancemi Jedličky a Horvátha, ale boleslavský gólman Kmec vše zlikvidoval. Pak hrál AZ velmi dobrou přesilovku, ale Jedličku vychytal Kmec a Horvát mířil mimo. Z opticky vyrovnané hry nakonec přeci jen vyplula první branka, ale na druhé straně kluziště. Hned po buly v havířovské třetině se dostal před Ludvíka Jan Závora, a i když havířovský gólman jeho první pokus zlikvidoval, na dorážku po ledě kolem betonu už neměl šanci – 0:1. Zbytek třetiny už branku ani šance nepřinesl.

Do druhé třetiny nastoupili mnohem aktivněji domácí a byli za to odměněni ve 28. minutě vyrovnávací brankou v přesilovce. Bomba Dominika Koubka od modré měla razanci i přesnost a zapadla přesně k levé Kmecově tyči – 1:1. I poté byli havířovští aktivnější a nebezpeční a hostující střídačka si raději už před polovinou zápasu vzala oddechový čas. Moc to ale nepomohlo. Obraz hry se nezměnil a domácí mohli jen litovat, že Adámek a minutu po něm i Bochnak trefili tyč boleslavské branky. Skóre se nicméně do druhé sirény už nezměnilo.

Třetí třetina nabídla otevřenou hru, v níž oba týmy chtěly dát vítězný gól. Více příležitostí měl AZ. Adámek přestřelil poloodkrytou branku, Pavlačka nepřehodil beton ležícího gólmana a Bochnak svou dorážku zblízka taky do branky neprocpal. Za hosty zahrozil Zajíček, ale jeho teči dorážku Ludvík zvládl zlikvidovat.

Rozhodnutí zápasu a tedy i série nepřineslo ani prodloužení, přestože AZ měl další dvě gólovky. Kmec ale vychytal jak Jedličku, tak Zmarzláka.

V samostatných nájezdech se v první pětici aktérů trefili domácí Adámek a Pavlačka, za hosty pak Haas a Dlask. V šesté sérii už jen havířovský Lukáš Adámek, který tak rozhodl o výhře AZetu 2:1sn a tím i postupu do čtvrtfinále play-off proti Přerovu.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Bylo to rozhodující utkání, takže na hráčích obou týmů byla vidět velká nervozita. My jsme měli mnohem lepší vstup do utkání, měli jsme tam několik šancí, které ale zůstaly nevyužity. Naopak Boleslav z první vážnější akce dala branku a my jsme se začali trápit. Naše hra se uklidnila po vyrovnávací brance a pak už jsme byli ve zbytku utkání lepší. Měli jsme šance, trefili jsme břevno, ale nakonec jsme rozhodli v samostatných nájezdech. Myslím, že se tentokrát štěstí přiklonilo k lepšímu týmu.

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav): Byl to krásný a dramatický souboj, bohužel pro nás velmi krutý. My jsme dali šťastný první gól, od druhé třetiny byli domácí asi jasně lepším týmem. Mačkali nás, ale skvělý výkon gólmana a velká obětavost a disciplína hráčů nás držela v zápase. Po smolném vyloučení za vyhození kotouče jsme inkasovali z výjimečně trefené střely. Pak jsme dali tyčku, a nájezdy to už bývá loterie. Domácí byli dneska šťastnější, ale kluci zápas parádně odbojovali, za což jim musím poděkovat. Dneska jsme si sérii neprohráli, to spíš zápasem doma. Gratuluji soupeři k postupu.