Mladší dorost zakončil nadstavbu výhrou ve Vítkovících

Tomáš Vlček | 05.03.2017

V neděli po poledni sehráli na vítkovickém ledě havířovští mladíci svůj závěrečný zápas nadstavbové části extraligy. Potvrdili dobrou formu z posledních zápasů a po velké střelecké převaze vyhráli zaslouženě 4:1. Třemi body se na výhře podílel uzdravený Vojtěch Pavelek (na snímku). Už ve středu čeká mladší dorostence první čtvrfinálové utkání na ledě Třince, odveta se hraje v K&K PNEU Aréně v pátek od 17:30.

ELMD - 20.kolo ne 5.3.13:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 21. Ivan (Pastor) – 2. Čempel (Pavelek, Čienčala), 49. Pindel, 53. Dufek (Pindel, Pavelek), 55. Pavelek (Wawrzckiewicz). Rozhodčí: Klapetek - Ševčík, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 17:40 (9:15, 6:9, 2:16). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Kočí, Bystroň, Smolka, Zapletal, Raška – Tvrdý, Zajíc, Brada, Plánka, Pastor, Moškoř, Ivan, Krejsa, Vjačka
AZ Havířov: Šembera – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák, Pavelek – Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Dufek, Pindel, Stromko, Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj

Havířovští měli dobrý vstup do utkání a už ve druhé minutě je poslal do vedení Matěj Čempel. Více však ze své střelecké převahy nevytěžili. Domácí se vrátili do utkání vyrovnávací brankou Ivana Ivana na začátku druhé třetiny. I v jejím průběhu se jim dařilo držet havířovské na uzdě. Jenže ve třetí části utkání měl AZ místy až drtivou převahu, kterou zúročil ve tři branky. Nejprve se v přesilovce ve 49. minutě prosadil Vojtěch Pindel. O čtyři minuty později překonal Dolíšku ve Vítkovické brance Karel Dufek. A definitivní podobu dal výsledku v další využité přesilovce šest minut před koncem Vojtěch Pavelek.